خرید اینترنتی کفی افزایش قد

ضرورت استفاده از ضدآفتاب در فصل پاییز

یکی از مهم ترین راه های مراقبت از پوست در فصل پاییز و زمستان استفاده از کرم ضدآفتاب است. طبق تحقیقات انجام گرفته، استفاده از ضدآفتاب در نیمه ی دوم سال و در هوای ابری بسیار بیشتر است، چراکه تاثیر اشعه ی ماوراءبنفش آفتاب در هوای ابری بیشتر است. در این مطلب ضرورت استفاده از ضدآفتاب در فصل پاییز را به طور مفصل توضیح می دهیم.

تغییر فصول تاثیری بر شدت اشعه ی UVA ندارد

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که افراد در آغاز فصول سرد انجام می دهند، عدم استفاده از ضدآفتاب است. از آن جایی که شدت اشعه ی UVA در نیمه ی دوم سال ضعیف می شود، اما توجیحی برای کنار گذاشتن ضدآفتاب نیست؛ زیرا یکی از دلایل عمده ی تشکیل چین و چروک، استفاده نکردن از ضدآفتاب است. استفاده نکردن از ضدآفتاب در فصل پاییز به اندازه ی عدم استفاده از آن هنگام رفتن به استخر سرباز مضر است.

رمز داشتن پوستی شاداب در پاییز

بهترین محصول مراقبت از پوست در زمستان استفاده از ضدآفتاب حاوی مرطوب کننده است. (کرم هایی حاوی گلیسیرین و اسید هیالورونیک) همچنین استفاده از ضدآفتاب با SPF 30 و قابلیت محافظت از پوست در برابر اشعه های UVA و UVB بسیار ضروری است. متخصصان زیبایی مصرف آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C و E در فصل های پاییز و زمستان را توصیه کرده اند.

استفاده از ضدآفتاب در فصل پاییز

استفاده از محصولات آرایشی حاوی SPF کافی نیست.

قدرت محافظت محصولات آرایشی که حاوی SPF هستند، بسیار کم بوده و تاثیر چندانی ندارد. علاوه براین ممکن است همه ی ما روزانه از مواد آرایشی استفاده نکنیم. بنابراین پوست ما نیاز به محافظت کننده ی قوی دارد. اگرچه استفاده از مواد آرایشی حاوی SPF می تواند برای پوست مفید باشد، اما کافی نیست. بهتر است قبل از آرایش از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

تکنیک هایی برای آرایش های لایه ای

برای جلوگیری از چندلایه شدن کرم پودر، از محصولاتی با فرمول های سبک استفاده کنید تا به راحتی جذب پوست شوند. بهتر است از محصولاتی بر پایه ی آب استفاده کنید.

در تمام فصول از ضدآفتاب استفاده کنید

ضدآفتاب پایه ی تمام آرایش هاست، نه فقط در فصل بهار و تابستان ! از ضدآفتاب در همه ی روزهای سال استفاده کنید تا از پوست شما دربرابر آسیب های احتمالی به غشاء داخلی و خارجی پوست جلوگیری شود.
ضرورت استفاده از ضدآفتاب در فصل پاییز