مجله بانوان

/

اخبار

/

کدامیک تویوتا کمری بنزینی یا هیبرید

[ تویوتا, خودرو بنزینی, خودرو هیبرید, سدان, مقایسه خودرو, کمری, 2018, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

سوالی که برای بسیاری پیش می آید این است که آیا خرید یک خودرو هیبرید منطقی است یا نه. اما زمانی که هر دو ورژن بنزینی و هیبرید از یک خودرو وجود دارد این سوال جالب تر نیز می شود. این مشکل زمانیکه قصد خرید یکی از محبوب ترین خودرو های سدان سایز متوسط که به یکی از پیشگامان تکنولوژی هیبرید تعلق دارد سخت تر نیز می شود. کسی که قصد خرید تویوتا کمری 2018 یا تویوتا کمری هیبرید 2018 را دارد با همچین وضعیت دشواری مواجه خواهد شد. برای مشخص شدن برنده ما این دو خودرو بسیار مشابه را با یکدیگر مقایسه کرده ایم. همانطور که انتظار می رود این دو خودرو در تعدادی از بخش ها کاملاً مشابه یکدیگر هستند. اما تفاوت هایی نیز وجود داشتند که سبب شدند تا یکی از این دو خودرو از این مقایسه سربلند بیرون بیاید. البته تویوتا کمری که بهترین هم خوانی را با سبک زندگی شما دارد بهترین گزینه برای شماست، بنابراین ما اطلاعاتی درباره هر دو مدل در تمامی بخش ها در اختیار شما قرار داده ایم. به یاد داشته باشید که امتیازات داده شده در وبسایت ما همزمان با داده ها و انتقادات تخصصی جدید در دسترس باشند به طور مداوم به روز رسانی می شوند. در نتیجه امتیازات ذکر شده در این مقاله ممکن است با امتیازات داده شده در انتقادات هماهنگ نباشند.

قیمت

برنده : کمری

تویوتا کمری 2018 بنزینی کمی ارزان قیمت تر از هم تای هیبرید خود است. قیمت مدل پایه کمری از 23.495 دلار آغاز می شود و برترین تریم که مجهز به موتور V6 است را می توان با قیمت 34.950 دلار خریداری نمود. از طرف دیگر مدل هیبرید تویوتا کمری نسبت به هم قطار خود حدود چهار هزار دلار گران تر بوده و با قیمت 27.800 دلار به بازار عرضه می شود. با این حال بهترین تریم این خودرو 32.250 دلار قیمت گذاری شده است که مجهز به روکش چرمی در فضای داخلی و صفحه نمایش هشدار دهنده می باشد. اگر چه برای داشتن سیستم سرگرمی به روز رسانی شده و سان روف که در برترین تریم مدل بنزینی کمری یافت می شود باید هزینه 4.110 دلاری را برای پکیج صدا پرداخت کنید.

قابلیت اطمینان

برنده : مساوی

این خودرو های جدید مدل 2018 هنوز توسط J.D. Power امتیاز دهی نشده اند اما مدل کمری سال هاست که قابلیت اطمینان خوبی را ثبت نموده است. هر دو مدل به همراه گارانتی پایه سه ساله یا 36.000 مایل، به علاوه گارانتی سواری پنج ساله یا 60.000 مایل عرضه می شوند. ورژن هیبرید این خودرو یک گارانتی هشت ساله یا 100.000 مایلی را برای اجزاء هیبرید ارائه می دهد که باعث کاهش نگرانی های مالکین این خودرو در زمینه عمر باطری خواهد شد. گارانتی های ارائه شده توسط کمپانی تویوتا برای این دو خودرو برای این سطح معمولی به شمار می روند.

راحتی صندلی

برنده : مساوی

هر دو مدل بنزینی و هیبرید تویوتا کمری برای سال 2018 طراحی شده اند که شامل مشکلات اندک و در کنار آن اصلاحات می شود. صندلی های استفاده شده در این خودرو ها همچنان راحت و محکم هستند که خصوصاً در کنار هندلینگ بهبود یافته مدل بنزینی کمری به خوبی عمل می کنند. اما ارتفاع صندلی ها نسبت به قبل پایین تر است که ورود و خروج را برای برخی افراد دشوار می سازد. همچنین صندلی های پشتی نسبت به مدل ّهای پیشین کمی کوچک تر هستند. با این حال همچنان فضای کافی به خصوص فضای پا برای راحت نشستن افراد بالغ وجود دارد.

