مجله بانوان

/

سلامت

/

جای مجله بسازید

[ خلاقیت, درست کردن قفسه کتاب, ساخت وسایل خلاقانه, قفسه مجله, قفسه کتاب, کمد کتاب, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

در همه خانه ها نگهداری مرتب مجله ها مسئله ساز است و در آخر هم همه آنها پخش و پلا روی زمین هستند! امروز به شما یاد می دهیم چه طور جا مجله ای درست کنید!

با درست کردن این قفسه مجله ها دیگر نگرانی از بابت آشفتگی و نامنظمی آنها ندارید. این قفسه زیبا تنها از چوب لباسی درست می شود! این وسیله کاربردی همچنین ظاهری مدرن به خانه تان می دهد و چون پارچه وسط آن قابل تعویض است، با خرید مبلمان و وسایل مختلف و حتی با تغییر فصل، می تواند عوض شود!

چه چیزهایی نیاز داریم؟

– 4 عدد چوب لباسی (اگر چوبی باشند بهتر است)

– اره آهن بر

– مداد

– متر

– چسب چوب

– 4 عدد گیره

– میخ یا سیخ چوبی 35 سانتی متری

– سیخ چوبی مسطح 38 سانتی متری

– مقداری پارچه

– چند عدد میخ

– قیچی تیز

– نوار چسبی قلاب دار لباس

– دریل

مرحله اول – قلاب را ببرید

با استفاده از اره آهن بر، قلاب آهنی سر چوب لباسی ها را ببرید.

مرحله دوم – چوب پایین را بردارید

با استفاده از دست یا اره، چوب قسمت پایین چوب لباسی ها را جدا کنید

مرحله سوم – اندازه بگیرید و علامت بزنید

با استفاده از متر 2٫5 سانتی متر از انتهای چوب لباسی ها را مشخص کنید و با یک مداد در وسط این مکان یک علامت بزنید. این کار را با 3 چوب لباسی دیگر هم انجام بدهید و این کار را فقط با یکی از بازوهای چوب لباسی انجام دهید. حالا آنها را به طور متناوب مانند شکل پشت سر هم بچینید.

مرحله چهارم – دریل!

با استفاده از دریل جایی را که روی چوب لباسی ها علامت زده اید، تا نصفه سوراخ کنید (در اینجا نباید چوب لباسی را کاملا سوراخ کرده باشید).

مرحله پنجم – محل چسب را مشخص کنید

بازوهای بدون سوراخ 2 عدد از چوب لباسی ها را روی هم بگذارید. این در واقع پایه جا مجله ای شماست! حالا به وسیله مداد دور بازوها را علامت گذاری کنید تا بدانید دقیقا کدام قسمت ها از چوب لباسی را به چسب آغشته کنید.

مرحله ششم – دو بازو را به هم بچسبانید

لایه نازکی از چسب را در محلی که روی دو چوب لباسی علامت زده اید بریزید. مواظب باشید که چسب از این محل بیرون نزند تا نتیجه کار تمیز در بیاید. حالا دو بازو را روی هم محکم فشار دهید تا خوب بچسبند. همانطور که گفتیم این قسمت قرار است پایه قفسه شما باشد پس آن را خوب محکم کنید.

برای دو چوب لباسی دیگر هم همین کار را تکرار کنید. اگر چسب از بین چوب ها بیرون زد نگران نباشید و سریع با یک تکه پارچه نم دار آن را پاک کنید.

مرحله هفتم – گیره ها را آماده کنید!

مانند شکل گیره ها را به دو قسمت از بازو ها متصل کنید و بگذارید یک شبانه روز به همان حالت بمانند. برای دو چوب لباسی دیگر هم همین کار را تکرار کنید.

مرحله هشتم – سیخ های چوبی را اضافه کنید

یکی از پایه ها را در حالی که قسمت سوراخ آن به سمت بالا است، روی زمین بخوابانید. درون هر کدام از سوراخ ها چسب چوب بریزید. 2 سیخ چوبی را درون سوراخ ها قرار دهید و چسب اضافه را به کمک پارچه ای مرطوب پاک کنید. با پایه دیگر هم همین کار را بکنید.

مرحله نهم – تکه های دیگر را وصل کنید

حالا چهار چوب قفسه مجله تان را برعکس کنید و روی چهار گوشه آن مقداری چسب چوب بریزید. حالا 2 سیخ چوبی مسطح را مانند شکل روی چهار گوشه کار بچسبانید.

مرحله دهم – پارچه

2 تکه از پارچه به عرض 35 و طول 83 سانتی متر ببرید. آنها را از سمت روی شان روی هم قرار دهید و به هم سنجاقشان کنید. یک دهانه 14 سانتی متری از پارچه را باز بگذارید (مانند شکل).

حالا به وسیله چرخ خیاطی یا دست دور تا دور پارچه، به غیر از دهانه، را بدوزید. حدود 2 سانتی متر از انتهای پارچه فاصله بدهید و بعد شروع به دوختن کنید.

مرحله یازدهم –پارچه را برگردانید

از دهانه ای که برای پارچه تان باز گذاشته بودید، پارچه را به روی درستش برگردانید.

مرحله دوازدهم – دهانه را بدوزید

لبه های پارچه در قسمت دهانه را داخل بدهید و دهانه را هم بدوزید.

مرحله سیزدهم – نوار چسبی قلاب دار را وصل کنید

از لبه قسمت عرضی پارچه 17 سانتی متر اندازه بگیرید و علامت بزنید. برای انتهای دیگر پارچه هم همین کار را انجام دهید.

حالا یک قسمت از نوار چسبی قلاب دار را در جایی که علامت زده اید بچسبانید و قسمت دیگر آن را به لبه پارچه وصل کنید. برای طرف دیگر پارچه هم همین کار را بکنید.

مرحله چهاردهم – لذت ببرید!

لبه های پارچه را دور سیخ چوبی قفسه مجله تان بپیچانید و نوار های چسبی قلاب دار را به هم بچسبانید تا پارچه به چوب وصل شود.

حالا از قفسه زیبای تان لذت ببرید!


جای مجله بسازید