مجله بانوان

/

سلامت

/

چگونه احساسات پشت پیامک ها را دریابیم

[ حس, پیامهای عاشقانه, روان شناسی, اینترنت, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

چگونه احساسات پشت پیامک ها را دریابیم؟

هنگامی که افراد در پیام های متنی از ایموجی ها یا صورتک های مختلف استفاده می کنند، تشخیص احساسشان را بسیار ساده می کنند. و ما می توانیم برداشت کنیم که پیام آن ها طنز است، یا جدی. در پشت کلام آن ها ناراحتی است یا شادی!
اما وقتی پیام فقط به صورت نوشتاری باشد و هیچ المان تصویری در آن به کار نرفته باشد، اگر حس پشت آن را درک نکنیم ممکن است دچار سؤ تفاهم هایی شویم. شما می توانید با استفاده از راه های زیر تلاش کنید از احساسات پشت پیام های نوشتاری آگاه باشید:

1. همیشه فرض را بر نیت خیر فرد بگذارید.

در کل پیام های کوتاه نوشتاری اطلاعات کمی به ما برای درک منظور و احساس فرستنده می دهند بنابراین به منظور جلوگیری از مشاجره های غیر ضروری همیشه فرض را بر احساس مثبت فرد مقابل بگذارید.

2. از پیش قضاوتی های ناخودآگاه، آگاه باشید!

ممکن است افراد باتوجه به نوع شخصیت، جنسیت و سنّ، احساسات پشت نوشته ها را قضاوت کنند. ما بهتر است به این پیش قضاوتی های خود نسبت به پیام دیگران، آگاه باشیم و در هنگام خواندن پیام ها آن ها را دخیل نکنیم.

3. بار احساسی برخی کلمات واضح هستند، آن ها را بشناسید.

به طور مثال عباراتی مثل: «دوست داشتن و فوق العاده» بار مثبت؛ و کلماتی مثل: «متنفر بودن و کار سخت» بار منفی دارند و برداشت احساسات از جملاتی که این کلمات در آن ها باشند، ساده خواهد بود.

4. تصور نکنید از احساسات شخصی افراد آگاه هستید.

پیام های نوشتاری کوتاه اند و حاوی تمامی اطلاعات لازم برای قضاوت نیست. وقتی ما تلاش می کنیم خود جاهای خالی در داستان را پر کنیم؛ معمولا خود را در شرایط مشابه فرض می کنیم و واکنش خود را به فرد مقابل نسبت می دهیم. بنابراین از خود بپرسید بر اساس اطلاعاتی که از افراد می گیرید قضاوت می کنید یا نه؟

5. نظریه خود درباره احساس را کشف کنید.

هر فردی نظرات خود را راجع به ریشه احساسات و معنای آن ها دارد، معمولا وقتی ما یکی از احساسات منفی را تجربه می کنیم احتمال آن هست که احساسات منفی دیگری را نیز تجربه کنیم. به طور مثال افرادی که ناراحت هستند در عین حال ممکن است مضطرب یا عصبانی نیز باشند.

6. به دنبال اطلاعات بیشتر باشید.

اگر از 5 راه پیشین استفاده کردید و باز هم احساسات فرد برای شما شفاف نبود، با سوال پرسیدن از شخص مورد نظر به اطلاعات بیش تر دست پیدا کنید و سپس قضاوت کنید.
چگونه احساسات پشت پیامک ها را دریابیم؟