مجله بانوان

/

جالب و خواندنی [داغ]

/

خرید و فروش موی طبیعی دختران در تهران قیمت از 100 هزار تا 5 میلیون تومان

[ جالب و خواندنی, موی ازبکی, مو زیبا, مضرات رنگ مو, مراکز خرید موی طبیعی, قیمت موی طبیعی, قیمت اکستنشن موی طبیعی, قیمت اکستنشن مو, شغل جدید, شغل پر سود, سلامتی پوست و مو, خرید و فروش موی سر, اکستنشن مو چیست, اخبار تهران, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

خرید و فروش موی طبیعی دختران در تهران / قیمت: از 100 هزار تا 5 میلیون تومان

مغازه هایی در خیابان منوچهری موی طبیعی دختران را از١٠٠ و ٢٠٠ هزار تومان تا بالای یک میلیون تومان می خرند.

زهرا جعفرزاده در روزنامه شهروند نوشت: معلق در هوا مانده اند. انگار کسی جانشان را در مشتی گرفته و به مجازات از سقف آویزان کرده. دسته دسته، شاخه شاخه یا از سقف آویزانند یا کنج دیوار، سیر و پر نشسته اند به تماشا. به تماشای کسی که بیاید دستی بر آنها بکشد، تکانشان دهد و شاید همین جا، در همان مغازه شلوغ، با چند اسکناس، سرنوشت شان به سرنوشت دیگری گره بخورد. شاخه شاخه، دسته دسته مو، با هر باز و بسته شدن در، در هم غوطه می خورند، رنگ به رنگ. مشکی پرکلاغی، زیتونی، طلایی، شرابی و قهوه ای روشن و تیره با یک کش سیاه، از هم جدا شده اند. سقف، پشت همین دسته های مو پنهان شده، دسته های مو که هرکدام قصه ای دارند، قصه دختربچه ها و زنان جوان، با موهای بلند خرمایی و طلایی که به وقت رفتن، یا چشمانشان از اشکی که در آن جوش خورده، برق می زند یا به خنده ای، کش آمده اما پس سر همه شان، قیچی، رد زخمش را جا گذاشته.

موی ازبکی مو زیبا مضرات رنگ مو مراکز خرید موی طبیعی قیمت موی طبیعی قیمت اکستنشن موی طبیعی قیمت اکستنشن مو شغل جدید شغل پر سود سلامتی پوست و مو خرید و فروش موی سر بهترین مرکز اکستنشن مو در تهران اکستنشن مو چیست اخبار تهران

«این را می بینید، یک میلیون و 5٠٠ هزار تومان خریدیم. آن یکی ارزان تر است، حدودا ٣٠٠، 4٠٠ هزار تومان. آن عقبی هم کوتاه است، حدود ١٠٠ هزار تومان درمی آید.» موی یک میلیون و 5٠٠ هزار تومانی بلند است و خرمایی. دختر جوانی که پشت ویترین ایستاده، می گوید که صاحبش، دختری بلندقد بود و مو تا پایین کمرش می آمد، بلند و صاف و خرمایی: «خیلی ها می آیند برای فروش مو. نمی شود گفت هر روز، اما کم نیستند فروشندگان مو.»

در مغازه باز و بسته می شود و موها تکان می خورند، انگار کسی آرامش کوتاهشان را به هم ریخته، نگاه ها به سقف و دیوارها می چرخد و «آیدا» دختر جوان پشت ویترین مغازه، دسته دسته موها را پایین می آورد، برای مشتری.

موها را کجا کوتاه می کنید؟

همین جا.

فروشندگان مو همین جا می آیند و موهایشان را کوتاه می کنند؟

بله، ما در مغازه موهایشان را می بینیم، اگر خوب بود و اندازه، قیمت می دهیم، اگر سر قیمت به توافق رسیدیم، همین جا قیچی می زنیم.
چه مویی خوب است؟

مویی که حجمش زیاد باشد و بلند. موخوره نداشته باشد و از رنگ آسیب ندیده باشد. این مو برای ما خوب است.

