مجله بانوان

/

بازیگران

/

بیوگرافی امیر آقایی تصاویر

[ تصاویر جدید امیر آقایی, عکس همسر امیر آقایی, همسر امیر آقایی, زندگی نامه امیر آقایی, عکس های امیر آقایی, تصاویر امیر آقایی, بیوگرافی امیر آقایی, امیر آقایی, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

بیوگرافی امیر آقایی

امیر آقایی بازیگر ،نویسنده و عکاس ایرانی است

نام و نام خانوادگی امیر آقایی
زمینه فعالیت بازیگر، نویسنده، نقاش و عکاس
تولد 10 مرداد 1349 - ارومیه
ملیت ایرانی
سال های فعالیت 1380 تا کنون
امیر آقایی بازیگر ،نویسنده و عکاس متولد 10 مرداد 1349 می باشد و اصالتا اهل ارومیه است و در همان جا به دنیا آمده است .تحصیلات : وی فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی است. اولین سابقه بازیگری امیر آقایی در سینما با بازی در فیلم ارتفاع پست ابراهیم حاتمی کیا در سال 80 اتفاق افتاد و اولین سریال تلویزیونی امیر آقایی مجموعه خاک سرخ بود که سال 81 پحش گردید. امیر آقایی (زادهٔ 10 مرداد 1349 در ارومیه)، بازیگر ایرانی است. اولین نقش وی در سینما در فیلم ارتفاع پست به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا بود. او با بازی در فیلم زن دوم شاید به تعبیری متفاوت ترین حضورش در سینما را تجربه کرد. آقایی در سریال اولین شب آرامش نیز حضور داشت و ارتباط خوبش با احمد امینی کارگردان این سریال، باعث شد دوباره در ساخته دیگر احمد امینی یعنی بی گناهان ایفای نقش کند. امیر آقایی همچنین قرار بود در فیلم پایان نامه بازی کند به دلیل تغییر نسخه اولیه فیلم نامه از بازی در این فیلم انصراف داد. وی در برنامه هفت گفت بابت انصراف از حضور در فیلم پایان نامه مبلغ 170 میلیون تومان جریمه شده است.


امیر آقایی مجموعه هایکو با نام «بیدها در باد» سروده است که در سال 1389 توسط «انتشارات حوض نقره» منتشر شده است. وی علاوه بر بازیگری و نویسندگی، نقاشی و عکاسی هم انجام می دهد.

بیوگرافی امیر آقایی

امیر آقایی متولد 10 مرداد 1349 می باشد

گفتگو با امیر آقایی

فعالیت های خود را از چه سالی شروع کردید؟
از سال 1374 کار بازیگری را بصورت جدی و حرفه ای شروع کردم سالها بود که علاقمند به کار تئاتر بودم و بر اثر یک اتفاق بالاخره وارد این عرصه شدم به لحاظ تحصیلات هم قصد داشتم در زمینه کارگردانی فعالیت کنم اما در نهایت بازیگر شدم . اولین تئاتر حرفه ای شما چه بود ؟
اولین کار من تئاتری بود به اسم “آنسوی آینه” که در خدمت گروه و استاد خوبم خانم آزیتا حاجیان بودم .چه طور شد که از روی صحنه و تئاتر به کار تصویری و تلویزیونی دعوت شدید ؟
وقتی تئاتر “سه سال و یک دوم ” که نویسنده و کارگردان آن بودم در تئاتر شهر اجرا می شد با آقای بهرام عظیم پور آشنا شدم در آن زمان حاتمی کیا سریال خاک سرخ را کار می کردند ایشان من را به آقای حاتمی کیا معرفی کرد و حدود دو ماه تمرین و تست را انجام دادیم و بالاخره بخاطر لهجه آذری که داشتم .آن کار را پذیرفتم و برای آن سریال انتخاب شدم و حدود یکسال مشغول بازی در آن سریال بودم و همیشه هم به آقای حاتمی کیا می گویم اگر بخاطر شما نبود هیچ وقت پایم را از تئاتر شهر بیرون نمی گذاشتم .چه ویژگی ها و عواملی باعث شد این کار را پذیرفتید؟
قطعا این موضوع دیر یا زود اتفاق می افتاد چرا که پس از سالها تئاتر بازی کردن و گذراندن چند دوره کلاسهای آزاد سینمایی ، ظاهر شدن در جلوی دوربین آقای حاتمی کیا برای من غنیمتی بود خصوصا این که من خودم آذری زبان هستم و باید متن فارسی می خواندم و آنرا به لهجه جنوبی در این فیلم پیاده می کردم که خودش یک پروسه سختی بود و همین موضوع به حضور من در فیلم سینمایی بعدی آقای حاتمی کیا بنام ارتفاع پست منجر شد .

