مجله بانوان

/

آرایش و زیبایی

/

معجزه روغن های گیاهی در زیبایی و سلامت پوست

[ مراقبت از پوست, زیبایی پوست, آبرسانی پوست, تغذیه پوست, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

معجزه روغن های گیاهی در زیبایی و سلامت پوست

تا به حال در مورد فواید انواع روغن های گیاهی بسیار شنیده اید، این روغن ها بر خلاف باور همیشگی افراد؛ می توانند بسیار هم مفید واقع شود، کافی است طریقه ی به کار بردن صحیح این روغن ها را بدانید، در این صورت دیگر نیازی به خرید محصولات زیبایی گران قیمت نخواهید داشت. بنابراین این مطلب را از دست ندهید و خواص معجزه آسای این روغن های گیاهی آشنا شوید.روغن کنجد برای سلامت دندان ها

روغن کنجد حاوی اسیدهای پلی ویتامین و عناصر مختلفی است. دهان را با روغن کنجد بشویید تا دندان ها سفیدتر شوند. به علاوه باعث بهتر شدن وضعیت لثه ها، حفره دهان و زبان می شود.

روغن گیاهیروغن کرچک برای رشد ابروها و مژه ها

این روغن سرشار از خواص مفید برای بدن است. روغن کرچک سوخت و ساز سلول ها را تقویت می کند و حاوی اسید لینولئیک و اسید استریک بوده که از تبخیر رطوبت جلوگیری می کند. همچنین از ریزش مو جلوگیری کرده و باعث محافظت از آن ها می شود. تنها عیبی که می توان به روغن کرچک گرفت بوی بد آن است.

روغن های گیاهیروغن بذرکتان برای سم زدایی

روغن بذر کتان از زمان های بسیار قدیم به عنوان اکسیر در نظر گرفته می شد. بذر کتان حاوی اسیدهای چرب، ویتامین ها و پتاسیم بوده و به همین دلیل استفاده از آن برای همه ما ضروری است. روغن بذر کتان بدن را سم زدایی کرده و مصرف مداوم آن، سوخ وساز بدن را تقویت می کند.

روغن های گیاهیروغن درخت چای برای درمان جوش

روغن درخت چای خاصیت ضد التهاب، ضد باکتری، ضد قارچ و ضد ویروس دارد و زخم ها را درمان می کند؛ به همین دلیل برای درمان جوش ها و مراقبت از پوست های چرب بسیار مفید است.

گیاهی های روغنروغن زیتون برای نرمی پاها

اسیدهای چرب اشباع نشده روغن زیتون برای کبد و معده بسیار مفید است. علاوه بر این سطح کلسترول خون را کاهش می دهد. روغن زیتون برای پوست، مو و ناخن ها هم مفید بوده؛ همچنین خشکی پاها را نیز برطرف می کند.

روغن های گیاهیروغن بادام برای ناخن ها

روغن بادام باید روزانه مصرف شود تا سلول های پوست را تغذیه و بازسازی کند. همچنین روغن بادام دارای خاصیت ضد قارچ بوده و پوست را پاکسازی می کند.

روغن های گیاهی

نکته: اگر می خواهید از تاثیرات این روغن ها بهره مند شوید، آن ها را به صورت مدام (چندین ماه) مصرف کنید. این روغن ها را علاوه بر ماسک می توانید به کرم های روزانه، نرم کننده مو و انواع سرم ها اضافه کنید. البته بعضی از روغن های گیاهی مصرف خوراکی هم دارند.
معجزه روغن های گیاهی در زیبایی و سلامت پوست