مجله بانوان

/

بازیگران

/

باکس آفیس فروش آخر هفته ی Blade Runner 2049 تنها چیزی بین 30 تا 35 میلیون دلار بوده است

[ باکس آفیس, باکس آفیس آخر هفته, باکس آفیس آمریکا, میزان فروش فیلم ها, گیشه, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

بر خلاف تمام پیش بینی های انجام شده توسط کارشناسان باکس آفیس، میزان فروش تازه ترین اثر علمی-تخیلی «دنی ویلنوو» تنها چیزی بین 30 تا 35 میلیون دلار بوده است که افتتاحیه ای ضعیف برای یک فیلم پرهزینه (بودجه= 150 میلیون دلار) محسوب می شود.

انتظار می رفت که دنباله ی فیلم محبوبBlade Runner  در افتتاحیه اش بیش از 50 میلیون دلار فروش داشته باشد؛ اما بر اساس بررسی های انجام شده نهایت توان این اثر که 4058 سالن هم در اختیار داشت، تنها چیزی بین 30 تا 35 میلیون دلار بود.

بیش از 71 درصد تماشاگران این فیلم (که مدت زمان پخش آن 163 دقیقه است) مرد بوده اند و 63 درصد از کل تماشاگران نیز بالای 35 سال سن داشته اند.

علی رغم نقدهای مثبت و نمره ی A در سینما اسکور، فیلم Blade Runner 2049 انتظارات را برآورده نکرد و اکنون باید میزان فروش کمش را در بازارهای خارجی جبران کند. این فیلم هفته ی آینده در اکثر بازارهای خارجی مهم (از جمله چین، ژاپن و کره ی شمالی) که می توانند این فیلم را نجات دهند، اکران خواهد شد. بنابراین پیش بینی می شود تا هفته ی آینده میزان فروش خارجی این فیلم به چیزی بین 48 تا 52 میلیون رسیده باشد.

این هفته Blade Runner 2049 رقبای چندانی ندارد. ظاهرا انیمیشن My Little Pony: The Movie با کسب مبلغی بین 10 تا 12 میلیون دلار در رتبه ی دوم باکس آفیس قرار خواهد گرفت. رتبه ی سوم هم احتمالا به فیلم The Mountain Between Us خواهد رسید؛ درامی جدید با بازی «کیت وینسلت» و «ادریس البا» که میزان فروش آن در نزدیکی 10 میلیون دلار تخمین زده می شود.

لازم به ذکر است که انیمیشن My Little Pony: The Movie و فیلم The Mountain Between Us هر دو نمره ی A- از سینما اسکور دریافت نموده اند.

فیلم It ظاهرا در هفته ی پنجم اکرانش 9 میلیون دلار کسب خواهد کرد و در جایگاه چهارم باکس آفیس قرار خواهد گرفت. میزان فروش داخلی این فیلم ترسناک اکنون از 300 میلیون دلار عبور کرده که در نوع خود رکوردی تازه محسوب می شود.

فیلم جدید «تام کروز» که American Made نام دارد برای جایگاه پنجم رقابت تنگاتنگی با Kingsman: The Golden Circle خواهد داشت؛ چراکه بر اساس پیش بینی های انجام شده، میزان فروش هر دو فیلم 8 میلیون دلار تخیمن زده می شود.


[باکس آفیس] فروش آخر هفته ی Blade Runner 2049 تنها چیزی بین 30 تا 35 میلیون دلار بوده است