بیوگرافی امیر آقایی

امیر آقایی فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی است


فرق کار سینما و تلویزیون را چطور دیدید؟
کار نگاتیو با کار دیجیتال با هم فرق می کند در کار نگاتیو یک سلوکی هست که در کار دیجیتال وجود ندارد.در کار تلویزیونی مونیتور هست بارها کارگردان می تواند برداشت داشته باشد و کار را اصلاح کنـد اما در کار سینما و نگاتیو این حس را به شما می دهد که همه را باور کنی وقتی همه شرایط آماده می شود و شخصی می گوید “صدا و دوربین ، حرکت ” شما باور می کنی که کار شروع شده است .

تا به حال برای پول بازی کردید؟

تا امروز به خاطر پول فیلمی را بازی نکردم چون به نظرم به بی حرمتی به کاری است که انجام می دهم. اگر قرار بود برای پول فیلم بازی کنم کم پیشنهاد نداشتم. به نظرم در ایران آخرین چیزی که یک بازیگر به آن فکر می کند نقشی است که قرار است بازی کند. خارج از ایران بازیگران در آرامش به نقشی که قرار است بازی کنند فکر می کنند، برایش تمرین می کنند، ورزش می کنند، به خودشان می رسند و بعد منجر می شود به خلق نقشی مثل دی کاپریو در «از گور برگشته». اما در ایران بازیگر اول می پرسد پول حقوق من از کجا آمده، نکند از جایی آمده باشد که فردا مجبور شویم جواب پس بدهیم، کارگردان کیه، فیلم های قبلی اش چیه، مبادا قبلا فیلمی ساخته باشد که مردم دوست نداشته اند. بازیگران مقابل من چه کسانی هستند، آن ها در کارنامه کاری شان چه فیلم هایی بازی کرده اند، دیالوگ هایی که می خواهم بگویم به کسی برنخورد، علیه صنفی نباشد، با قومیت ها مشکلی ایجاد نشود و… یعنی آخرین چیزی که یک بازیگر به آن قکر می کند نقشی است که قرار است ایفا کند.

[ndnjvdجدیدترین تصاویر امیر آقایی

اولین سریال تلویزیونی امیر آقایی مجموعه خاک سرخ بود


آثار سینمایی امیر آقایی

فیلم های سینمایی

نام فیلم سال
بدون تاریخ بدون امضا (1395)
لینا (1395)
بادیگارد (1394)
پری دریایی (1394)
شیفت شب (1393)
چهارشنبه 19 اردیبهشت (1393)
360 درجه (1393)
کوچه بی نام (1393)
هیس! دخترها فریاد نمی زنند (1392)
زندگی خصوصی (1390)
سعادت آباد (1389)
مرگ کسب و کار من است (1389)
ما همه گناهکاریم (1389)
دوزخ، برزخ، بهشت (1387)
کیمیا و خاک (1387)
نیلوفر (1387)
آخرین نقش (1386)
زن دوم (1386)
روز برمی آید (1385)
راه طی شده (1384)
ارتفاع پست (1380)

فیلم های تلویزیونی امیر آقایی

سال عنوان مجموعه سمت کارگردان توضیحات
1396 نوار زرد بازیگر
1395 چرخ و فلک بازیگر اپیزود خالد
1393 آسمان من[4] بازیگر
1392 یادآوری بازیگر
1392 سرزمین کهن بازیگر
1389 ارمغان تاریکی بازیگر
1387 بی گناهان بازیگر
1384 اولین شب آرامش بازیگر
1382–1381 باغ بلور بازیگر
1381 خاک سرخ بازیگر

تصاویر امیر آقایی

[ndnjvdجدیدترین تصاویر امیر آقایی

امیر آقایی

[ndnjvdجدیدترین تصاویر امیر آقایی

تصاویر امیر آقایی

[ndnjvdجدیدترین تصاویر امیر آقایی

عکس های امیر آقایی

[ndnjvdجدیدترین تصاویر امیر آقایی

تصاویر جدید امیر آقایی

[ndnjvdجدیدترین تصاویر امیر آقایی

عکس های اینستاگرامی امیر آقایی

بیوگرافی امیر آقایی

عکس های جدید امیر آقایی

بیوگرافی امیر آقایی

امیر آقایی بازیگر ایرانی

بیوگرافی امیر آقایی

گردآوری: بخش بازیگران بیتوته

منبع: wikipedia.org