خرید اینترنتی کفی افزایش قد

روش هایی برای افزایش اشتها و مبارزه با سو هاضمه

از دست دادن اشتها به معنی کم شدن میل به خوردن غذا است؛ و عوامل مختلفی می تواند بر آن اثرگذار باشد. اگر بی اشتهایی در فرد بیش تر از چند روز طول بکشد منجر به از دست دادن ناخواسته وزن و همچنین کمبود مواد مغذی می شود.
از آنجایی که بی اشتهایی از جمله مشکلات رایج در افراد است و بسیار از افراد بی اشتها در طول روز احساس ضعف و خستگی می کنند؛ دانستن روش های کاربردی و بر مبنای علم برای درمان این مشکل بسیار ضروری است.

1 وعده های غذایی کوچک و متعدد
خوردن سه وعده غذایی اصلی در روز به نظر برای بسیاری از افراد کار دشواری است؛ خصوصا اگر فرد مشکل اشتها داشته باشد. روش دیگر برای دریافت میزان کافی انرژی و مواد مغذی به بدن تقسیم کردن 3 وعده غذایی اصلی به 6 وعده کوچکتر است. بعد از مدتی که اشتها به حالت بهتری رسید می توان حجم غذاها را بیشتر و تعداد وعده را کم کرد.
اگر کاهش وزن و احساس ضعف دارید مثلا در زمان خوردن یک ساندویچ کوچک کمی پنیر و سبزیجات به آن اضافه کنید تا کالری مواد مغذی بیشتری به بدن برسد.

2 خوردن غذاهای با مواد مغذی بالا
افرادی که مشکل اشتها دارند و به طور نامتعادل و ناخواسته وزن کم می کنند؛ باید از روند کاهش وزن غیرطبیعی جلوگیری کنند. میان بیماران مشکل کم اشتهایی بسیار رایج است و خوردن تعداد وعده غذایی زیاد و حجیم بسیار دشوار به نظر می رسد.
به همین دلیل مصرف مواد غذایی کم اما با کالری بالا بسیار مهم است. مثلا خوردن سبزیجات خام اگرچه که بسیار مفید است اما به خاطر انرژی کم که دارند در افزایش اشتها موثر نیستند.

3 افزایش کالری در وعده های خوراکی
روش دیگر برای کمک به افرادی که بی اشتها هستند تا وزن از دست ندهند این است که به غذاهای که می خورند کالری بیشتری اضافه کرد. یک راه ساده به همین منظور پخت مواد غذایی به همراه مواد پر کالری است. به عنوان مثل در هنگام پخت تخم مرغ به آن کره اضافه کنید، یا به جای پخت جو با آب آن را با شیر بپزید.

4 اضافه کردن شادی و انرژی مثبت به سبد غذایی
خوردن غذا به صورت جمعی به همراه دوستان و اعضای خانواده آن را به یک کار شادی بخش تبدیل می کند. اگر در برخی از وعده ها این امر امکان پذیر نیست؛ می توانید غذایتان را هنگام تماشای برنامه مورد علاقه تلویزیون میل کنید.
روش هایی برای افزایش اشتها و مبارزه با سو هاضمه