مجله بانوان

/

آشپزی

/

طرز تهیه نان گل مربایی

[ درست کردن نان گل مربایی, پخت نان گل مربایی, نان گل مربایی, آموزش شیرینی, سایت آشپزی, آموزش آشپزی, نکاتی برای پخت انواع نان, طرز تهیه انواع نان, نکاتی برای پخت نان گل مربایی, نکاتی برای نان گل مربایی, نان گل مربایی پخت نان گل مربایی درست کردن نان گل مربایی, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

درست کردن نان گل مربایی,نکاتی برای نان گل مربایی

طرز تهیه نان گل مربایی

مواد لازم برای نان گل مربایی :

آرد 400 گرم
روغن مایع 35 گرم
شیر ولرم با دمای 45 درجه 1/2 پیمانه
تخم مرغ یک عدد
شکر یک قاشق سوپخوری
زرده تخم مرغ برای رومال یک عدد درشت
نمک 1/4 قاشق مرباخوری
مارمالاد به میزان لازم
مایع خمیر ده گرم
زعفران به میزان لازم

طرز تهیه نان گل مربایی :

مایع خمیر را با یک قاشق شکر و یک چهارم آب ولرم به عمل بیاورید. تخم مرغ، بقیه شکر، شیر ولرم را با نمک، روغن مایع و وانیل را مخلوط کنید خمیر مایع به عمل آماده را به مواد افزوده و آرد را به تدریج اضافه کنید تا خمیر جمع شود.

روی سطح کار آرد بپاشید و خمیر را ورز دهید ده دقیقه در حدی که خمیر به دست نچسبد، خمیر را داخل ظرف بزرگی که از قبل چرب کرده گذاشته و روی آن را سلفون کشید و اجازه دهید 90 دقیقه استراحت کند.

سینی را کاغذ روغنی بیاندازید خمیر را باز کنید و تقسیم بر 14 قسمت مساوی کنید و هر قسمت را به صورت نوار باریکی در آورده نوارها را دو به دو بهم پیچیده و دو سر آن را بهم وصل کنید و درسینی فر قرار دهید تا دایره شکل شود و در وسط سینی قرار دهید.

بدین صورت هفت دایره تشکیل دهید تا گلبرگ ها تکمیل شود، روی سینی را با دستمال نخی پوشانده و 30 دقیقه استراحت بدهید.

فر را از قبل روشن کنید با دمای 180 درجه سانتیگراد داخل گلبرگ ها مارمالاد یا مربا ریخته و روی خمیر را با زرده تخم مرغ و زعفران رومال می کنیم. داخل فر گذاشته به مدت 30 دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید تا روی نان ها طلایی شود.

نان را روی پنجره سیمی قرار دهید تا خنک شود.

نکته :

زمانی که مایع خمیر را با شیر تهیه می کنید زمان بیشتری برای به عمل آمدن آن نیاز دارید.

گردآوری : بخش آشپزی