مجله بانوان

/

خانواده

/

لیست تمیزکاری آخر هفته

[ دکوراسیون آشپزخانه, نظافت, شستن لباس, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

لیست تمیزکاری آخر هفته

نظافت خانه یکی از مهم ترین نکاتی است که همه باید آن را رعایت کنیم، چرا که نه تنها در ظاهر خانه تاثیر دارد بلکه در سلامت چسم و روح اهالی خانه تاثیرگذار است. اگر جز خانم های پر مشغله و کارمند هستید می توانید با این مطلب راه کارهای جامعی در خصوص مهم ترین قسمت هایی که همیشه باید تمیز باشند؛ بدانید در این مطلب لیستی از کارهای خانه معرفی شده اند که شما باید هر آخر هفته آن ها را انجام دهید تا خانه ای پاکیزه داشته باشید.

شستن لباس های کثیف

می دانیم که برای خیلی از شما این کار بسیار سخت است اما برای اینکه لباس ها روی هم جمع نشده و بو نگیرند، بهتر است این کار را هر آخر هفته انجام دهید.

نظافت

نظافت سطوح سرویس بهداشتی

از آنجایی که ذرات آب حاوی باکتری از روی سطوح سرویس بهداشتی به هوا پرتاب می شوند، باید این سطوح را هر هفته با یک ماده ضدعفونی کننده تمیز کنید.

نظافت

جارو کردن موکت، فرش و قالیچه ها

حتی اگر شما کثیفی ها را نبینید، آنها وجود دارند. اگر هفته ای یک بار سطوح را جارو نکنید، کثیفی ها در الیاف فرو رفته و ماندگار می شوند و گرد و غبار روی سطوح را می پوشانند. حداقل برای فضاهای پر رفت و آمد این کار را انجام دهید.

نظافت

گردگیری مبلمان

علاوه بر اینکه گرد و غبار روی سطوح زشت به نظر می رسند، انباشته و ساییده شدن آنها روی هم می تواند باعث ایجاد خراش و خرابی پوشش سطوح مبلمان شود. با یک پارچه میکروفیبر که گرد و غبار را جمع کند نه پخش، سطوح را تمیز کنید.

نظافت

شستن ملافه ها

همانطور که می دانید ما نزدیک به نیمی از زندگی خود را روی تخت خواب، پیچیده شده بین این ملافه ها می گذرانیم. میکروب ها، عرق و روغن بدن روی این الیاف جمع می شوند، پس باید آنها را هر هفته تمیز کنید.

نظافت

نظافت وسایل آشپزخانه

حتی اگر اجاق گاز، مایکروویو و یخچال شما کثیف به نظر نرسند، ذراتی بر روی آنها وجود دارند که شاید شما نبینید. وسایل آشپزخانه باید از اثر انگشت و ذرات غذا با استفاده از یک ماده ضدعفونی کننده پاک شوند.

نظافت

نظافت توالت

سریع ترین راه برای نظافت کامل توالت این است که مقداری مایع سفیدکننده را روی بدنه و لبه توالت ریخته و با برس بسابید و بگذارید برای 5 دقیقه باقی بماند، سپس آن را آبکشی نمایید.

نظافت

نظافت کف آشپزخانه

ذرات غذا باید هر هفته با یک طی از روی کف آشپزخانه پاک شوند.

نظافت

پاک کردن آینه ها

آینه وسیله ای است که با آن خود را می بینید پس وقتی تمیز باشد شما احساس بهتری به خود خواهید داشت.

نظافت


لیست تمیزکاری آخر هفته