موها را چه می کنید؟

برای اکستنشن استفاده می کنیم.

چوبش را هوا می کند و به سقف می رساند، قلاب روی چوب، به یکی از دسته های مو، گیر می کند و پایین می آید، همان یک میلیون و 5٠٠ هزار تومانی است.

موی ازبکی مو زیبا مضرات رنگ مو مراکز خرید موی طبیعی قیمت موی طبیعی قیمت اکستنشن موی طبیعی قیمت اکستنشن مو شغل جدید شغل پر سود سلامتی پوست و مو خرید و فروش موی سر بهترین مرکز اکستنشن مو در تهران اکستنشن مو چیست اخبار تهران

خودتان کوتاه می کنید؟

بله.

وقتی موهایشان را کوتاه می کنید، ناراحت نمی شوند؟

نه خیلی، آنها با رضایت آمده اند، اما بین شان هستند کسانی که دلشان می گیرد، ولی به هرحال پولش را می گیرند.

قیمت چطور تعیین می شود؟

براساس حجم و اندازه و سلامت مو.

قیمت ها از ١٠٠، ٢٠٠ هزار تومان شروع می شود و به پنج میلیون تومان هم می رسد، گران ترین مویی که تابه حال در این مغازه کنج یکی از پاساژهای خیابان منوچهری تهران فروخته شده و هنوز به یاد مرد جوان مغازه دار مانده، 5 میلیون تومان بود: «اندازه اش یک متر و ٣٠ سانتی متر بود، نزدیک 5٠٠گرم.» آیدا اما حرف برای گفتن زیاد دارد.

اینها آدم های نیازمندی هستند؟

نه همه شان، اما بین شان نیازمند هم هست، خیلی ها می گویند؛ چرا موهایمان را بریزیم سطل آشغال. اما خب بین شان کسانی بودند که نیاز مالی داشتند. مثلا هفته آخر شهریور، چند مشتری داشتیم که موی دخترشان را فروختند تا برایشان کیف و کتاب و دفتر برای مدرسه بخرند. دختر هم راضی بود، موهایش را فروخت تا فلان کیفی که دیده بود را بخرد یا مثلا بیمار سرطانی داشتیم که قرار بود شیمی درمانی کند. آمد و موهایش را فروخت. بعضی از این بیماران هم می آیند تا از موی طبیعی شان، پوستیژ درست کنیم.

موها را قیچی می کنند، بعد ضدعفونی و بعدش هم کراتینه، اگر هم لازم باشد رنگ می کنند به سلیقه مشتری: «موی کمتر از 5٠سانت موی کوتاه است، بیشتر مشتریان دنبال موی طبیعی بلند و سالم هستند. ما هم همین ها را می خریم.» در باز و بسته می شود و مشتری که دخترجوانی است، مژه مصنوعی می خواهد. ریسه ای دو هزار تومان، خارجی اش، ٩ هزار تومان.

این موها را آرایشگاه ها از شما می خرند؟

یا آرایشگاه ها یا خود کسانی که می خواهند اکستنشن کنند. همه دنبال موی طبیعی هستند. ما یوزر خام زیاد داریم که موی رنگ نشده می خواهند.

آیدا رشته دانشگاهی اش روانشناسی است و ١٠سالی می شود در یک مرکز تخصصی اکستنشن کار می کند و حالا دوهفته است به مغازه فروش عمده لوازم آرایشی و مو آمده و خودش از این حجم مشتریان برای فروش مو، متعجب است: «تصور نمی کردم فروش مو همچین بازاری دارد، اوایل برای خودم هم جالب بود.»

صاحب مغازه، مرد جوانی است، سبزه رو با انبوهی مو روی سرش. آیدا می گوید؛ فروشندگان مو، خیلی نیازمند نیستند و صاحب مغازه معتقد است که بیشتر آنها افرادی هستند که به پول فروش مو احتیاج دارند. احتیاج از نظر او معنای متفاوتی دارد: «بیشتر جوان هستند، بیست و سه، چهارسالشان است.»

