مجله بانوان

/

سلامت

/

4 ضد حساسیت طبیعی

[ آلرژی, بروملائین, حساسیت, حساسیت فصلی, درمان, کوسترین, گزنه, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

حساسیت های فصلی معمولا بسیار آزار دهنده و رنجش آور هستند. عطسه های مکرر، خارش چشم ها، گرفتگی بینی و گلو، فشارهای سینوسی، تمام این علائم می توانند غیر قابل تحمل باشند.

ممکن است برای درمان چنین حساسیت هایی و تحمل علائم فصلی، بسیاری از روش ها را امتحان کرده باشید، اما شاید بخواهید این مشکل را بدون دارو های شیمیایی برطرف کنید. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد روش های کاملا طبعی نیز می توانند این علائم را کاهش دهند.

تب یونجه، حساسیت رینیت یا آلرژی های فصلی، فرقی نمی کند زیرا برای همه این مشکلات داروهای زیادی هم به صورت نسخه و هم به صورت آزاد وجود دارد. اما برخی از این داروها لیست طولانی عوارض مربوط به خود را دارند.

آلرژی و حساسیت معمولا واکنش سیستم ایمنی بدن به یک ماده بی ضرر است. این ماده – برای مثال گرد و غبار- با سلول ها در غشاهای مخاط بینی، دهان، گلو، ریه ها، معده و روده قرار می گیرند. این امر باعث آزاد کردن هیستامین در بدن می شود.

هیستامین نوعی پروتئین است که باعث همه علائمی که مرتبط با آلرژی، عطسه و سرماخوردگی است، می شود. آنتی هیستامین ها فعالیت هیستامین ها را متوقف می کند و واکنش های آلرژیک را متوقف می کنند.

بسیاری از داروهای آلرژیک در قفسه های داروخانه های محلی شما به عنوان آنتی هیستامین ها عمل می کنند. اما همچنین غذاهای خاص و عصاره های گیاهی وجود دارد که می توانند اثرات مشابهی بر تولید هیستامین داشته باشند.

1- گزنه دوپایه

یک گیاه رایج و مرسوم در طب طبیعی که همچنین به عنوان یک آنتی هیستامین و ضد حساسیت عمل می کند. در یک مطالعه، علائم حساسیت 58 درصد از افراد با خوردن حدود 300 میلی گرم گزنه خشک شده در روز، از بین رفته بود و همچنین 69 درصد از آنها گزنه را به راه حل های قرصی ترجیح دادند.

2- کوسترین

کورستین یک آنتی اکسیدان است که به طور طبیعی در پیاز، سیب و سایر محصولات یافت می شود. مطالعات متعددی اثرات آنتی هیستامین را در کورستین نشان داده است. این آنتی اکسیدان همچنین اثرات جانبی مربوط به تنفس و التهاب های تنفسی هنگام حساسیت را کاهش می دهد. شما می توانید کورستین را به عنوان یک مکمل در داروخانه ها خریداری کنید و یا به سادگی غذاهای غنی از کورستین را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

3- بروملائین

بروملائین ترکیبی است که به طور معمول در آناناس یافت می شود، اما شما همچنین می توانید آن را به صورت مکمل قرص نیز پیدا کنید.

گفته شده است که این ترکیب در درمان اختلالات تنفسی و التهاب همراه با آلرژی بسیار موثر است. پیشنهاد می شود برای کاهش حساسیت سه بار در روز و هر بار حدود 400-500 میلی گرم مصرف شود.

4- ویتامین c

ویتامین c نیز یک آنتی هیستامین طبیعی به شمار می رود و همانطور که می دانید این ویتامین در بسیاری از میوه ها و سبزیجات و همچنین به صورت قرص و کپسول نیز یافت می شود.

از آنجا که ویتامین c عوارض جانبی ندارد و طبیعی است، این یک راه حل امن برای درمان آبریزش و التهاب بینی و سایر علائم ناخوشایند آلرژی فصلی است. کارشناسان توصیه می کنند که برای بهترین نتیجه، حداقل 2 گرم در روز از این ویتامین مصرف شود.


4 ضد حساسیت طبیعی