خرید اینترنتی کفی افزایش قد

چگونه دستگاه قهوه ساز را تمیز کنیم؟

وقتی شما درباره پرمیکروب ترین نقاط آشپزخانه خود فکر می کنید، شاید ندانید که دستگاه قهوه ساز یکی از بدترین ها است. اما مطالعات نشان می دهند که دستگاه قهوه ساز یکی از مکان های مناسب برای رشد باکتری ها و قارچ ها است. حتی می توان گفت که در باقی مانده قهوه در دستگاه قهوه ساز نسبت به بعضی نقاط در سرویس بهداشتی تعداد باکتری بیشتری وجود دارد. بنابراین نظافت این وسیله اهمیت بسیار زیادی دارد. در ادامه مطلب روش های تمیز کردن این دستگاه را یاد خواهید گرفت.

بعد از هر بار استفاده:

بهترین کار این است که بعد از هر بار استفاده، قسمت های قابل جدا شدن را در سینک با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید. البته بعضی از تکه های دستگاه هم قابل شستشو با ماشین ظرفشویی هستند.

قهوه ساز

پاک کردن بدنه و سینی گرم کن دستگاه را هم فراموش نکنید. همچنین پیشنهاد می شود که درب مخزن دستگاه را باز بگذارید تا به خوبی خشک شود (باکتری ها به رطوبت علاقه دارند).

قهوه ساز

ماهی یک بار:

اگر بعد از مدتی متوجه کند شدن جریان قهوه شدید، دلیل آن این است که مواد معدنی آب سخت در دستگاه انباشته شده و در کار آن اختلال ایجاد کرده اند. برای اینکه همه چیز به حالت اولش بازگردد، شما باید آن را تمیز و آهک زدایی کنید. برای این کار به سرکه سفید نیاز دارید.

قهوه ساز

مخزن را با مقدار مساوی از سرکه و آب پر کنید و فیلتر کاغذی را داخل سبد خالی دستگاه قرار دهید. دستگاه را روشن کنید تا محلول تا نیمه مصرف شود. دستگاه را خاموش کرده و بگذارید برای 30 دقیقه باقی بماند. سپس دوباره دستگاه را روشن کنید تا محلول تمام شود، سپس قوری پر از آب و سرکه را خالی کنید. حالا یک فیلتر جدید در آن قرار دهید و مخزن دستگاه را پر از آبی تمیز کنید و این فرآیند را تکرار کنید.

قهوه ساز

اگر قوری قهوه سازتان کمی تیره رنگ شده است، آن را با آب گرم و کفی و مقدار کمی برنج پر کنید. مخلوط را در ظرف بچرخانید تا لکه ها جدا شوند. سپس با اسفنج آن را شسته و آب بکشید.


چگونه دستگاه قهوه ساز را تمیز کنیم؟