مجله بانوان

/

آشپزی

/

میوه های پاییزی میان وعده هایی سالم و مقوی

[ فیبر, لبو, پتاسیم, آلو, میان وعده, پاییز, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

میوه های پاییزی، میان وعده هایی سالم و مقوی

خوراکی های هر فصل، علاوه بر این که تازه تر و خوشمزه تر هستند؛ معمولا برای خرید نیز ارزان تر هستند. اوایل پاییز یکی از زمان هایی است که میوه ها و سبزیجات مختلف از تنوع زیادی برخوردار هستند و بنابراین باید فرصت را غنیمت شمرد. در این مطلب متخصص تغذیه ما فواید میوه هایی که اوایل پاییز در بازار وجود دارند را برای شما شرح می دهد؛ تا بتوانید با فواید آن ها آشنا شوید و در برنامه غذایی خود بگنجانید.

آیا می دانستید که یک عدد گلابی می تواند در حدود یک چهارم نیاز بدن به فیبر را تامین کند. در واقع گلابی یکی از پر فیبر ترین میوه ها است و فقط 100 کالری انرژی دارد. اما در عین حالی که کم کالری است خواص تغذیه بی شماری دارد چرا که غنی از ویتامین ث، ویتامین ک و پتاسیم است. این میوه همین طور بسیار خوش طعم است و در فصل پاییز بسیار ارزان است.

لبو یک ماده بسیار مهم و مثل سوخت برای دونده های حرفه ای است. نتایج یک مطالعه انجام شده در بین ورزشکاران برای بررسی توان ورزشی نشان داده است که در بین ورزشکارانی که قبل از تمبرینات و مسابقات آب لبو می نوشند، عملکرد بسیار بهتری دارند. اما علت این عملکرد و افزایش توان ورزشی و صورت با مصرف آب لبو چیست؟ نتایج تحقیقات نشان داده که مصرف آب لبو باعث می شود تا اکسیژن رسانی به بافت ماهیچه بهتر و سریع تر شود و این به این معنی است که برای انجام فعالیت ورزشی در بدن نیاز به صرف انرژی کمتری است؛ و در نتیجه عملکرد بهتر خواهد بود.

طعم آلوسیاه بسیار خوش مزه است و یادآور فصل زیبایی پاییز با رنگ زرد و قرمز است. این میوه سرشار از انواع آنتی اکسیدان است و در متابولسیم بدن بسیار موثر است و می تواند از بدن سم زدایی کند. رنگ دانه موجود در میوه آلو فراهم کنند آنتی اکسیدان ها برای بدن است. بدن ما به صورت مداوم در مرز استرس محیطی است و نتیجه آن تضعیف کردن سیستم ایمنی است و افزایش خطر ابتلا به بیماری مثل سرما خوردگی است. مصرف میوه های این فصل مثل آلو با رساندن مواد مغذی مورد نیاز سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و مواد سمی را در بدن خنثی می کند.
میوه های پاییزی، میان وعده هایی سالم و مقوی