مجله بانوان

/

آشپزی

/

کیک میوه با شکلات تلخ

[ طرز کیک میوه شکلاتی, کیک میوه شکلاتی, درست کردن کیک میوه شکلاتی, سایت آشپزی, آموزش آشپزی, نحوه پخت کیک شکلاتی, نحوه درست کیک میوه شکلاتی, پخت انواع کیک, طرز تهیه کیک میوه شکلاتی, پخت کیک میوه شکلاتی, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

درست کردن کیک میوه شکلاتی,پخت کیک میوه شکلاتی

کیک میوه با شکلات تلخ؛ عصرانه روزهای پاییزی

امروز قرار است میوه های خشک تان را یک جا جمع کنید و به همراه شکلات تلخ، یک کیک خوشمزه درست کنید. پس با ما همراه باشید تا طریقه پخت آن را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای کیک میوه شکلاتی :

میوه های شکری خشک و خردکرده 100 گرم
انجیر خشک و خردکرده 100 گرم
خرده کیک کره ای 80 گرم
خلال بادام 250 گرم
شکلات سیاه خردکرده 250 گرم
شکلات سیاه ذوب کرده 60 گرم
سفیده های تخم مرغ 5 عدد
شکر 185 گرم

طرز تهیه کیک میوه شکلاتی :

میوه ها، انجیر، خرده کیک، بادام، شکلات خردکرده و شکلات ذوب کرده را در کاسه مناسبی بریزید و با هم مخلوط کنید. در کاسه دیگری، سفیده های تخم مرغ را با سرعت تند همزن برقی بزنید تا کاملاً فرم بگیرد بعد بتدریج شکر را بیفزائید تا شکر در سفیده های تخم مرغ حل شود.

سپس آن را به مخلوط قبلی اضافه کنید. حالا مایه را درون قالبی به قطر 24 سانتیمتر بریزید و در فر (تاون) گرم شده با دمای 150 درجه سانتیگراد، به مدت 1 ساعت قرار دهید تا کیک کاملاً بپزد و طلائی رنگ شود.

اکنون کیک را از فر خارج کنید و پس از گذشت 10 دقیقه، آن را از قالب درآورید و روی پنجره سیمی قرار دهید تا کاملاً خنک شود. اینک کیک را روی ظرف مناسبی بگذارید و در صورت تمایل، آن را با خامه فرم گرفته تزئین کنید.

منبع : shooroshirin.ir