مجله بانوان

/

اخبار

/

مدل جدید R8 به همراه موتور شش سیلندر پورشه

[ r8, V6 2017, آئودی, موتور شش سیلندر, پورشه, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

 از زمان رونمایی از نسل دوم جدید R8 شرکت آئودی در سال 2015، بسیاری در انتظار استفاده از یک موتور پایه پایین تر از موتور V10، 5.2 لیتری این خودرو بوده اند. ورژن اصلی این خودرو دارای یک موتور 4.2 لیتری V8 بود اما به لطف تکنولوژی کاهش اندازه موتور اطمینان داشتیم که در خودرو جدید، این موتور حذف خواهد شد. مدت زیادی است شایعاتی پیرامون یک ورژن دارای موتور V6 شنیده می شود و به گفته وبسایت اتو کار یک خودرو آزمایشی که می تواند مدل پایه جدید R8 باشد دیده شده است. این خودرو مجهز به موتور 2.9 لیتری V6 است که در خودرو های دیگر کمپانی های آئودی و پورشه نیز به کار رفته است.

نمونه این موتور V6 توربو دو قلو را می توان در خودرو هایی از جمله پورشه پانامرا، آئودی RS5 و RS4 پیدا کرد. همچنین شایعه شده است که در مدل پیش رو RS Q5 نیز این موتور به کار خواهد رفت. این موتور با همکاری دو شرکت آئودی و پورشه ساخته شد و به اسم KoVoMo نیز شناخته شده است. این موتور برای شرکت آئودی مستقیماً جایگزین موتور قدیمی 4.2 لیتری V8 خواهد شد. هر دو مدل قدیمی RS4 و RS5 به این موتور مجهز بودند و اکنون موتور V6 توربو دو قلو جای خود را در زیر کاپوت این دو خودرو پیدا کرده است. این موتور V6 در این دو مدل قدرتی معادل 450 اسب بخار و گشتاوری برابر با 442 پوند فوت تولید می کند. قدرت تولید شده از این موتور همان میزان قدرتی است که توسط موتور قدیمی V8 تولید می شد اما این موتور قادر به تولید 125 پوند فوت گشتاور بیش تر نسبت به موتور قدیمی است. این موتور در مدل جدید پانامرا بیشتر به منظور راحتی تنظیم شده و خروجی قدرت و گشتاور آن به ترتیب 434 اسب بخار و 405 پوند فوت است.

در مدل R8 برای تولید قدرت و گشتاوری بیش از 500 اسب بخار و 500 پوند فوت، شرکت آئودی تغییراتی را در این موتور ایجاد خواهد نمود. جزییات دقیق قدرت این موتور در خودرو جدید R8 همچنان نا معلوم است اما کمپانی آئودی می تواند تایید کند که در این خودرو بیش از یک خروجی قدرت وجود خواهد داشت. انتظار می رود که مدل شش سیلندر R8 خودرو فوق العاده ای باشد اما صدای شگفت انگیز موتور V10 سابق را نخواهد داشت. اما حداقل ورژن های شش سیلندر این خودرو کمی مقرون به صرفه تر خواهند بود. در حال حاضر قیمت مدل پایه R8 از 162,900 دلار آغاز می شود. احتمالاً رونمایی از ورژن های شش سیلندر این خودرو در سال جاری صورت گیرد و انتظار می رود سال 2018، تاریخ عرضه آن به بازار باشد.


مدل جدید R8 به همراه موتور شش سیلندر پورشه!