مجله بانوان

/

خانواده

/

دکوراسیون آشپزخانه در سال 2018 بخش اول

[ دکوراسیون منزل, دکوراسیون داخلی, دکوراسیون آشپزخانه, مد سال, طراحی داخلی, رنگ, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

دکوراسیون آشپزخانه در سال 2018 (بخش اول)

اگر به فکر نوسازی آشپزخانه خود هستید و یا فقط می خواهید با رنگی جدید حال و هوای آن را تغییر دهید، این ماه های پایانی سال 96 بهترین موقعیت هستند. زیرا شما می توانید بهترین سبک های دکوراسیون آشپزخانه در سال 2018 را بشناسید و با اجرای آنها آشپزخانه ای زیبا برای بهار 1397 داشته باشید. در ادامه مطلب نگاهی به سبک ها، رنگ ها و مصالح جدیدی که مد سال 2018 هستند، بیندازید.

رنگ های قوی و شاد

ترکیب رنگ های پرطراوت در سال 2018 هم محبوب خواهند بود. این رنگ ها یا به صورت تکی در جاهای مختلف آشپزخانه دیده می شوند و یا با هم در می آمیزند. انتخاب رنگ برای هر قسمت از آشپزخانه بر اساس شخصیت و نیازهای ساکنان انجام می شود. اما به طور کلی می توان گفت: برای محل پخت و پز باید رنگ های سبک و روشن را انتخاب، و برای محل دور هم جمع شدن خانواده می توان با رنگ هایی تیره تر محیطی مناسب را فراهم کرد.

آشپزخانه

رنگ های ملایم و پاستلی

رنگ های ملایم نکات مثبت طرح را به نمایش می گذارند و کمی جذابیت فضای آشپزخانه را بیشتر می کنند. اگر به دنبال ایجاد شخصیتی متفاوت در آشپزخانه هستید، رنگ های قوی را انتخاب کنید، زیرا رنگ های ملایم برای ترکیب با خاکستری ها و پوشش‎ های چوبی مناسب هستند. سایه های ملایم آبی، زرد، صورتی و سبز ترکیباتی زیبا را در آشپزخانه ایجاد می کنند.

آشپزخانه

رنگ آبی

از آبی لاجوردی گرفته تا آبی کبریتی و کله غازی، هرکدام را می توان در آشپزخانه به کار برد. سایه های تیره تر معمولاً محبوب تر بوده اند و امسال هم کاربرد رنگ آبی تیره در آشپزخانه یکی از پرطرفدارترین سبک ها است. این سبک کار به درد افرادی جسور می خورد که به دنبال ایجاد نقطه ای شاخص در خانه هستند.

آشپزخانه

رنگ های خنثی گرم و جزئیات طلایی

پوشش طلایی در چند سال اخیر سبکی محبوب بوده است اما ترکیب آن با رنگ قهوه ای و مصالح طبیعی سبکی است که در 2018 پرطرفدار خواهد بود. این ترکیب رنگ های خنثی، طلایی و بافت های طبیعی، فضایی گرم و لوکس را ایجاد می کنند. این سبک با رنگ های دیگر همخوانی زیادی ندارد اما کیفیت خوب را با طرحی بدون محدودیت زمانی ایجاد می کند که نکته ای مثبت برای دکوراسیون آشپزخانه است.

آشپزخانه

جزیره های پرکاربرد

به کارگیری جزیره در آشپزخانه معمولاً به ابعاد فضا بستگی داشت، اما امروزه جزیره ها با کاربردهای فراوانی که دارند، جزئی جدانشدنی از آشپزخانه ها شده اند. بعضی از جزیره ها کابینت های بزرگی را در خود جای می دهند، بعضی شامل سینک می شوند و بیشتر آنها به عنوان میز غذاخوری هم استفاده می گردند.

در مطلب «جزیره، عنصری کاربردی و زیبا در آشپزخانه» کاربردهای جالب جزیره را ببینید.

آشپزخانه

قفسه ها نقطه ای کلیدی

قفسه های باز با استقبال بسیار خوبی روبرو شده اند، زیرا با استفاده از آنها هر خانم خانه داری می تواند با قرار دادن دکوری ها، ظروف و یا حتی مواد غذایی مورد علاقه خود، شخصیتش را وارد فضای آشپزخانه کند. این قفسه ها برای افزودن گیاهانی مثل ساکولنت‎ها یا عشقه های آویز به دکوراسیون آشپزخانه بسیار مناسبند.

اما کابینت ها هم برای پنهان کردن وسایل قدیمی یا هر چیز دیگر که دوست ندارید دیده شوند، در آشپزخانه لازم هستند. کشوهای افقی و عمودی هم برای در دسترس گذاشتن خیلی از وسایل اهمیت دارند.

آشپزخانه

درب های پنل بندی شده

کابینت هایی با درب های پنل بندی شده هنوز محبوبیت خود را حفظ می کنند. این درب ها با رنگ های مات بین کسانی که به سبک های سنتی علاقه دارند، بسیار پرطرفدار هستند.

آشپزخانه

بازگشت دستگیره ها

در آشپزخانه های 2017 کابینت های یکدست محبوب بودند، اما امسال دستگیره ها باز هم برگشته اند. دستگیره های زیبا و براق برای کابینت های مدرن و دستگیره های مسی یا رُزگُلد برای کابینت های پنل بندی شده مناسب هستند. همچنین از آنجایی که لوازم و جزئیات سِت از جنس مس یا رزگلد مد شده اند، همه به دنبال جایگزین کردن وسایل استیل خود هستند.

آشپزخانه

نورپردازی پنهان

برای هر طراحی داخلی خوب لایه بندی نور لازم است. کاربرد 3 چراغ آویز هنوز هم محبوب است و در آشپزخانه های مستطیلی و یا بالای جزیره، زیبا به نظر می رسد. چراغ های آویز می توانند نورهای عملکردی خوبی باشند، اما بهتر است آنها را با نوارهای LED زیر کابینتی تکمیل کنید تا نور کافی به سطح پیشخوان بتابد. با توجه به ابعاد آشپزخانه شما می توانید نورهای توکار سقفی را هم به طرح اضافه کنید.

نورهای زیرکابینتی علاوه بر کاربردی بودن، جذابیت فضا را زیاد می کنند و به همین خاطر پرطرفدار هستند.

آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه در سال 2018 (بخش اول)