مجله بانوان

/

اخبار

/

فراری پورتوفینو خودرو های آینده این شرکت را تحت تاثیر قرار خواهد داد

[ T 2017, تکنولوژی خودرو, تکنولوژی شاسی, فراری, پورتوفینو, کالیفرنیا, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

خودرو سازانی مانند آئودی و BMW شروع به تجربه روش های ساخت عجیب تر که به وسیله تکنولوژی معماری کلاستر جدید و شاسی پیشرفته استفاده شده در مدل A8 جدید آغاز شد، کرده اند. اما کمپانی ای همانند فراری سابقه طولانی در این زمینه داشته است. از آنجا که قیمت مدل پایه پورتوفینو از 200.000 دلار آغاز می شود انتظار می رود این خودرو مجهز به آخرین تکنولوژی شاسی سبک وزن شرکت فراری باشد. جایگزین جدید در مدل کالیفرنیا T شاسی ای است که خودرو های آینده این شرکت را دست خوش تغییر خواهد نمود.

این تغییر نه تنها به دلیل جنس این شاسی بلکه به خاطر چگونگی ساخت آن است. همانند دیگر خودرو های این بخش، شرکت فراری نیز به منظور کاهش وزن در حین حفظ استحکام از یک ساختار آلومینیمی بهره می گیرد. با این حال مهندسین این شرکت همچنین تلاش زیادی برای حذف تعداد بخش هایی که به منظور کاهش پیچیدگی، افزایش سفتی، و البته کاهش وزن استفاده می شدند، به انجام رسانده اند. یکی از قابل توجه ترین اصلاحات، در ستون های A مدل پورتوفینو قابل مشاهده است. در مدل کالیفرنیا T این ستون ها از 21 بخش تشکیل شده بودند در حالیکه این تعداد در مدل پورتوفینو به دو می رسد. به گفته وبسایت اتو کار، رئیس بخش تکنولوژی این شرکت یعنی مایکل لیترز خاطر نشان کرد که این کمپانی سازنده سوپر اسپورت برنامه استفاده از مهندسی بکار رفته در مدل پورتوفینو در شکل دهی تمامی خودرو های اصلی این شرکت را در سر دارد.

حرکت کمپانی فراری جهت ساده سازی محصولات خود از آنجا که خط تولید این شرکت به کمک اضافه شدن سیستم هیبرید آماده سنگین شدن و پیچیده تر شدن می باشد، بسیار منطقی است. این اقدام همچنین به روان سازی و سرعت بخشیدن به فرآیند ساخت کمک می کند که برای یک تولید کننده محدود خودرو که در تلاش برای افزایش ظرفیت تولید خود است یک مزیت به حساب می آید. احتمالاً به همین دلیل است که لیترز با خوشحالی اعلام کرد که “ تکنولوژی استفاده شده در مدل پورتوفینو در خودرو های آینده این شرکت نیز به کار خواهد رفت”. از آنجا که مدل پورتوفینو با بکارگیری از این تکنولوژی شاهد افزایش 35 درصدی استحکام ساختاری و کاهش وزن 80 کیلوگرمی نسبت به مدل کالیفرنیا T بوده، مزیت های این رویکرد ساخت یک خودرو را نباید دست کم گرفت. این در حالی است که تعداد قطعاتی که این شرکت مجبور به استفاده از آن ها بوده تا 40 درصد کاهش یافته است.


فراری پورتوفینو خودرو های آینده این شرکت را تحت تاثیر قرار خواهد داد!