مجله بانوان

/

آشپزی

/

طرز تهیه کلوچه کنجدی نرم خانگی

[ درست کردن کلوچه کنجدی, پخت کلوچه کنجدی, کلوچه کنجدی, طرز تهیه انواع کلوچه, نحوه پخت کلوچه کنجدی, طرز پخت کلوچه کنجدی, پخت کلوچه کنجدی خانگی, طرز تهیه کلوچه خانگی, سایت آشپزی, آموزش آشپزی, مواد لازم برای تهیه کلوچه کنجدی, طرز تهیه کلوچه کنجدی, کلوچه کنجدی پخت کلوچه کنجدی درست کردن کلوچه کنجدی, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

درست کردن کلوچه کنجدی,طرز تهیه کلوچه کنجدی

طرز تهیه کلوچه کنجدی نرم خانگی

با دستور این نان خوشمزه و خوش عطر که به جای اینکه بروید و از بیرون تهیه کنید با کمی همت این نان ها را در خانه تهیه کنید هم عطر نان تازه در خانتان بپیچد و هم از خوردن آن لذت ببرید.

مواد لازم برای کلوچه کنجدی :

بکینگ پودر 1 قاشق غذاخوری
کنجد به مقدار لازم
نمک 1/4 قاشق چایخوری
وانیل 1/2 قاشق چایخوری
پودر هل 1/4 قاشق چایخوری
آرد سفید 3 لیوان
تخم مرغ 2 عدد
پودر شکر 1 لیوان
روغن مایع 3/4 لیوان
ماست شیرین 3 قاشق غذاخوری

طرز تهیه کلوچه کنجدی :

ابتدا تخم مرغ و پودر شکر را با هم پنج دقیقه با همزن می زنیم. روغن مایع را وقتی تخم مرغ و شکر خوب پفکی شد اضافه کرده و کمی هم می زنیم. حالا بکینگ پودر را با ماست مخلوط کرده و چند دقیقه صبر می کنیم تا پف کند. و حالا با مواد تخم مرغی مخلوط می کنیم.

آرد، نمک، وانیل را سه مرتبه الک کرده و با هم مخلوط می کنیم. به مواد اضافه کرده و هم می زنیم. در این مرحله غلظت مواد کمی سفت تر از مواد کیک باید باشد تقریبا مثل غلظت حلوا.

نیم ساعت در ظرف دربسته داخل فریزر قرار می دهیم.

از فریزر که بیرون آوردیم با دست چرب اندازه یک گردو بزرگ برداشته گرد می کنیم و بین دو کف دست کمی فشار می دهیم. و یا به شکل بیضی اینکار را می کنیم. و در کنجد می غلطانیم. داخل فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه به مدت 20 دقیقه می گذاریم تا بپزد.

گردآوری : بخش آشپزی