خرید اینترنتی کفی افزایش قد

فرم دهی صورت با روش کانتورینگ برای صورت های لوزی

یکی از راه های آسان برای تغییر فرم چهره، کانتور کردن یا آرایش ترمیمی آن است. امروزه آرایشگران بسیاری از این روش برای زیباسازی صورت استفاده می کنند تا عیوب صورت برطرف شود. آرایش ترمیمی، براساس فرم صورت متفاوت است و برای گریمی صحیح، ابتدا باید فرم صورت خود را بشناسید. در این مطلب به معرفی انواع صورت ها و روش صحیح آرایش ترمیمی می پردازیم.

آرایش ترمیمی چیست؟

آرایشگران حرفه ای دنیا، برای تغییر دادن فرم صورت و دستیابی به فرم ایده آل و بدون نقص، به جای استفاده از انواع عمل جراحی زیبایی، به سراغ آرایش ترمیمی می روند. آرایش ترمیمی یا گریم، هنری است که در آن با استفاده از پودری که دو درجه تیره تر از رنگ معمولی پوست افراد بوده، بعضی از نقاط صورت پوشانده می شوند. نقاطی که برای آرایش ترمیمی استفاده می شود، شامل پیشانی، گونه ها و بینی هستند و با توجه به فرم صورت شما به طرز متفاوتی گریم می شوند. برای اینکه بتوانید نتیجه ی بهتری از آرایش ترمیمی بگیرید، بهتر است هنگام خرید لوازم آرایش صورت، سایه ی سفید را هم در لیست تان قرار دهید. معمولا رنگ هایلایتر باید نزدیک به پوست خودتان باشد و بهتر است در نقاطی از صورت استفاده شود که برجسته تر هستند و نور را انعکاس می دهند. در ادامه با انواع فرم صورت و نوع گریم آن ها بیشتر آشنا می شوید.

آرایش ترمیمی برای صورت لوزی

تشخیص صورت لوزی:

اندازه ی گونه ها بیشتر از پیشانی است و فک و پیشانی هم اندازه هستند.

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، صورتی فرم لوزی دارد که گونه ها نسبت به پیشانی پهن تر باشد و اندازه ی فک و پیشانی یکی باشد. اگر فرم صورت شما لوزی است، برای آرایش ترمیمی صورت از روش زیر استفاده کنید:نواحی زیر استخوان گونه ها را به آرامی تیره کنید.گریم صورت را از کنار گوش ها شروع کنید و به سمت داخل، تا میانه ی گونه ها ادامه دهید.سعی کنید پودر گریم را پخش کنید.

آرایش ترمیمی

نکات مهمبه خاطر داشته باشید، پخش کردن مناسب پودر گریم و یکنواخت کردن آن روی صورت، نقش بسیار مهمی در طبیعی جلوه دادن آرایش صورت دارد. قرار نیست با استفاده از این پودر، سیاه به نظر برسید، بلکه قرار است روی صورتتان سایه ایجاد کرده و خطای دید به وجود بیاورید.با در نظر گرفتن ابعاد صورتتان سراغ یک یا چند برس با سایز مناسب بروید. معمولا سایز متوسط و بزرگ، برای گریم مناسب هستند.اگر به تازگی گریم کردن را یاد گرفته اید، انجام دادن آن را به اولین مهمانی موکول نکنید. بهتر است چند بار در منزل یا در مناسبت های کم اهمیت این کار را انجام دهید تا در این زمینه حرفه ای شوید.
فرم دهی صورت با روش کانتورینگ برای صورت های لوزی