خرید اینترنتی کفی افزایش قد

خواص چای تاتا

ماتچا یا چای تاتا اخیرا توجه خیر کننده ای را به خود داشته و محبوبیت آن روز به روز بیش تر می شود. این ماده غذایی به صورت چای، قهوه، در برخی از شیرینی ها و دسرها نیز یافت می شود.
همانند چای سبز، تاتا نیز از گیاه کاملیا سینسیس به دست می آید، اما با این تفاوت که به شکل متفاوتی رشد می کند و خواص تغذیه تقریبا متفاوتی دارد.
کشاورزان تاتا را به این شکل تولید می کنند که در حدود 20 تا 30 روز قبل از برداشت گیاه چای آن را می پوشانند تا از تابش مستقیم آفتاب به آن جلوگیری شود. این باعث می شود که تولید کلروفیل بیشتر شود و همین طور میزان آمینو اسید موجود در گیاه افزایش پیدا کند. بعد از برداشت، برگ گیاه خرد و به پودر تبدیل می شود که به آن تاتا یا ماتچا می گویند.

در این مطلب به چند مورد از فواید چای تاتا برای علاقمندان به چای پرداخت شده است. تاتا سرشار از کاتچین است، این ماده در چای نیز وجود دارد و دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بسیار قوی است. نقش اصلی آنتی اکسیدان ها در بدن مقابله با رادیکال های آزاد است که باعث آسیب رسانی به سلول می شود که خطر ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش می دهند.
از خواص ماتچا این است که هنگامی که با آن چای تهیه می شود؛ حاوی تمام بخشی برگ گیاه است و در نتیجه آن میزان انتی اکسیدان بسیار بالاتری در مقایسه با چای سبز دارد.
در یک تخمین میزان کاتچین موجود در ماتچا را 130 بار بیشتر از چای سبز نشان داده است.از کبد محافظت می کند

کبد عضو مهم و حیاتی که وظیفه اصلی آن تخلیه سموم از بدن و تجزیه داروها و مواد مغذی است. برخی از مطالعات نشان داده که ماتچا می تواند به محافظت از کبد کمک کند. در یک مطالعه آزمایشگاهی به موش های آزمایشگاهی مبتلا به دیابت برای 16 هفته ماتچا داده شد و مشاهده شد که کبد آن ها در مقایسه با گروه های دیگر کمتر تحت تاثیر عوارض حاصل از داروهای دیابتی بوده است.می تواند به فعالیت ذهنی کمک کند

نتیجه برخی مطالعات نشان داده که مصرف چای تاتا می تواند کهولت ذهن را کند کند. به نظر می رسد که مصرف چای تاتا می تواند باعث افزایش قدرت تمرکز، زمان تصمیم گیری، و بهبود حافظه شود.می تواند در پیشگیری از سرطان موثر باشد

چای تاتا همان طور که اشاره شد حاوی مقادیر بالا آنتی اکیسدن است و به همین دلیل می تواند دارای خواص ضد سرطان باشد. نشان داده شده است که ترکیبات موجود در کاتچین دارای خاصیت قوی ضد سرطانی هستند.
خواص چای تاتا