مجله بانوان

/

سلامت

/

چگونه می توان افکار دیگران را خواند

[ آموزنده, خودشناسی, روان شناسی, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

چگونه می توان افکار دیگران را خواند؟

یکی از مهمترین مهارت ها در زندگی خواندن افکار اطرافیان است. برای تقویت این توانائی باید بدانید چه نشانه هایی مهم هستند و چه جزئیاتی ارزش بررسی دارند ولی باید به این نکته توجه کرد که افراد از یکدیگر متفاوت هستند، بنابراین یک تکنیک واحد برای همه یکسان عمل نمی کند. رفتار انسان ها دو بعد دارد، در هنگام طبقه بندی سبک رفتاری افراد، 2 بعد آزادی و صراحت اهمیت فراوان دارند.آزادی به آن معناست که فرد به چه میزان تمایل به نشان دادن احساسات خود و ایجاد ارتباط دارد. افراد آزاد، صمیمی ، راحت و خون گرم توصیف می شوند.
در مقابل افراد محافظه کار، رسمی و با صمیمیت کمتر ارتباط برقرار می کنند.صراحت نیز به آن معناست که فرد چقدر به دنبال اعمال کنترل بر روی افراد و شرایط است. افراد صریح ریسک پذیر هستند و با کسانی که خود را با سرعت کار آنها هماهنگ نمی کنند نمی توانند کار کنند.
در مقابل افرادی هستند که غیر مستقیم برخورد می کنند و کم تر خطر می کنند، آن ها بیشتر گوش می دهند تا حرف بزنند.

در افرادی که هم آزادی و هم صراحت را با هم دارند 4 نوع سبک رفتاری پدید می آید:

1. اجتماعی: آزاد و صریح
این افراد، بسیار سرزنده و رویا پردازند؛ ولی ممکن است به نظر مداخله جو و پررو به نظر بیایند. آن ها بیشتر به دنبال تصمیمات آنی هستند و خود را درگیر جزئیات و واقعیات نمی کنند! آن ها از با دیگران بودن انرژی می گیرند و همیشه به دنبال مورد تائید واقع شدن توسط اطرافیان هستند.

2. کارگردان: صریح و محافظه کار
آن ها همیشه به دنبال راندمان بالا و اهداف خود هستند و به نتیجه نهایی بسیار توجه می کنند. این افراد به سرعت عمل خیلی حساس هستند و قابلیت مدیریتی بالایی را از خود نشان می دهند. آنها دوست دارند همه کارها را هم زمان انجام دهند و این موضوع گاهی اوقات باعث عدم موفقیتشان می شود.

3. متفکر: غیر مستقیم و محافظه کار
این افراد متخصص حل مشکلات هستند و به نظر وسواسی و منتقد می رسند. به شدت به دنبال جمع آوری اطلاعات هستند و سوالات بسیاری می پرسند، آنها با دقت و کند کار می کنند و کار فردی را در محیطی منظم می پسندند. همچنین شکاک بوده و در نهایت، سخت تصمیم می گیرند.

4. توانا در برقراری ارتباط: آزاد و غیر مستقیم
این افراد خون گرم، قابل اعتماد و پشتیبان هستند. همانند افراد متفکر، کند تصمیم گیری می کنند و همیشه به دنبال فکر دیگران درباره تصمیماتشان هستند. این افراد بیشتر از بقیه مردمی هستند و دوستان نزدیک بسیاری دارند. آن ها مشاوران برجسته ای هستند و حرفشان تاثیر زیادی بر اطرافیان دارد.

توانایی تشخیص این 4 سبک رفتار در خواندن افراد به شما کمک شایانی می کند تا واکنش بهتری به آن ها نشان دهید.
چگونه می توان افکار دیگران را خواند؟