خرید اینترنتی کفی افزایش قد

پرخوری در مهمانی چه تاثیری در چاقی دارد؟

تا به حال شده به عروسی یا مهمانی دعوت شوید و از قبل عذاب وجدان شکستن رژیم و پرخوری داشته باشید؟
اگر بیشتر ورزش می کنید تا بتوانید وعد شام یا ناهار بیشتری بخورید شما تنها کسی نیستید که چنین فکری دارید.
نتایج تحقیقات نشان داده است که افراد در زمان تعطیلات معمولا بیشتر غذا می ‎خورند؛ مثلا در عید نوروز و اگر دنبال تناسب اندام یا نگران داشتن اضافه وزن باشند، همزمان میزان فعالیت بدن را نیز افزایش می دهند.
هیچ شکی نیست که ورزش کردن بسیار مهم است و نقش بسیار اساسی در سلامت بدن دارد و از چاقی و بیماری های مثل قلب و عروق و دیابت پیشگیری می کند. اما زیاد نگران یک یا دو وعده غذای کامل که در زمان تعطیلات یا در عروسی می خورید نباشید، متخصص تغذیه ما دکتر عیسی نژاد به این موضوع اشاره کرده است.

-برای افزایش وزن ناشی از یک روز غذا خوردن، کالری دریافتی یک فرد بالغ باید به حدود 3500 کالری در روز برسد که بسیار بیشتر از میزانی است که در طول روز مصرف می شود؛ حتی اگر وعده بسیار حجیم باشد.

-معمولا اضافه وزن و چاقی زمانی در فرد بروز می کند که عادت غلط غذایی و پرخوری برای چند روز پیایپی وجود داشته باشد. درست مثل لاغر شدن، چاقی هم یک شبه ایجاد نمی شود.
پس اگر یک شب به عروسی دعوت می شوید یا جشن خاصی دارید اگر از فردای آن روز به رژیم غذایی سالم و داشتن فعالیت بدنی به حالت اول باز می گردید و یا این برنامه هر هفته شما نیست هیچ ایرادی ندارد که از این مجلس لذت ببرید.
ولی مهم است که خود را فریب ندهید یعنی به هیچ عنوان توصیه نمی شود که این اتفاق به یک عادت تبدیل شود و شما هفته ا ی یک بار هر غذایی که دوست دارید را مصرف کنید.

به هر حال اگر به دنبال راهی هستید که از وعده غذایی حجیم برای یک شب لذت ببرید و اضافه وزن هم نداشته باشید روش های زیر می تواند به شما کمک کند:به هیچ عنوان تا زمان وعده غذایی اصلی گرسنگی نکشید، چرا که این عمل روی متابولیسم بدن شما اثر می گذرد. زمانی که اکثر کالری دریافتی شما در روز فقط از یک وعده غذایی باشد، بدن کالری اضافه را تبدیل به چربی می کند.
اگرچه شما از اینکه قرار است غذا بخورید آگاه هستید ولی بدن شما همیشه خود را بر اساس منابع در دسترس تنظیم می کنید. در نتیجه وقتی برای طولانی مدت گرسنگی می کشید بدن نیز متابولیسم خود را کاهش داده و کمتر انرژی مصرف می کنید.می توانید در طول روز میان وعده کم کالری مثل یک تکه نا ن با سبوس کامل، پنیر کم چرب و مغز گردو میل کنید، یا یک عدد موز.قبل از غذا خوردن یک یا دو لیوان آب بنوشید، این عمل باعث می شود که اشتها کاهش پیدا کرده و با پر کردن حجم معده زودتر احساس سیری کنید. قبل از رفتن به مهمانی مسواک بزنید نتیجه تحقیقات نشان داده است که مسواک زدن باعث تقویت حس چشایی شده و در نتیجه ارتباط با مغز بهتر صورت می گیرد و فرد زودتر احساس سیری می کند!
پرخوری در مهمانی چه تاثیری در چاقی دارد؟