فضای صندوق

برنده : کمری هیبرید

فضای صندوق در هر دو مدل تویوتا کمری برابر با 15.1 فوت مکعب است. اما دلیل برنده شدن ورژن هیبرید این خودرو به این دلیل است که داشتن چنین فضایی برای یک خودرو هیبرید غیر عادی است. به طور معمول باطری های خودرو های هیبرید در پشت صندلی های عقبی قرار می گیرند که این موضوع باعث اشغال فضای صندوق عقب می شود. زمانیکه شرکت تویوتا تصمیم به طراحی دوباره مدل 2018 کمری هیبرید گرفت باطری ها را به جای قرار دادن در صندوق عقب به ناحیه صندلی های پشتی منتقل نمود. اگرچه صندلی ها کمی کوچک تر هستند اما فضای صندوق عقب با فضای ارائه شده در مدل بنزینی کمری یکسان است. با این حال حجم 15.1 فوت مکعب در بین خودرو های سدان سایز متوسط در میان کوچک ترین ها قرار می گیرد. این حجم در مدل پایه کمری L حتی کمتر بوده و معادل 14.1 فوت مکعب است.

کیفیت فضا داخلی

برنده : کمری

طراحی دوباره در سال 2018 نمای داخلی و خارجی را برای تویوتا کمری بهبود داد. حتی در تریم های پایین تر این خودرو نیز اکنون سطوح نرم بیشتری وجود دارند و همچنین مواد استفاده شده در ساخت فضا داخلی خودرو از کیفیت بالایی برخوردار هستند. اما این تریم های بالاتر هستند که تفاوت بین تویوتا کمری بنزینی و هیبرید را تعیین می کنند. ورژن بنزینی کمری دارای انتخاب های نزدیک به لوکس بسیار بیشتری مانند لوازم دارای روکش چرم قرمز و تزیینات داخلی فلزی در تریم های بالا می باشد. از طرف دیگر تفاوت چندانی بین تریم های کمری هیبرید وجود ندارد. استفاده از مواد با کیفیت در ساخت وسایل این خودرو در تمامی مدل های هیبرید به چشم می خورد اما گزینه های پر زرق و برق و گران قیمتی همانند آنچه در مدل های کمری XLE و XSE پیدا می کنید وجود ندارد.

امکانات داخلی

برنده : کمری هیبرید

هر دو ورژن بنزینی و هیبرید تویوتا کمری 2018 بسته به تریم خودرو دارای لیست درازی از تجهیزات استاندارد و پکیج های آپشنی هستند که امکان شخصی سازی خودرو نسبت به علایق خود را فراهم می سازند. اما مدل کمری هیبرید دارای امکاناتی مانند دوربین دید اطراف است که کمی پیشرفته تر از ورژن بنزینی این خودرو است. هر دو مدل کمری مجهز به مجموعه Safety Sense سیستم های کمک راننده خودکار هستند که دارای نظارت گر نقطه کور و سیستم هشدار دهنده هنگام دنده عقب گرفتن می باشد. این دو خودرو همچنین از Siri Eyes Free، کنترل صوتی گوگل، بلوتوث و پورت یو اس بی پشتیبانی می کنند. همانند تمامی خودرو های شرکت تویوتا، هر دو مدل کمری فاقد اپل کار پلی و اندروید اتو هستند اما مجهز به سیستم سرگرمی به روز رسانی شده و کاربر پسند Entune می باشند.

شتاب

برنده : کمری

مدل 2018 تویوتا کمری پیشرفت چشمگیری در زمینه چالاکی و شتاب داشته است. موتور این خودرو با خروجی قدرت 203 اسب بخار یکی از قدرت مندترین موتور ها در سطح خود است. در صورتیکه به دنبال جذابیت حتی بیشتر از این هستید، تریم های بالاتر این خودرو به یک موتور V6 با قدرت 301 اسب بخار مجهز هستند که می توان با صرف هزینه اضافه 5.950 دلار آن را در اختیار داشت. اما نباید ورژن هیبرید را دست کم گرفت. اگر چه دنده اتوماتیک این خودرو می تواند عملکرد کندی داشته باشد اما خروجی قدرت ترکیبی آن معادل 208 اسب بخار است که این قدرت کمی بیشتر از مدل بنزینی و اکثر سدان های هیبرید دیگر موجود در بازار می باشد.

