خرید اینترنتی کفی افزایش قد

خانه ای امن برای همستر خانگی تان

در مطلب قبلی (همستر حیوان خانگی دوست داشتنی) درباره انواع همسترها صحبت کردیم؛ و نکاتی را درباره خرید این عضو جدید خانواده در اختیار شما قرار دادیم. حالا در این مطلب نکاتی را درباره فراهم کردن یک قفس مناسب برای این حیوان خانگی، گردآوری کرده ایم و می توانید با این نکات؛ از همستر خانگی خود به بهترین نحو نگه داری کنید.

انتخاب قفس مناسب

همستر شما در قفسی با حداقل ابعاد 75 در 40 سانتی متر راحت خواهد بود. ارتفاع قفس هم باید حداقل 30 سانتی متر باشد. قفس های توری سیمی گزینه مناسبی هستند زیرا تهویه خوبی دارند. آکواریوم شیشه ای هم می تواند فضای خوبی برای یک همستر باشد. فقط مشکل آن نبود تهویه است، پس باید مطمئن شوید که درپوش توری سیمی اجازه ورود و خروج هوا را به خوبی بدهد.

توجه کنید که قفس نباید در نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد. زیرا آکواریوم های شیشه ای اشعه های نور را قوی تر کرده و باعث گرمای بیش از حد داخل قفس می شوند.

همستر

قرار دادن قفس در یک مکان مناسب

قفس را جایی قرار دهید که تهویه خوبی داشته باشد. قفس را جلوی یک پنجره آفتاب گیر قرار ندهید. جایی را پیدا کنید که ساکت باشد و حیوانات خانگی دیگر مثل سگ یا گربه در آن حضور نداشته باشند. با این کار استرس را از همستر خود دور می کنید. هیچ وقت نباید بگذارید که سگ ها و گربه ها با همسترتان در ارتباط باشند.

مطمئن شوید که همسترتان نمی تواند فرار کند

شما شگفت زده خواهید شد اگر بدانید که همسترها چقدر در پیدا کردن راه فرار باهوش هستند. همه سوراخ ها را ببندید و مطمئن شوید که هیچ جای قفس شل یا قابل جابه جایی توسط آن نیست. اگر قفس توری سیمی دارید، مطمئن شوید که همستر شما نمی تواند از بین میله ها عبور کرده یا گیر کند. فاصله بین میله ها نباید بیشتر از 0.7 سانتی متر باشد.

غرایز همسترتان را درک کنید

همسترهای نژاد سوری را به تنهایی داخل قفس منزل دهید. غریزه محافظت از خانه آنها از سن 5 تا 8 هفتگی شروع به کار کرده و اگر همراه با یک همستر دیگر در یک قفس قرار بگیرند حتی تا سر حد مرگ با هم می جنگند. بیشتر همسترهای کوتوله به شرطی که از سنین کم با هم صمیمی شده باشند، می توانند با هم در یک فضا زندگی کنند.

همسترهایی از نژادهای مختلف را با هم در یک قفس قرار ندهید. جفت ها را نباید به طور دائمی در یک قفس منزل دهید زیرا ممکن است با هم بجنگند و یکدیگر را زخمی کنند.

همستر

کف مناسب را برای قفس فراهم کنید

باید بر روی کف قفس لایه ای حداقل 7.6 سانتی متری وجود داشته باشد. تراشه های چوب مثلاً کاج یا سرو برای همسترها مناسب نیستند، زیرا ممکن است برای سلامتی آنها مشکل ایجاد کنند. این تراشه ها ممکن است باعث مشکلات تنفسی شده و یا روغن های مضری داشته باشند. اما کفپوشی از چوب درخت صنوبر این روغن ها را ندارد و کاملاً برای همستر مناسب است. هیچ وقت از کفپوش کتان استفاده نکنید. این جنس برای همستر شما بسیار خطرناک است زیرا غیرقابل هضم بوده و رشته های کفپوش ممکن است دور اندام همستر بپیچند و جلوی جریان خون را بگیرند و باعث مرگ آن شوند. هرگونه کفپوش با پایه کاغذ مناسب است. حتی دستمال توالت هم می تواند مناسب باشد، فقط دقت کنید که مواد خوشبوکننده نداشته باشد.

همستر


خانه ای امن برای همستر خانگی تان