خرید اینترنتی کفی افزایش قد

چرا خودمان را در عکس ها نمی پسندیم؟

تا به حال عکس بی نقصی دیده اید که تصوراتی که از خودتان دارید را به خوبی به تصویر کشد؟ یا هیچ کدام از عکس هایتان به نحوی انتظارات شما را برآورده نمی کند؟ ما معمولا عکس های خودمان را نمی پسندیم و می گوییم: «در این عکس خوب نیستم!»
جالب است بدانید این یک موضوع شخصی نیست؛ بلکه موضوعی عام و فراگیر است، و برای آن دلایل علمی وجود دارد؛ اما راه کارهایی وجود دارند که باعث می شوند دید بهتری نسبت به عکس های خودمان پیدا کنیم.

چرا از عکس های خودمان راضی نیستیم؟1-فکر می کنیم در واقعیت جذاب تریم
طی تحقیقی به شرکت کنندگان 2 عکس ارائه شد. یکی عکسی در حالت طبیعی، و دیگری عکسی که در جهت زیباتر شدنشان تغییر داده شده بود. شرکت کنندگان عکس تغییر یافته را تصویر واقعی خودشان می دانستند؛ درحالی که غریبه ها تصویر اصلی را انتخاب کردند. این تحقیق گواه این بود که ما تصورات بهتری از ظاهر خودمان داریم، و البته این مسئله می تواند کمی ناامید کننده باشد.

2-تاثیر برخورد مکرر
ما به تصویرمان در آینه عادت داریم که در آن همه چیز معکوس نمایش داده می شود. در حالی که عکس ها معمولا دارای این وارونگی نیستند و جنبه ای از ظاهرمان را نشان می دهند که برایمان ناآشنا است. طبق تحقیقات، افراد تصویر وارونه (به معنای تصویر در آینه) خود را ترجیح می دهند، ولی دیگران تصاویری از همان افراد را می پسندند که "خود واقعیشان" را نشان می دهد.

چگونه خودمان را در عکس ها بیشتر دوست داشته باشیم؟1-از اثر برخورد مکرر در جهت مثبت استفاده کنیم
انتخاب کردن یک عکس برای تصویر پس زمینه ی گوشی موبایل و یا تماشای مکرر عکس هایتان موجب علاقه مند شدنتان به آن ها می شود. می توانید از نرم افزار عکاسی نیز استفاده کنید که به شما امکان گرفتن تصویر وارونه ی خودتان را می دهد.

2-لبخند بزنید
طی پژوهشی جالب، محققان دریافتند که عکس های دستکاری شده در جهت منفی از چهره ها با لبخند، جذابیت بیشتری برای بیننده در مقایسه با عکس های دستکاری شده در جهت مثبت ولی بدون لبخند دارند. ثابت شده است که لبخند بخشی از مغز را فعال می کند که مسئول تقدیر از ظاهر افراد است. . همچنین تحقیقات نشان می دهند که میزان شادی و احساس رضایت ارتباط مستقیمی با جذابیت دارد؛ بدین معنا که افراد شادتر، جذاب تر نیز به نظر می رسند.


چرا خودمان را در عکس ها نمی پسندیم؟