مجله بانوان

/

سلامت

/

این رفتار سلامت جسم و روح را تهدید می کند

[ اضطراب, ورزش, روان شناسی, قدرت مغز, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

این رفتار سلامت جسم و روح را تهدید می کند!

همه ما می دانیم عاداتی مثل سیگار کشیدن، پرخوری و بی تحرکی چه اثرات مخربی بر روی سلامتی ما دارند، اما گاهی اعمال و رفتاری هستند که شاید مخرب به نظر نرسند اما در واقعیت ما را دچار مشکل کنند. اثر برخی از این عادات را نمی توانیم به سادگی و در کوتاه مدت ببینیم؛ بنابراین از آن ها غافل می شویم و به انجامشان ادامه می دهیم. برخی از این عادات در مطلب زیر آمده اند. شما می توانید آن ها را بشناسید و از انجام آن ها اجتناب کنید.

1. به یاد آوردن اتفاقات پر اضطراب

تفکر درباره اتفاقات ناراحت کننده گذشته بر سلامت روان تاثیر منفی دارد. این کار باعث ایجاد افسردگی در فرد می شود. بنابراین بهتر است وقت خود را بیشتر بر روی برنامه ریزی برای آینده یا لذت بردن از لحظه صرف کنید تا تفکر درباره گذشته.

2. درد دل کردن با دوستان

ممکن است تصور کنید با این کار شما از احساسات منفی دور می شوید، ولی تحقیقات نشان می دهد مطرح کردن دوباره مشکلات به بیشتر شدن احساسات منفی منجر می شود؛ و دلیل آن افزایش هورمون های استرس است.

3. انتقاد از خود

ابراز نقدهای سختگیرانه و مکرر از خود باعث افزایش افسردگی می شود، بنابراین باید در طرز فکر خود تغییر ایجاد کنید و از درون مکالمه محبت آمیزتری با خود داشته باشید!

4. وقت گذرانی در شبکه های اجتماعی

در تحقیقات جدید محققان به این نتیجه رسیده اند که هرچه بیشتر خود را در دنیای مجازی غرق کنیم بیشتر احساس گوشه گیری و تنهایی خواهیم کرد و این موضوع برای سلامت جسم و روان ما مخرب خواهد بود.
اکثر افرادی که وقت زیادی در این شبکه ها مصرف می کنند به خود تلقین می کنند که این کار حال و هوای آنها را بهتر می کند در حالی که چنین نیست و افسردگی در این افراد به مراتب بیشتر دیده می شود. بهتر است بیشتر بر روی ارتباطات حقیقی وقت و انرژی گذاشته شود تا سلامتی فرد بهبود یابد.

5. تا دیروقت بیدار ماندن

ساعتی که به تخت خواب خود می روید به میزان ساعاتی که می خوابید ربط دارد! افرادی که دیرتر می خوابند احتمالا بیشتر از فست فود استفاده می کنند و فعالیت های فیزیکی آن ها نیز کم تر است. در ابتدا ممکن است عادت به زودتر خوابیدن سخت باشد ولی در بلند مدت آثار مثبت آن را در زندگی خود خواهید دید.

6. پول خرج کردن

خرج کردن های آنی ممکن است به طور موقت حال شما را بهتر کند؛ ولی در تحقیقی که در سال 2013 انجام شد، نتایج نشان داد اکثر بیماری های روانی با مشکلات مالی در ارتباط بوده اند. داشتن بدهی باعث بالا رفتن احتمال خودکشی نیز می شود. بنابراین برای خود بودجه ای منطقی داشته باشید و از آن مقدار بیشتر خرج نکنید.

7. تماشای تلویزیون

تماشای بیش از حد تلویزیون باعث کاهش سلامتی جسم و روان می شود. قدرت ذهن و فعالیت بدنی افرادی که زیاد تلویزیون می بینند به مراتب کمتر از دیگران است. بهتر است به جای این کار برای قدم زدن و ورزش های سنگین تر وقت بگذارید.

8. نخوردن بعضی وعده های غذایی

نخوردن صبحانه یا ناهار به منظور حفظ تناسب اندام بسیار مخرب خواهد بود، زیرا افراد معمولا بعد از آنکه یک وعده را حذف می کنند در وعده بعدی میزان بیشتری کالری مصرف می کنند. همچنین احتمال ابتلا به دیابت در این افراد بیشتر خواهد بود.

9. غذا خوردن در زمان سیری

خوردن های احساسی ، شبانه یا پرخوری در مهمانی مضرات بسیاری دارند که باعث می شوند بیماری هایی چون دیابت نوع 2، فشار خون، بیماری های قلبی، سکته، سرطان، بیماری های کلیه و مشکلاتی از این قبیل را تجربه کنید.

10. بیش از حد نشستن

اگر پشت میزنشین هستید و بیش از حد زمان خود را در حالت نشسته می گذرانید با مشکلاتی از قبیل چاقی، دیابت، بیماری های قلبی و افسردگی رو به رو می شوید. به همین دلیل باید هر نیم ساعت یک بار چند دقیقه بلند شوید و حرکت داشته باشید تا از این مشکلات در امان بمانید.
این رفتار سلامت جسم و روح را تهدید می کند!