خرید اینترنتی کفی افزایش قد

کره یا مارگارین؛ مسئله این است!

مصرف کره و مارگارین برای طبخ غذا و به همراه نان بسیار شایع است و به دلیل تقاضای بالا تولید گسترده ای از این محصولات صورت می گیرد. در بسیاری از کشورها از جمله ایران نان و کره یک غذای کاملا سنتی است و مردم هر روز صبح به مصرف آن عادت دارند. اما شاید برای بسیاری از ما سوال باشد که تفاوت کره و مارگارین چیست و در بسیاری از موارد حتی افراد آن ها را به اشتباه به جای همدیگر، یا با فرض این که یک محصول مشابه هستند انتخاب می کنند.
اگر تا به حال در فروشگاه مواد غذایی، روبه روی قفسه مواد لبنی ایستاده اید و برای انتخاب بین کره و مارگارین دچار شک شده اید، حتما مطلب زیر را بخوانید

تفاوت بین کره و مارگارین چیست؟

در نگاه اول شاید کره و مارگارین کاملا مشابه به نظر برسند، به ویژه این که نوع بسته بندی این محصولات کاملا شبیه همدیگر است؛ و معمولا در یک محدوده ی دمایی مشخص نگه داشته می شوند و در نهایت به دلیل شبهات ظاهری بیش از حد آن ها!
اما این دو محصول از لحاظ ساختار و مواد طبیعی موجود در آن بسیار متفاوت هستند.
کره از نظر طبیعی از شیر و خامه تولید؛ و همراه با نمک یا بدون نمک عرضه می شود.
از سوی دیگر مارگارین یک ماده غذایی کاملا متفاوت است که منشأ اصلی آن گیاهان هستند و از روغن گیاهان و امولسیفایر در کارخانجات تولید می شود. مارگارین به این علت به این نام خوانده می شود که ماده اصلی تشکیل دهنده آن مارگاریک اسید است.

تفاوت تغذیه ای میان کره و مارگارین: در یک قاشق غذا خوری کره

106 کالری انرژی، 12 گرم چربی ، 32 میلی گرم کلسترول، 85 میلی گرم سدیم، 0 گرم کربوهیدرات و 0 گرم پروتئین وجود دارد.در یک قاشق غذا خوری مارگارین

101 کالری انرژی، 11 گرم چربی ، 0 میلی گرم کلسترول، 153 میلی گرم سدیم، 0 گرم کربوهیدرات و 0 گرم پروتئین وجود دارد.

حالا که تفاوت بین این دو ماده غذایی را می دانید بهتر است بدانیند که از نظر علم تغذیه کره حاوی چربی بیشتر و مارگارین حاوی سدیم بیشتر است، پس اگر می خواهید کمی طعم به غذایی که می خورید اضافه کنید؛ باید یکی از این دو را با توجه به وضعیت سلامت خود انتخاب کنید.
به صورت کلی متخصص تغذیه ما مصرف مارگارین کم سدیم را بیشتر از کره توصیه می کند.
کره یا مارگارین؛ مسئله این است!