مجله بانوان

/

اخبار

/

جنرال موتورز قول بیست خودرو تمام برقی را تا سال 2023 می دهد

[ آینده تمام برقی, خودرو برقی, سلول سوختی هیدروژنی, ژنرال موتورز, 2017, 2023, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

شرکت جنرال موتورز می گوید که این شرکت به آینده تمام برقی باور دارد. این خودرو ساز تا سال 2023 حداقل 20 خودرو جدید تمام برقی را معرفی خواهد نمود. به دنبال مدل شورولت بولت که در سال 2016 روانه بازار شد دو مدل جدید برقی دیگر تا سال 2018 عرضه خواهند شد. این شرکت همچنین برای رفع نیاز های مشتریان عمده خود پیگیر یک استراتژی برقی سلول سوختی هیدروژنی خواهد بود.

شرکت جنرال موتورز روز دوشنبه از برنامه بلند پروازانه ای پرده برداری کرد که هدف آن تبدیل شدن به یک خودرو ساز تمام برقی با استفاده از استراتژی که در آن خودرو های برقی تغذیه شده توسط باطری با خودرو های برقی که از سوخت سلولی استفاده می کنند ترکیب می شوند، می باشد. این حرکت ثابت می کند که کمپانی ژنرال موتورز نه تنها به دنبال باقی ماندن در عرصه رقابت است بلکه از آن جاییکه صنعت خودرو جهانی توسط تمایل به برقی شدن و همچنین ورود شرکت های نو ظهور مانند تسلا تغییر یافته است، به طور جدی به دنبال تبدیل شدن به رقیبی جدی در زمینه خودرو های برقی است. نایب رئیس اجرایی توسعه محصول جهانی ژنرال موتورز یعنی مارک ریوس بعد از به اشتراک گذاری جزییات طراحی های آینده و رونمایی از مهندسی باطری جدید در کنفرانسی با خبرنگاران گفت “ این شرکت باور دارد که آینده تماما برقی خواهد بود”. انتشار اطلاعیه برنامه های این کمپانی 109 ساله در ایالت دیترویت صورت گرفت. وی همچنین بعد از تاکید بر این موضوع که مدیر عامل این شرکت یعنی مری بارا به مدت چندین سال در حال پیوند دادن اهداف تکنولوژی بدون آلودگی و سواری خودکار بوده است افزود “ این کلمات تنها حرف هایی در میان نبرد گزارشات مطبوعاتی نیست”. این شرکت با عرضه مدل تمام برقی شورولت بولت خود و پیشرفت در زمینه خودرو های تمام خودکار از طریق استفاده از تکنولوژی کروز اتوماسیون و ایجاد برند سواری مشترک مِیوِن این موضوع را اثبات کرده است. به گفته ریوس این شرکت با تولید دو خودرو تمام برقی دیگر تا سال 2018 مایل به ادامه دادن راه مدل بولت که سال گذشته وارد بازار شد می باشد. این شرکت همچنین وعده روانه ساختن 20 خودرو تمام برقی به بازار تا سال 2023 را داده است. به دنبال تغییرات مقرراتی و این احتمال که بازار های رشد اصلی به خصوص چین، استفاده از موتور های احتراق داخلی را منع خواهند نمود، شرکت های خودروساز وادار به تلاش برای تثبیت جایگاه خود در زمینه برقی سازی محصولات خود شده اند که این موضوع علت ایجاد همهمه در صنعت خودرو را توضیح می دهد.

ریوس همچنین به اقدامات انجام توسط خودرو سازانی همچون ولوو در زمینه ایجاد یک آینده تمام برقی اشاراتی نمود اما در کنفرانس خبری که با مطبوعات داشت از شرح دادن برنامه زمانی این شرکت خودداری نمود. او به این موضوع اشاره کرد که در صورتیکه یک شرکت خودرو ساز پیش بینی هایی از این قبیل انجام می داد به احتمال زیاد خط تولیدی به بزرگی خط تولید این شرکت که از محدوده خودرو های کوچک تا کامیون های سنگین را تشکیل می دهد، ندارند. وی همچنین با اضافه کردن این موضوع که شرکت ژنرال موتورز به افزایش کارآمدی موتور های درون حریقی تا زمانیکه آینده تمام برقی سر برسد ادامه خواهد داد گفت “ نمی توان تنها با فشردن یک کلید، دنیا را به دنیایی تمام برقی تبدیل نمود”. رویکرد برقی سازی دو طرفه این شرکت غیر منتظره بود اگر چه طی این سال ها این کمپانی نشان دادن است که تکنولوژی سلول سوختی هیدروژنی می تواند به امیدوار کنندگی تکنولوژی های نیروی محرکه تمام برقی باشد. شرکت ژنرال موتورز همچنین از یک معماری باطری جدید رونمایی کرد که به گفته این شرکت انعطاف پذیری بهتری در خودرو ها و کامیون های مهندسی در پاسخ به تقاضا مشتریان فراهم می کند. اما این کمپانی در کنار آن اعلام کرد که “ رسیدن به اینده بدون انتشارات گازی به چیزی بیشتر از تنها تکنولوژی برقی باطری نیازمند است”. برای رسیدن به این هدف این شرکت از یک طراحی در زمینه پلتفرم خودرو سنگین جدید به نام SURUS که توسط سلول سوختی و موتور های برقی دوگانه تغذیه می شود رونمایی کرد. به گفته این شرکت “ SURUS با وجود قابلیت و معماری انعطاف پذیر خود می توانند به عنوان خودرو تحویل بار, کامیون یا حتی آمبولانس مورد استفاده قرار گیرد که آلودگی تولید شده توسط همگی آن ها صفر خواهد بود”. سهام این شرکت شاهد رشد 4 درصدی بوده که قیمت آن را تا 42 دلار افزایش می دهد. اگر چه اخبار منتشر شده درباره این شرکت سهم زیادی در این افزایش قیمت داشته است. سهام این شرکت از آغاز سال 2017، حدود بیست درصد افزایش یافته است.

 


جنرال موتورز قول بیست خودرو تمام برقی را تا سال 2023 می دهد!