مجله بانوان

/

سلامت

/

سوء مصرف مواد مخدر در میان افراد بزرگسال و مسن در حال افزایش است

[ افزایش اعتیاد در بزرگسالان, ترک مواد مخدر, درمان, سوء مصرف, مواد مخدر, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

بر اساس گزارش جدید اداره خدمات بهداشت روانی وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، روی آوردن افراد بزرگسال و مسن به مصرف مواد مخدر روز به روز در حال افزایش است.

در بررسی ملی بر روی مصرف مواد مخدر در سال 2014، مشخص شد که میزان مصرف افراد بزرگسال 50 سال و بالاتر که از مواد مخدر هروئین یا داروهای تجویز شده ای که از مشتقات تریاک بدست می آیند، مصرف می کنند، بین سال های 2002 تا 2014 از 1٫1 درصد به 2 درصد افزایش یافته است. در مقابل، در همین مدت مصرف مواد مخدر افراد بین سنین 18 تا 25 سال از 11٫5 درصد به 8٫1 درصد کاهش یافته است.

با توجه به مرکز درمان سوء مصرف مواد، استفاده از مواد مخدر می تواند خطرات خاصی را برای سلامتی و رفاه افراد سالخورده ایجاد کند، زیرا آنها نسبت به افراد جوان بیشتر دچار بیماری های خاصی می شوند و ممکن است اغلب داروهایی را که مصرف می کنند با مواد مخدر در تداخل باشند. دکتر کیمبرلی جانسون، مدیر مرکز درمان سوء مصرف مواد، در بیانیۀ کتبی گفته است: ‘این یافته ها نشان می دهد که نیاز به برنامه های پیشگیری برای همه سنین و همچنین ایجاد درمان مبتنی بر شواهد بهبود یافته، غربالگری و خدمات مراجعه مناسب بیماران است.

برای کمک به مبارزه با این مشکل، مقامات دولتی امیدوارند از یک رویکرد چند مرحله ای که شامل کمک به وارد کردن افراد بیشتر در برنامه های درمان و بهبودی، فرآهم آوردن دسترسی بیشتر به دارو هایی که بتوانند اثرات اوردوز ( مصرف بیش از حد) موادمخدر را معکوس کنند، جمع آوری اطلاعات بیشتر درباره علل مشکلات مواد مخدر، صرف زمان و بودجه بیشتر برای تحقیق درمورد درد و اعتیاد و ترویج رژیم های مدیریت رفع درد که فاقد مواد مخدر هستند، استفاده کنند.


سوء مصرف مواد مخدر در میان افراد بزرگسال و مسن در حال افزایش است