مجله بانوان

/

بازیگران

/

باکس آفیس بلید رانر 2049 صدر جدول را از دست داد

[ باکس آفیس, باکس آفیس آخر هفته, فروش فیلم ها, میزان فروش فیلم ها, گیشه, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

در ادامه ی موفقیت های فیلم های ترسناک، «روز مرگ مبارک باد» (Happy Death Day) در سینماهای آمریکای شمالی چیزی نزدیک به 26 میلیون فروش داشت و عنوان پرفروش ترین فیلم آخر هفته را تصاحب کرد.

در این فیلم جسیکا راثی نقش دانشجویی را بازی می کند که مجبور است هویت قاتلش را پیدا کند و تا زمانی که موفق به انجام این کار نشود، هر بار توسط نیرویی عجیب زنده شده و به روز مرگش باز می گردد. کارگردانی این اثر توسط کریستوفر لندان انجام شده و رده بندی سنی آن نیز PG-13 است.

نکته ی جالب توجه اینجاست که میزان فروش «روز مرگ مبارک باد» تقریبا دو برابر فیلم پرهزینه ی «بلید رانر 2049» (Blade Runner 2049) بوده است؛ میزان فروش قسمت دوم مجموعه ی «بلید رانر» در هفته ی دوم اکران افت 56 درصدی داشته و به حوالی 14 میلیون دلار رسیده است. بنابراین 32٫8 میلیون دلار نهایت توان این فیلم 150 میلیونی بود و رتبه ی دوم باکس آفیس نیز به آن رسید.

فیلم اکشن-هیجانی «غریبه» (The Foreigner) با در اختیار داشتن 2515 سالن در افتتاحیه اش 12 میلیون دلار فروش داشته و رتبه ی سوم باکس آفیس را تصاحب کرده است. این افتتاحیه برای یک فیلم 35 میلیون دلاری عالی محسوب می شود؛ در ضمن نباید فراموش کرد که این فیلم تاکنون 88 میلیون دلار در سطح جهانی فروش داشته است.

فیلم «غریبه» با کارگردانی مارتین کمبل از سینما اسکور نمره ی A دریافت نموده و در آن جکی چان نقش یک فرمانده نظامی بازنشسته را بازی می کند که پس از کشته شدن دخترش توسط تروریست ها دوباره به میدان نبرد بازگشته است.


[باکس آفیس] «بلید رانر 2049» صدر جدول را از دست داد