مجله بانوان

/

سلامت

/

9 خوراکی موثر برای ورزش و عضله سازی

[ رژیم لاغری, ورزش, تناسب اندام, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

9 خوراکی موثر برای ورزش و عضله سازی

رژیم غذایی مناسب کلید طلایی سالم ماندن و تناسب اندام است. اگر می خواهید که ورزش و تمرینات منظم داشته باشید به ویژه ورزش های استقامتی باید از رسیدن غذای درست به بدن به عنوان سوخت انرژی مطمئن باشید. در این مطلب به 9 مورد از مهم ترین مواد غذایی که باید در رژیم وجود داشته باشد تا بدن شما در بهترین حالت خود قرار بگیرد پرداخته شده است.

1 عدس

مواد غذایی مثل عدس منبع غنی از فیبر و پروتئین هستند. در 100 گرم عدس در حدود 25 گرم پروتئین وجود دارد. از سوی دیگر مصرف فقط 100 گرم عدس در حدود نیمی از نیاز شما به فیبر را تامین می کند. بعد از تمرین می توانید یک کاسه عدس را پخته و با آب لیمو تازه میل کنید.

2 تخم مرغ

تخم مرغ

تخم مرغ غذای ایده آل برای عضله سازی است. یک عدد تخم مرغ در حدود 7 گرم پروتئین دارد، نکته بسیار مهم در مورد پروتئین موجود در تخم مرغ این است که دارای ارزش بیولوژیکی صد درصد است. به این معنا که پروتئین موجود در تخم مرغ بسیار شبیه به پروتئین داخل بدن است و در نتیجه هضم و جذب آن در بدن بسیار ساده تر است. دو عدد تخم مرغ آب پز یک وعده بسیار خوب برای بعد از ورزش کردن است.

3 روغن بذر کتان

اگر تناسب اندام هدف اصلی شما استدحتما از روغن بذر کتان مصرف کنید. این روغن بسیار مغذی است و سرشار از اسید چرب امگا 3 است، که قلب و مغز شما را سالم نگاه می دارد و به توقف التهاب درون بدن کمک می کند. در نگهداری این روغن دقت کنید چرا که معمولا باید در یخچال نگهداری شود تا خاصیت غذایی آن حفظ شود.

4 کینوا

کینوا یک گیاه بسیار عالی است که می تواند در کنار غذا برای ورزشکاران جای بسیار مهمی داشته باشد. 100 گرم از این گیاه حاوی 15 گرم پروتئین گیاهی است. این گیاه حاوی میزان منیزیوم بالا است که می تواند در بهبود عملکرد ماهیچه و انقباض بهینه در ورزش موثر باشد.

5 زنجبیل

مصرف زنجبیل سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و همینطور نشان داده شده که می تواند سبب افزایش خون رسانی به بافت ماهیچه شود. اثر بسیار جالب دیگر این ماده غذایی کمک به شکسته شدن اسید لاکتیک در ماهیچه است در نتیجه عملکرد ورزشی را بهبود می دهد.

6 پنیر کم چرب

پروتئین موجود در پنیر بسیار با کیفیت است. سعی کنید از نوع پنیر کم کالری تهیه کنید و کم چرب در این صورت میزان پروتئین بالاتری را از آن دریافت خواهید کرد.

7 قهوه

به ویژه در افرادی که عادت به مصرف قهوه ندارند خوردن یک فنجان قهوه تلخ قبل یا بعد از ورزش به افزایش سطح متابولیسم بدن به دلیل وجود کافئین بالا کمک می کند.

8 تمشک

مصرف انواع تمشک بسیار مهم و مفید است، از این مواد غذایی به عنوان سوپر غذا یاد می شود چرا که حاوی میزان بسیار زیاد پولی فنول و آنتی اکسیدان هستند که در بدن سبب کاهش التهاب و استرس به ماهیچه ها می شود.

9 مغز گردو

مغز گردو در بین تمام مغزها بسیار ویژه است چرا که حاوی میزان پروتئین بسیار بالا است و چربی های غیر اشباع ضروری برای بدن. به ویژه اگر هدف دارید که با ورزش وزن گیری نیز داسته باشید مصرف مغز گردو توصیه می شود.
9 خوراکی موثر برای ورزش و عضله سازی