خرید اینترنتی کفی افزایش قد

تمیزکننده هایی که نیاز به نظافت دارند! (جاروها و اسکاچ ها)

آهسته آهسته به ماه های پایانی سال و زمان خانه تکانی نزدیک می شویم. اما قبل از اینکه خانه تکانی زمستانی خود را شروع کنیم، بهتر است وسایل تمیزکاری را که خود به نظافت نیاز دارند، بشناسیم، وگرنه ناخواسته همه باکتری ها و جرم ها را در جای جای خانه پخش خواهیم کرد. در این مطلب با 4 وسیله تمیزکننده که نیاز به نظافت دارند، آشنا می شویم و بهترین روش برای تمیز کردن هرکدام را می شناسیم.

جارو برقی

اگر از جاروبرقی به خوبی مراقبت نشود، فقط به درد جابه جا کردن گرد و غبار و زباله می خورد و هر بار 20 درصد از کارایی آن کم می شود. شما می توانید بدون جدا کردن قطعات جاروبرقی، آن را تمیز کنید. محفظه جاروبرقی های بدون کیسه را بعد از هر بار استفاده خالی کنید. کیسه جاروبرقی را هم بعد از اینکه 1/3 آن پر شد، عوض کنید. فیلتر را تکان دهید و با انگشت زباله های انباشته شده را پاک کرده و آن را هر 6 ماه تا 1 سال عوض کنید. در پایان، مو و کثیفی های گیر کرده به برس چرخان را با یک قیچی درآورید.

اگر همه این کارها فایده ای نداشت و هنوز جاروبرقی شما خوب عمل نمی کرد، به احتمال زیاد خرده زباله ها در بین راه گیر کرده اند. هر قسمتی از دستگاه که قابل جدا شدن است را جدا کرده و با یک جاروی کوچکتر همه قسمت ها را تمیز کنید. از تماس آن با آب جلوگیری کنید تا امکان رشد کپک و قارچ ایجاد نشود. اگر جاروبرقی بوی بدی می دهد، همه قسمت ها را بشویید، اما مطمئن شوید که قبل از نصب کامل خشک شوند.

نظافت

گردگیر پر و جاروی دستی

برای تمیزکردن گردگیرهای پر، آن را بیرون از خانه بتکانید یا از اسپری های هوا برای گرفتن گرد و غبار استفاده کنید.

نظافت

جاروها به مراقبت بیشتری نیاز دارند. اگر بعد از تخلیه خرده زباله ها از لابه لای موهای جارو، هنوز کثیف است، آن را با آب گرم و یک شوینده ملایم به آرامی بشویید و به خوبی آب بکشید. بهتر است آن را سر و ته بیرون از خانه قرار دهید تا با جریان هوا خشک شود. سپس آن را به شکل آویزان یا سر و ته در خانه نگه دارید تا موهای آن صاف و سالم باقی بمانند.

نظافت

اسکاچ ها

تعداد بیشماری باکتری بر روی اسکاچ ها و اسفنج های شما زندگی می کنند. اما شما می توانید این مشکل را با چند روز یک بار (ترجیحاً هرروز) ضدعفونی کردن و ماهانه تعویض کردن آنها، حل کنید. برای ضدعفونی کردن، اسکاچ ها را داخل آب بخیسانید، آنها را در یک ظرف برای یک دقیقه داخل مایکروویو قرار دهید. نکته مهم: اسکاچ ها را نچلانید وگرنه ممکن است در مایکروویو آتش بگیرند.

راه حل دیگر این است که اسکاچ ها را در محلول آب و سفیدکننده (یک لیوان سفید کننده در یک لیتر آب) بخیسانید، آب بکشید و بگذارید خشک شوند.

چند اسکاچ در دسترس داشته باشید و برای اهداف مختلف از یکی از آنها استفاده کنید تا باکتری ها پخش نشوند. یک اسکاچ برای پیشخوان آشپزخانه، یکی برای قابلمه ها و یکی برای ظروف دیگر. همچنین همیشه به یاد داشته باشید که باکتری ها فقط چند ساعت روی سطوح خشک زنده می مانند، پس همیشه اسکاچ ها را بعد از استفاده بچلانید.

نظافت

,
تمیزکننده هایی که نیاز به نظافت دارند! (جاروها و اسکاچ ها)