آنها پخش عمده موی طبیعی دارند، درهمین مغازه برای خرید موی سالم و طبیعی تبلیغ می کنند. در کانال های تلگرامی و اینستاگرام: «مردم تازه فهمیده اند که این کار خودش یک بیزینس است، می دانند که می تواند منبع درآمد باشد، مادرها بچه هایشان را می آورند، حتی بر سر قیمت چانه می زنند تا قیمت را بالا ببریم. البته همه هم اینطور نیستند، کسانی بودند که بعد از کوتاه کردن مو، با چشم گریان از مغازه بیرون رفته اند. بعضی هم موهایشان را مغازه ما می فروشند، می روند مغازه کناری، با پولش لوازم آرایش می خرند.» می گوید؛ خرید موی طبیعی خیلی زیاد شده، همه دنبال بیبی هیر هستند، موی بچه. چون سالم است و طبیعی.

پس باید اکستنشن مو هم زیاد شده باشد؟

بله خیلی.

چرا؟ چه بلایی سر موی زنان ایرانی آمده؟

باکیفیت ترین مو، موی زنان ایرانی است اما زنان ایرانی موهایشان را خراب کرده اند بس که رنگ می کنند، با این رنگ ها مو خشک و ناسالم می شود و حتی بلند هم نمی شود.

قیمت ها برایشان از 5٠ هزار تومان شروع می شود و می رود تا بالای یک میلیون تومان: «زیر 5٠سانت مو نمی خریم.»

سن فروشنده برای شما مهم است؟

مهم است، هرچقدر سن پایین تر باشد، مو سالم تر است، از خانم های باردار هم تمایلی نداریم مو بخریم، چون از نظر هورمونی، شرایط عادی ندارند و مو سخت رنگ باز می کند.

چند مغازه آن طرف تر، پسر جوان دیگری که موهایش را به طرز عجیبی مدل داده، جلوی مغازه ایستاده و به مشتریان نگاه می کند: «اینها همه موی طبیعی است، ایرانی نیستندها. ایتالیایی است. ما موی ایرانی نمی خریم.»

چرا؟

موخوره زیاد دارد، زیر شال و روسری موهایشان خشک شده. کسی هم زیاد موهایشان را نمی خرد.

مرد جوان می گوید، قیمت موی ایرانی با موی ایتالیایی فقط هزارتومان اختلاف دارد، هر دسته موی ایتالیایی برای اکستنشن ٧٠٠ هزار تومان است و ایرانی اش 6٠٠ هزار تومان: «موی ایتالیایی گارانتی هم دارد، ببرید خوشتان نیاید، رنگ باز نکرد، می توانید برگردانید، ١٠٠ شاخه رایگان بگیرید.» او می گوید؛ بهترین مو، موی ازبکی است، از ازبکستان می آید: «می گویند ازبکستان جادوگر زیاد دارد، زنانش هم برای بازکردن طلسم و اینها، زیاد موهایشان را کوتاه می کنند.» آنها در این مغازه مشتری مستقیم فروش مو دارند اما خودشان کوتاه نمی کنند.

