خرید اینترنتی کفی افزایش قد

چند گام برای افزایش هدفمندی در زندگی

هدفمند بودن و انتخاب مسیری مشخص، تداوم و تلاش در راه رسیدن به مقصد، اولین و مهم ترین قدم در دستیابی به موفقیت است. بسیاری از ما ممکن است، احساس سرگشتگی و بی انگیزگی را تجربه کرده باشیم. صبح های بسیاری را با سوال "هدفم چیست؟" آغاز کرده ایم. این که گاهی نتوانیم به درستی مسیر را تشخیص دهیم و راهی را انتخاب کنیم، نه تنها عجیب نیست بلکه با شرایط دنیای امروز بسیار محتمل است. در این مطلب می خواهیم به توصیه هایی در خصوص یافتن هدف بپردازیم، که شما را از غبطه خوردن به موفقیت دیگران دور کرده، و به انتخاب مسیر و انگیزه داشتن سوق دهد.

1. شک را خاموش کنید و وارد عمل شوید
بسیاری از ما بارها تصمیماتی می گیریم که به دلیل تردید هایمان نمی توانیم آنها را به مرحله عمل برسانیم. "اگه نتونم چی ؟"، "اگه نشه چی ؟"، "اگر فلان اتفاق بیفته چی ؟" تمام اما و اگرها، مانع از برداشتن قدم هایی خواهند شد که منتهی به موفقیت می شوند. اگر تصمیماتمان را اجرائی نکنیم، هرگز نمی توانیم بفهمیم که نتایج آن چیست.

2. سفر کنید
شاید مورد عجیبی به نظر برسد، ولی سفر کردن و به خصوص تنها سفر کردن، باعث می شود افراد به تفاوت ها، فرهنگ ها، قابلیت های ارتباطی و انطباقی خود به خوبی آشنا شده و با دیدن و ادراک هرچه بیش تر، گستره اهداف خود را گسترش دهند. سفر کردن باعث خواهد شد خود را بهتر بشناسید و هدفتان را آسان تر انتخاب کنید.

3. از کار فاصله بگیرید
بسیاری از ما به دلیل درگیر شدن مداوم با کار، محیط کاری و مسائل آن، نمی توانیم افکارمان را سازماندهی کنیم. تک بعدی و با زاویه ای بسته به مسائل نگاه می کنیم. چند روزی را مرخصی بگیرید یا از کار مداومتان فاصله گرفته و ذهنتان را آزاد و آماده افکار نو کنید.

4. قابلیت شما در کمک کردن به دیگران چیست؟
اگر از بازرگان های با تجربه سوال کنید که چرا وارد دنیای کار یا تجارت شده اند، بیش از نیمی از آن ها به جای "پول" هدف نهایی خود را کمک کردن به دیگران خواهند گفت. شما هم راهی را که می دانید از طریق آن می توانید به دیگران نیز کمک کنید را بیابید.

5. با اطرافیان و نزدیکانتان صحبت کنید
گاهی اوقات، در یک مکالمه بسیار عادی ممکن است به مسائلی در مورد خود و افکارتان پی می برید که باعث شود زاویه جدیدی از مسائل را ببینید و قدمی به سمت هدف یابی نزدیک شوید. در مورد خواسته ها، مشکلات یا هر مانعی که احساس می کنید بر سر راه شماست، با اطرافیان صحبت کنید.

6. ماجراجویی کنید
بعضی وقت ها به یک الگوی ثابت و تکراری چنان وابسته می شویم که قادر به دیدن هیچ مسیر دیگری نیستیم.
کار ها و مسیر هایی جدید امتحان کنید. سعی کنید با خلاقیت به دنبال هر آنچه باشید که تاکنون از آن فاصله گرفته اید، یا برای شما جدید هستند.

7. در چه چیزی مهارت دارید؟

مهمترین و آخرین نکته، پاسخ این سوال است. از کودکی خود تاکنون تمام مهارت ها و استعداد های خود را مرور کنید. ببینید چه چیزی به شما بیشتر انگیزه یا احساس موفق بودن می دهد.
چند گام برای افزایش هدفمندی در زندگی