مجله بانوان

/

سلامت

/

نوجوانان به حریم شخصی خود نیاز دارند

[ افسردگی, روان شناسی, خانواده, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

نوجوانان به حریم شخصی خود نیاز دارند

هنگامی که فرزندان به سنین نوجوانی می رسند، والدین درک نمی کنند که چرا به طور ناگهانی به حریم شخصی نیاز دارند. رابطه بین حریم شخصی و اعتماد چیست؟ چرا والدین باید به حریم شخصی فرزندشان احترام بگذارند؟ چه زمانی لازم است پادرمیانی کنند؟

ارتباط بین حریم شخصی و اعتماد

مشکلات حریم شخصی، از مشکلات اعتماد نشأت می گیرند. نوجوانان می خواهند بیشتر و بیشتر مورد اعتماد قرار بگیرند. دوست دارند بالغ بنظر بیایند و مستقل باشند.

خلوتشان، دفتر خاطراتشان و مکالماتشان با دوستان از مواردی هستند که می توان به آن ها حریم خصوصی ارائه داد. برخی اوقات نوجوانان با خواهر و برادر خود تمایل دارند صحبت کنند. یا پسران دوست دارند با پدرشان، و دختران با مادرشان مشورت کنند. به خصوص در زمینه روابط یا تغییرات احساسی که تجربه می کنند.

دلایل دیگر نیاز نوجوانان به حریم خصوصی

نوجوانان، نه تنها تمایل به مستقل بودن دارند، بلکه در آن ها تغییرات فیزیکی اتفاق می افتند که حریم خصوصی را ضروری می کنند. دیگر به راحتی جلوی والدین خود لباس عوض نمی کنند و ممکن است در اتاقشان را قفل کنند تا اطمینان پیدا کنند کاملا حریم خصوصیشان رعایت شده است.

مزایای حریم خصوصی نوجوانان

مستقل تر می شوند و اعتماد به نفسشان افزایش می یابد. تعادل بین اطلاع داشتن از کارهای فرزندتان و اعتماد کردن به او باید رعایت شود.ولی گاهی اوقات، باید بدانید چه زمانی باید پادرمیانی کنید. به غرایز خود اعتماد کنید.

زمان دخالت در حریم شخصی او

برخی اوقات دخالت کردن ضروری است. به طور مثال، هنگامی که علائم افسردگی و خودآزاری یا دگرآزاری را در او ببینند. این کاار هنگامی که می خواهید بفهمید فرزندتان چرا با دوستش بحث کرده است یا دلایلی از این قبیل، مناسب نیست.

اگرفرزندتان زیاد می خوابد، به سرگرمی های همیشگی علاقه ای نشان نمی دهد، از جامعه کنار کشیده یا از مواد روان گردان استفاده می کند، باید دخالت کنید. ولی دخالت کردن، هیچ گاه نباید اولین قدم شما باشد.

ابتدا، با فرزندتان صحبت کنید. از او دلیل تغییر رفتارش را جویا شوید. سپس به حرف هایش گوش دهید. اگر فقط گفت: «نمی دانم» مراجعه به روانکاو را درنظر بگیرید. اگر اعلام کند می خواهد به خودش یا کس دیگری آسیب برساند، بلافاصله از پزشکان کمک بگیرید.


نوجوانان به حریم شخصی خود نیاز دارند