مصرف سوخت

برنده : کمری هیبرید

تعیین برنده در این بخش کار آسانی بود. مدل پایه کمری هیبرید مصرف سوختی برابر با 51 مایل بر گالن در شهر و 53 مایل بر گالن در بزرگراه دارد. این ارقام در تریم های بالاتر به ترتیب 44 و 47 مایل بر گالن در شهر و بزرگراه می باشد. جدای از کمری هیبرید، ورژن پایه بنزینی این خودرو که مجهز به موتور چهار سیلندر است با ثبت مصرف سوختی برابر با 28 مایل بر گالن در شهر و 39 مایل بر گالن در بزرگراه، همچنان یکی از کم مصرف ترین سدان های موجود در بازار به شمار می رود. این ارقام در ورژن شش سیلندر این خودرو به ترتیب به 22 و 32 مایل بر گالن کاهش می یابند.

کیفیت سواری

برنده : مساوی

هر دو مدل بنزینی و هیبرید کمری دارای اتاق های بی صدا و سواری های نرم هستند و تقریبا در این زمینه یکسان به شمار می روند. همانند نسل های قبلی کمری، سواری این خودرو با کمی تفاوت همچنان نرم و راحت باقی می ماند.

هندلینگ

برنده : کمری

در حالیکه سواری این خودرو همانند قبل باقی مانده است اما کمری 2018 شاهد به روز رسانی بزرگی در زمینه هندلینگ بوده است. در این مدل ترمز ها عملکرد بهتری دارند، هدایت خودرو دقیق تر است، و حس اطمینان در پیچ ها قابل لمس است. این مدل همچنان یک خودرو اسپورت به شمار نمی رود اما رانندگی با یک سدان سایز متوسط را به خصوص در تریم های SE، جذاب تر می کند. هندلینگ مدل هیبرید به نسبت یک خودرو هیبرید بد نیست. این خودرو عملکرد خوبی در جاده های پر پیچ و خم دارد اما تمرکز آن بر مصرف بهینه سوخت باعث ایجاد محدودیت در اسپورت بودن آن شده است.

ایمنی

برنده : نامشخص

هنوز هیچگونه نتیجه ای از سوی آژانس های تست خصوصی منتشر نشده است اما سابقه تویوتا کمری نشان می دهد که این خودرو در آزمایش های تصادف عملکرد بسیار خوبی دارد. بار دیگر هنگامیکه صحبت از تکنولوژی ایمنی به میان می آید این دو خودرو اساساً یکسان هستند. مدل کمری دارای مجموعه تجهیزات Safety Sense P است که شامل سیستم تشخیص عابر پیاده می شود. در ورژن هیبرید این خودرو سیستم کروز کنترل به صورت یک ویژگی استاندارد وجود دارد. امکاناتی از جمله صفحه نمایش هشدار دهنده، سیستم هشدار دهنده هنگام دنده عقب، و نظارت گر نقطه کور در هر دو خودرو وجود دارد. تنها ویژگی که تنها در ورژن هیبرید یافت می شود سیستم دوربین دید اطراف است.

برنده : تویوتا کمری 2018

جای تعجب نیست که رقابت نزدیکی بین دو ورژن آخرین مدل تویوتا کمری وجود داشت اما ورژن بنزینی در آخر پیروز ظاهر شد. هر دو خودرو امتیازات بسیار بالایی در میان خودرو های سایز متوسط دارند و اغلب در جایگاه های برتر لیست ما قرار می گیرند. اما طراحی دوباره کمری، بدون قربانی کردن مصرف بهینه سوخت یا راحتی که طرفداران آن انتظارش را دارند به این خودرو کمی ویژگی اسپورت بخشیده است. این خودرو همچنین دارای آپشن های بیشتری شامل به روز رسانی هایی در موتور، فضای داخلی و تکنولوژی می باشد که در نتیجه امکان شخصی سازی خودرو بر اساس نیاز های خود فراهم می شود. با این حال مدل هیبرید کمری به این دلیل که این دو خودرو تا حدی یکسان هستند در چندین بخش کلیدی با همتای خود برابری کرد. اما تفاوت اصلی در نیروی پیشران این دو خودرو است. در صورتیکه مصرف بهینه سوخت و هزینه ای که طی طول عمر خودرو صرف بنزین می کنید برای شما حائز اهمیت است بنابراین تویوتا کمری هیبرید هماهنگی نزدیکی با نیاز های شما دارد. اما برای صرفه جویی در هزینه بنزین می بایست هزینه ی بیشتری را صرف خرید این خودرو کنید.


کدامیک؟ تویوتا کمری بنزینی یا هیبرید؟