خرید اینترنتی کفی افزایش قد

چای سبز؛ ضد سرطان طبیعی

چای سبز سرشار از مواد مغذی است و می تواند برای سلامت بسیار مفید باشد. این نوشیدنی محبوب حاوی نوع خاصی از آنتی اکسیدان به نام کاتچین است که خاصیت ضدّ سرطانی قوی دارد. تعداد قابل توجهی از مطالعات علمی انجام شده نشان داده است که افرادی که چای سبز بیشتری می نوشند، احتمال کمتری وجود دارد که به سرطان مبتلا شوند.

از شایع ترین نوع سرطان که نوشیدن چای سبز می تواند از آن پیشگیری کند می توان به سرطان پروستات و سرطان سینه اشاره کرد.
مطالعات نشان داده است که چای سبز می تواند در کاهش خطر بروز بیماری دیابت نوع 2 نیز موثر باشد، و می تواند به روند کاهش وزن کمک کند. این اثر مثبت روی کاهش وزن احتمالا به دلیل وجود مقادیر فراوان کافئین و کاتچین است که متابولیسم بدن را افزایش می دهند.
در کّل می توان با اطمینان گفت که مصرف چای سبز خواص بی شماری دارد؛ و نوشیدن روزانه آن توسط متخصص تغذیه سایت توصیه می شود.

گرچه که خواص چای سبز بی شمار است؛ اما اینکه چه میزان چای سبز برای بهره بردن از آن باید در روز نوشید، مشخص نیست و می تواند سوال مهمی باشد.
برخی از مطالعات، مصرف یک لیوان را کافی و برخی دیگر تا 5 لیوان هم کافی نمی دانند. اما به نظر متخصص تغذیه ما، نقش درمانی چای سبز بستگی دارد به اینکه چه میزان نوشیده شود، و این عامل می تواند بین افراد متفاوت باشد.
مطالعاتی که بر نقش ضد سرطانی چای سبز انجام شده -به ویژه در پیشگیری از سرطان رحم، تخمدان، پروستات، سرطان معده و سرطان سینه- نشان داده؛ اثر مفید چای سبز در صورتی است که به میزان بیش تر از 3 لیوان در روز مصرف شود.

آیا نوشیدن زیاد چای سبز می تواند عوارض جانبی داشته باشد؟

شاید تنها ماده ای که می تواند در چای سبز به دلیل مصرف زیاد عوارض جانبی ایجاد کند، کافئین و کاتچین است. مصرف زیاد آن ها می تواند در برخی از افراد عوارضی ایجاد کند.
مصرف زیاد کافئین می تواند در برخی از افراد سبب افزایش اضطراب و مشکلات خواب و درد معده شود و ممکن است سر درد ایجاد کند.
مصرف زیاد کافئین در زنان باردار هم توصیه نمی شود و باید به یاد داشته باشید که چای سبز نیز مثل قهوه حاوی کافئین است.
از سوی دیگر کاتچین موجود در چای سبز -در صورت مصرف زیاد- می تواند در جذب آهن اختلال ایجاد کند؛ بنابراین مصرف چای سبز در حین غذا خوردن و بعد از آن توصیه نمی شود.
چای سبز؛ ضد سرطان طبیعی