مجله بانوان

/

سلامت

/

میگو نارگیلی با سس انبه

[ سس انبه, میگو نارگیلی, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

میگو را با روش های مختلف تهیه می کنند. برخی ها آن را خام نیز میل می کنند. اما در اینجا با پودر نارگیل و انبه تازه می خواهیم آن را آموزش دهیم شاید دوست داشته باشید.

تعداد: 4 نفر زمان تهیه و پخت: 30 دقیقه مواد لازم یک عدد لیمو ترش دو عدد انبه، پوست کنده و خرد کرده ¼ پیمانه عسل 1/8 قاشق چایخوری فلفل تند هندی برگ های تازه گشنیز 350 گرم میگو پوست کنده نمک یک پیمانه پودر نارگیل پوست رنده شده لیموترش طرز تهیه

1- فر را با دمای 425 درجه فارنهایت روشن کنید. روی سینی فر یک لایه فویل قرار دهید. روی فویل را با روغن چرب کنید. پوست لیموترش را به اندازه یک قاشق چایخوری رنده کنید و کنار بگذارید. آب لیموترش را بگیرید. در غذاساز، آب لیموترش، یک پیمانه انبه خردشده، عسل و فلفل تند هندی را با یکدیگر مخلوط کنید و پوره شوند. ¼ پیمانه از مخلوط انبه را داخل بشقاب گود بریزید. بقیه مواد را داخل کاسه بریزید و روی آن گشنیز خرد شده بپاشید. آن را کنار بگذارید.

2- میگوها را بشویید و خشک کنید. نمک بپاشید. پودر نارگیل را داخل بشقاب گود بریزید. میگو را داخل سس انبه بزنید، سپس داخل پودر نارگیل بغلتانید تا کاملا سطح میگو را بپوشاند. آنها را داخل سینی فر آماده شده بچینید.

3- حدود 8 تا 10 دقیقه آنها را بپزید تا طلایی و برشته شوند. میگوهای پخته را با سس انبه، انبه خرد شده، گشنیز تازه و پوست رنده شده لیموترش سرو کنید.

ارزش غذایی کالری: 414 چربی: 20 گرم کلسترول: 129 میلی گرم کربوهیدرات: 44 گرم فیبر: 7 گرم پروتئین: 20 گرم سدیم: 285 میلی گرم پتاسیم: 503 میلی گرم کلسیم: 71 میلی گرم آهن: 3 میلی گرم
میگو نارگیلی با سس انبه