خرید اینترنتی کفی افزایش قد

ورزش عوارض ترک سیگار را کم می کند!

امروز روزی است که به خود قول داده اید که سیگار کشیدن را ترک کنید. اگر ترک سیگار برای شما دشوار است شروع به ورزش کردن کنید. نتایج تحقیقات اخیر نشان داده است که ورزش کردن می تواند علائم کمبود تنباکو در بدن را کم کند. همه می دانند که کشیدن سیگار و تنباکو برای سلامتی بسیار مضر است اما ترک آن می تواند بسیار دشوار باشد.

از علائم شایعی که در هنگام ترک سیگار دیده می شود می توان به سردرد، افسردگی، بی قراری و عصبانیت اشاره کرد. علاوه بر روش هایی که به فرد برای ترک سیگار و تنباکو کمک می کند روش های آرام بخش مثل مدیتیشن، یوگا و همینطور پرهیز از مصرف موادی که میل به سشگار کشیدن را تحریک می کند نیز توصیه می شود.

ورزش کردن می تواند در کنترل کردن عوارض ناشی از ترک نیکوتین و پایین بودن آن در بدن کمک زیادی کند. نتایج تحقیقات اخیر نشان داده است که حتی 10 دقیقه ورزش با شدت متوسط می تواند عوارض ناشی از کمبود تنباکو در بدن را کم کند. اگرچه که مکانسیم دقیق این اثر هنوز کاملا مشخص نیست ولی با توجه به نتایج تحقیقات جدید فهم ما نسبت به این موضوع بیشتر شده است.نتایج آزمایشگاهی اثر ورزش روی نیکوتین

نتایج تحقیقات آزمایشگاهی روی موش های آزمایشگاهی نشان داده که در بین موش هایی که به نیکوتین اعتیاد داشتند، گروهی که 2 ساعت در روز ورزش می کردند در مقایسه با کسانی که فعالیت ورزشی نداشتند دارای علائم کمبود نیکوتین بیشتری بودند. مکانسیم عمل به این نحوه بود که در آن دسته از موش های آزمایشگاهی که ورزش بیشتری می کردند گیرنده های نیکوتین در بخش هیپوتالاموس مغزی آنها فعالیت بیشتری را نشان داده که فعالیت بالای این گیرنده ها سبب بهبود وضعیت حافظه و همینطور تعادل روانی می شود.

بر اساس نتیجه این مطالعات به نظر می رسد که که ورزش کردن در افرادی که سیگار را ترک می کنند سبب می شود که وابستگی فیزیکی آنها به نیکوتین به میزان واضحی کاهش پیدا کند. به همین دلیل تحمل عوارض ترک سیگار ساده تر خواهد بود.
ورزش عوارض ترک سیگار را کم می کند!