چرا دور بریزم، می فروشمش

فروشنده های مو کم نیستند، آنها را می شود در همین مغازه های فروش اکستنشن پیدا کرد و ردی از آنها هم در سایت های خریدوفروش اینترنتی است. آن جا که یخچال و ماشین و لوازم دست دوم آگهی کرده اند، گیس های بافته شده مو را هم می توان پیدا کرد که با پیشنهاد قیمت یا با قیمت های توافقی، دنبال مشتری هستند. «لیلا»، یکی از همین آگهی دهندگان است. ٢٩سالش است و موی خود و خواهرش را آگهی کرده: «هر دو با هم یک میلیون و 5٠٠هزار تومان، یکیش مال خودم است ،دیگری مال خواهرم. گیس ها حجمش زیاد است، مال خودم ٣٠سانت، مال خواهرم 6٠سانت. ١5٠گرم می شود. رنگش هم طبیعی است.» یکی از گیس ها طلایی است و آن یکی خرمایی: «موهایم را پارسال کوتاه کردم، اصلا هم موخوره ندارد.» از وقتی موهایش را در یکی از همین سایت ها آگهی کرده، چند نفری با او تماس گرفته اند، اما قیمت ها پایین است: «من خودم شینیون کار هستم، کار اکستنشن هم انجام می دهم و از مشتریان می خواهم برای اکستنشن موی طبیعی بیاورند تا خوب رنگ باز کند، معمولا هم خودشان مو را از مغازه ها می خرند و برایمان می آورند.» لیلا می گوید؛ نیاز مالی باعث نشده که موهایش را آگهی کند: «گفتم چرا موها را دور بریزم، بگذار بفروشمش.»
با پول فروش مو می شود کاری کرد

مهتاب زن جوان دیگری است که برای فروش گیس اش، قیمتی پیشنهاد نکرده، می خواهد آن را با مشتری توافقی بفروشد: «دلیل خاصی نداشتم برای فروش موهایم، چند وقت پیش کوتاهش کردم، حالا می خواهم بفروشم که جلوی چشمم نباشد.» مهتاب البته فکر پولش را هم کرده: «به هرحال با پولش می شود کاری کرد، نمی دانم چند می خرند، 5٠٠، 6٠٠. فقط به من گفته اند نبرم مغازه. آن جا ارزان می خرند.» 5 سال طول کشید تا موهای مهتاب ٢٠ ساله، 65سانت شد و حالا با وزن ٣٠٠گرم، دنبال مشتری است: «حجم موهایم به اندازه دو تا اکستنشن است، حتی تا ٨٠٠ هزار تومان هم می ارزد اما ببرم منوچهری شاید ٣٠٠ هزار تومان از من بخرند.» می گوید؛ هربار اکستنشن ١5٠شاخه مو می خواهد و موهایش تا ٣٠٠ شاخه جوابگوست. مهتاب هم در کار اکستنشن موست: «موهایم موخوره ندارد، رنگ هم نشده و بالای 5٠سانت است، بهترین مو برای اکستنشن.»

5٠سانت را کمتر از 5٠٠ هزار تومان نمی فروشم

ملیکا هم سن مهتاب است و موهای مشکی پرکلاغی اش را در یکی از همین سایت ها آگهی کرده: «دیگر از موهایم خسته شده بودم، می خواستم کوتاهش کنم. نمی خواهم ببینمش.» موهای ملیکا هم 5٠سانت است و با این که قیمت را توافقی اعلام کرده، اما می گوید که کمتر از 5٠٠ هزار تومان نمی فروشد: «چند سال موهایم را بلند کردم بعد رفتم آن را زدم، وقتی کوتاهش کردم، فهمیدم می شود آن را فروخت. یکی از دوستانم قبلا این کار را کرده بود. من هم خواستم بفروشم. بعضی ها را می شناسم که هرچند سال یک بار موهایشان را کوتاه می کنند تا بفروشند.»

سگ کشی؛ شغلی با درآمد چند صد میلیون تومانی در ایران 9 ماه بارداری، 40 میلیون تومان! /شغل جدید و پر درآمد مشاغل جالب در عالم سیر و سیاحت کسب و کار جدید و فجیع به نام «بارداری» یک شغل جدید و پر درآمد زنانه در شمال تهران مشاغل جدید و عجیب / رونق مهدهای سگ در تهران! دلهره آور ترین جاذبه توریستی چین + عکس برای جلوگیری از ریزش مو از این این خوراکی ها استفاده نمایید زیرکی زن جوان، مرد شیطان صفت را به دام انداخت خون بازی در خانه های خالی تهران (١٨+)
خرید و فروش موی طبیعی دختران در تهران / قیمت: از 100 هزار تا 5 میلیون تومان