مجله بانوان

/

اخبار

/

شرکت لوتوس اکنون رسماً یک خودرو ساز چینی است

[ اتیکا, جیلی, خودرو ساز چینی, لوتوس, 2017, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

چندین ماه پیش اعلام شد که شرکت خودرو ساز چینی جیلی که از مالکین شرکت ولوو نیز به شمار می رود خرید 51 درصد از سهام شرکت لوتوس از شرکت DRB – Hicom را نهایی کرده است. و به گفته کمپانی لوتوس اکنون این توافق رسما به امضاء رسیده است. 49 درصد باقی مانده از سهام این شرکت توسط شرکت خودرو ساز اتیکا که یک گروه خودرو سازی مالزیایی است اداره می شود. اکنون با وجود سرمایه گذاری بیشتر، نهایی سازی خرید این شرکت پیشرفت را برای شرکت لوتوس ممکن می سازد.

اما خبر خوب این است که مدیر عامل این شرکت یعنی جین مارک گالس بر سر کار خود باقی می ماند. چرا که او کسی است که موفق به سود دهی دوباره این شرکت در شش ماه اول سال جاری شد. نتیجه دیگر این توافق تشکیل هیئت مدیره جدید متشکل از اعضاء کمپانی های جیلی و اتیکا است. در حال حاضر محل مقر اصلی این شرکت به احتمال زیاد به ادامه کار خود در هیثل انگلستان خواهد پرداخت. همانطور که در مورد شرکت ولوو نیز شاهد آن بودیم، جیلی به اندازه کافی هوشیار است که تغییری در یک کسب و کار خوب ایجاد نکند. گذشته از این کارکنان لوتوس اطلاعاتی درباره راه و روش مهندسی خودرو های اسپورت فوق العاده در اختیار دارند.

امیدواریم که طی چند سال آینده شاهد پلتفرم جدیدی از خودرو های اسپورت شرکت لوتوس باشیم که جایگزین معماری فوق العاده اما قدیمی الیز شود. کمپانی جیلی نیز به احتمال زیاد از تخصص ساخت خودرو های مسابقه ای شرکت لوتوس در تعدادی از خودرو ها و برند های دیگر خود نهایت استفاده را خواهد برد. اما مهم ترین نکته این است که شرکت لوتوس بعد از گذراندن دوران سخت بسیار به حیات خود ادامه خواهد داد.


شرکت لوتوس اکنون رسماً یک خودرو ساز چینی است!