خرید اینترنتی کفی افزایش قد

راه کارهایی برای تمیزی طولانی تر سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی مطمئناً یکی از مهم ترین فضاهای خانه است که باید تمیز نگاه داشته شود، اما در عین حال سخت ترین کارهای نظافتی را هم باید در سرویس بهداشتی انجام داد. در این مطلب 8 راه حل به شما ارائه می دهیم تا کمتر مجبور شوید سرویس بهداشتی تان را نظافت کنید.

1. رطوبت داخل سرویس بهداشتی را کاهش دهید.

هیچ چیزی به اندازه یک حمام خشک به تمیز ماندن سرویس بهداشتی کمک نمی کند. یک تی یا زمین شوی به دیواره پشت دوش آویزان کنید و این قانون را بگذارید که هر عضو خانواده بعد از حمام باید لکه های آب روی دیوارها، وان و درِ حمام را پاک کند. این کار شاید چند دقیقه بیشتر وقت نگیرد اما فاصله زمانی نظافت حمام را به شدت افزایش می دهد. همچنین می توانید با باز کردن پنجره و روشن کردن فن خروجی در هنگام حمام رطوبت را کاهش دهید.

2. از صابون جامد صرف نظر کنید.

از صابون مایع و در صورت امکان از جاصابونی اتوماتیک استفاده کنید. حذف صابون جامد، به تمیزی سینک دستشویی کمک زیادی می کند.

سرویس بهداشتی

3. در دیواره ها و در حمام از پوشش دافع آب استفاده کنید.

این پوشش های جدید کمک می کنند که آب، مواد معدنی و مواد شوینده دفع شده و جریان پیدا کنند. بنابراین لکه های کمتری بر روی سطوح باقی می مانند.

4. در کابینت سرویس بهداشتی نظم و ترتیب ایجاد کنید.

باید لوازم آرایش صورت و مو، حوله ها، داروها و ...، هر کدام در جای مخصوص به خود و در دسترس قرار بگیرند. در مطلب «ایده های ناب برای مرتب کردن حمام» در این باره بخوانید.

سرویس بهداشتی

5. از مواد شوینده ماندگارتر استفاده کنید.

با کمی تحقیق و پرس و جو می توانید بهترین مواد شوینده که آثاری ماندگارتر دارند را پیدا کنید.

6. به اندازه کافی آویز حوله داشته باشید.

با داشتن آویز حوله به اندازه کافی، حوله ها سریع تر خشک می شوند و سرویس بهداشتی مرتب تر به نظر می رسد.

سرویس بهداشتی

7. چند بسته دستمال مرطوب ضدعفونی کننده در کابینت زیر سینک داشته باشید.

در این صورت، وقتی که کمی خمیردندان جایی می ریزد، یا لکه آب یا چیز دیگری جایی می بینید، می توانید به سرعت آن را تمیز کنید تا خشک نشده و بعداً برای شما دردسرساز نشود.

8. از شر کثیفی های روی پرده حمام خلاص شوید.

هر ماه چند بار مایع شوینده حاوی سفیدکننده را به بالای پرده پلاستیکی حمام اسپری کنید. سپس با دوش آن را آب بکشید. با این کار دیگر کمتر باید پرده را درآورده و بشویید.

سرویس بهداشتی


راه کارهایی برای تمیزی طولانی تر سرویس بهداشتی