خرید اینترنتی کفی افزایش قد

 این غذا همان طور از نامش پیداست، برای کشور تایلند است و در عرض کمتر از نیم ساعت تهیه می شود. مواد اصلی آن را مرغ و سبزیجات تشکیل داده اند.

تعداد: 6 نفر زمان تهیه و پخت: 25 دقیقه مواد لازم ¼ پیمانه شکر ¼ پیمانه کره بادام زمینی 3 قاشق غذاخوری سس سویا سه قاشق غذاخوری آب دو قاشق غذاخوری روغن سرخ کردنی یک قاشق چایخوری سیر رنده شده 6 عدد نان ترتیلا (یا نان پیتا) نصف قاشق چایخوری نمک سیردار ¼ یا نصف قاشق چایخوری فلفل سیاه 340 گرم سینه مرغ بی استخوان 4 پیمانه بروکلی خرد شده یک عدد پیاز قرمز متوسط، خلالی یک قاشق چایخوری زنجبیل تازه رنده شده طرز تهیه

1- برای تهیه سس بادام زمینی، در یک قابلمه کوچک، شکر، کره بادام زمینی، سس سویا، آب، دو قاشق غذاخوری روغن سرخ کردنی و سیر را با یکدیگر مخلوط کنید. آنها را تا زمانی حرارت دهد تا شکر آب شود. به طور مدام هم بزنید و کنار بگذارید.

2- نان های پیتا را کمی گرم کنید. سپس، در کاسه توسط، نمک سیردار و فلفل را با یکدیگر مخلوط کنید. مرغ ها را اضافه کنید و خوب هم بزنید.

3- در یک تابه بزرگ، یک قاشق غذاخوری روغن را داغ و مرغ ها را اضافه کنید. حدو 2 تا 3 دقیقه تفت دهید تا مرغ ها کمی پخته شوند. آنها را از تابه خارج کنید. بروکلی، پیاز و زنجبیل را داخل تابه بریزید. حدود دو تا سه دقیقه تفت دهید تا سبزیجات نرم و طلایی شوند. آنها را از روی حرارت بردارید.

4- برای درست کردن لقمه ها، یک قاشق غذاخوری از سس بادام زمینی را روی نان ها بمالید. روی آنها مرغ و سبزیجات بریزید. نان را رول کنید و با خلال دندان آن را ثابت کنید. تا وقتی گرم است به همراه سس سرو کنید.

ارزش غذایی کالری: 330 چربی: 1618 گرم کلسترول: 30 میلی گرم کربوهیدرات: 30 گرم فیبر: 3 گرم پروتئین: 17 گرم سدیم: 911 میلی گرم کلسیم: 40 میلی گرم آهن: 2 میلی گرم
لقمه های مرغ تایلندی