خرید اینترنتی کفی افزایش قد

کمردرد یکی از دلایل اصلی و شایع کم تحرکی در افراد بخصوص میانسالان است. کمردرد می تواند افراد را از بسیاری از فعالیتهای فیزیکی محروم کند و هر چقدر که سن فرد بالاتر برود، حفظ یک وزن سالم، قدرت، استقامت و تعادل برای او سخت تر می شود. بنابراین برای ماندن در مسیر سالم زندگی و داشتن یک زندگی فعالانه، نباید از درمان و مدیریت کمردرد که معمولا از صدمات و مشکلات سلامتی ناشی می شود، غافل شد.

با توجه به اینکه اکثر مردم تقریبا یک سوم روز خود را در رختخواب می گذارند، انتخاب یک تشک مناسب برای مدیریت کمردرد امری ضروری است. انتخاب یک تشک خوب می تواند تاثیر بسزایی در درمان کمردرد و شاداب بودن فرد در صبح روز بعد را داشته باشد.

در گذشته، پزشکان اغلب تشک های خیلی سفت را به بیماران خود پیشنهاد می کردند. اما جالب است که بدانیم طبق یک بررسی از 268 افراد مبتلا به کمردرد، مشخص شد افرادی که در تشک های ارتوپدی (بسیار سخت) می خوابیدند، کمترین کیفیت خواب را داشتند.

در واقع، بین افرادی که از تشک های متوسط استفاده می کردند و افرادی که از تشک های سفت استفاده می کردند، از لحاظ کیفیت خواب تفاوتی وجود نداشت.

از سوی دیگر، تشک های نرم نیز می توانند مشکل ساز باشند. در حالی که یک تشک نرم که با منحنی های طبیعی بدن سازگار است، ممکن است به مفاصل کمک کند اما ممکن است این اتفاق هم برای شما بیاید که در طول خواب مفاصلتان پیچ بخورد و در طول شب احساس درد کنید.

اگر می خواهید بدانید که آیا یک تشک سفت تر برای شما بهتر است یا آنچه که در حال حاضر از آن استفاده می کنید، یک تخته سه لا را در زیر تشک خود بگذارید که ببینید آیا با این کار حرکات شما در رختخواب متعادل تر است یا خیر. حتی می توانید تشک خود را روی زمین بگذارید.

البته شما می توانید به یک مغازه یا نمایشگاه تشک فروشی بروید و انواع مدل ها را امتحان کنید. اما قابل اعتماد ترین آزمایش این است که ببینید بعد از خوابیدن به مدت چند ساعت بر روی انواع تشک، کدام یک به شما احساس بهتری می دهد. سعی کنید این کار را در هر جایی به غیر از خانه خود – برای مثال در یک هتل یا خانه یکی از دوستان و آشنایان خود انجام دهید.

در حقیقت طبق گفته های دانشمندان دانشگاه هاروارد، بسته به قوس کمر افراد و بسته به نوع کمردرد، ممکن است یک نوع تشک برای یک فرد مناسب و برای فرد دیگر نامناسب باشد. بنابراین بهترین کار آزمایش تشک های مختلف است تا ببینید کدام یک به شما بیشتر احساس آرامش می دهد و صبح روز بعد از خواب احساس بهتر و شادابی بیشتری دارید.


بهترین نوع تشک برای افراد دارای کمردرد کدام است؟