خرید اینترنتی کفی افزایش قد

آلولوز  جایگزین سالمی برای شکر

آلولوز یک شیرین کننده جدید موجود در بازار است. این ماده دارای ظاهر و طعم شبیه به شکر، اما در عین حال حاوی مواد معدنی و فاقد کالری زیاد و کربوهیدرات است.
علاوه بر آن برخی از مطالعات اولیه نشان داده که این ماده می تواند برای سلامتی مفید باشد. اما هنوز نگرانی هایی برای جایگزین کردن این ماده با شکر برای طولانی مدت وجود دارد. این مطلب نگاه دقیقی می کند به آلولوز تا نشان دهد آیا اضافه کردن این ماده به رژیم غذایی مفید است یا خیر؟

آلولوز که با نام دی-پسکیز هم شناسایی می شود در خانواده شکر نایاب تقسیم بندی می شود، چرا که به صورت طبیعی فقط در برخی از غذاها وجود دارد. به عنوان مثال در گندم، انجیر و کشمش. این ماده شبیه به گلوکز و فروکتوز یک قند تک زنجیره است. اما در مقایسه با شکر ساده که فقط از گلوکز است، آلولوز از ترکیب هر دو فروکتوز و گلوکز ساخته می شود.

در حقیقت، آلولوز ، ساختار شیمیایی بسیار مشابه به فروکتوز دارد، اما نوع زنجیره های آن متفاوت است. همین تفاوت ساختاری باعث می شود تا بدن آلولوز را به صورت متفاوتی با فروکتوز تجزیه کند.
در حدود 70 تا 85 درصد از آلولوز مصرفی به خون جذب می شود، اما اکثر این مقدار بدون تبدیل شدن به انرژی از ادرار خارج می شود. این ماده در مقابله با تخمیر شدن توسط باکتری های روده نیز مقاوم است و در نتیجه آن احتمال تولید گاز معده، و نفخ بسیار کم است.

خبر خوب دیگر برای افراد دیابتی این است که این ماده غذایی قند خون را بالا نمی برد. انرژی موجود در آلولوز کم تر از نیم کالری برای هر گرم است که یعنی یک دهم انرژی تولیدی به وسیله شکر در بدن. علاوه بر این نتایج تحقیقات اولیه نشان داده است که آلولوز می تواند اثر ضد التهابی در بدن نیز داشته باشد، و در نتیجه در کاهش خطر بیماری های مزمن می تواند مفید باشد.

آلولوز ممکن است یک راهکار قوی در کنترل کردن دیابت باشد. در واقع نتیجه مطالعات روی حیوانات نشان داده است که این ماده قادر به کم کردن قند خون است؛ و همینطور حساسیت به انسولین را در بدن بالا می برد. از سوی دیگر آلولوز کبد را تحریک می کند تا هورمون انسولین بیشتری ترشح کند. در یک مطالعه دیگر که روی موش آزمایشگاهی انجام شد نشان داده شد که در گروهی که به آنها آلولوز داده شد در مقایسه با گلوکز، گروه دریافت کنند آلولوز چربی شکمی کمتر، و قند خون پایین تری داشتند.

نتایج مطالعات آزمایشگاهی روی حیوانات نشان داده است که مصرف آلولوز باعث افزایش سوخت چربی در بدن می شود. این شامل چربی شکمی نیز بوده است، که این نوع چربی با افزایش خطر بیماری های قلب و عروق و دیابت در ارتباط است.
آلولوز جایگزین سالمی برای شکر