مجله بانوان

/

آرایش و زیبایی

/

بهترین غذاهای ضدپیری

[ پوست خشک, پوست چرب, پوست نرمال, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

بهترین غذاهای ضدپیری

بسیاری از افراد به ویژه خانمها برای کاهش دادن میزان چین و چروک پوست سالانه مبلغ زیادی را صرف خرید محصولات پوستی و داروهای ضدپیری می کنند. اگرچه معمولا این چروکهـا با افزایش سن و تغییر در تراکم و ترکیب ملکولهـای کلاژن و الاستین لایه هـای زیرین پوست که مسئول قوام و ارتجاع پذیری پوست است ظاهـر می شوند ولی گاهـی می توان این را در سنین پائین تر نیز مشاهـده نمود.

یکی از عوامل پیر شدن زودرس پوست، نور خورشید است. دانشمندان پس از بررسی هزاران دوقلو که در جاهای مختلف زندگی می کردند به این نتیجه رسیده اند که آفتاب دردسرهای زیادی را در پوست و چهره ایجاد می کند و باعث پیر شدن پوست می شود. درست غذای خود را انتخاب کنید تا جوانتر بمانید! به همین سادگی . در این مطلب به تعدادی از بهترین غذاهای ضد پیری شرح شده است.

انارانار: میوه فوق العاده برای لطافت پوست

این میوه سرشار از آنتی اکسیدن است و همینطور ویتامین c که پوست را در برابر آسیب مراقبت می کند. درون انار موادی وجود دارد به نامه پلی فنول که از آسیب پوست پیشگیری می کنند، این ماده یک سوپر مغذی است که سبب می شود تا ظرفیت عملکرد کلاژن نیز در بدن بالا برود که نقش اصلی آن در متصل نگاه داشتن سلول پوستی به یکدیگر و حفظ انعطاف آن است.

بلوبریبلوبری؛ تمشک وحشی

این ماده غذایی حاوی مقدار فراوان از مواد انتی اکسیدنی است و اثر ویژه آنها در محافظت کردن پوست در برابر اشعه آفتاب دیده شده است. تابش آفتاب مهمترین عامل چروک خوردن پوست است. خوردن تمشک آبی یا وحشی همینطور پوست را در برابر اثر زیاد ورزش محافظت می کند.

اسفناجاسفناج

اسفناج از سبزیجات بسیار پر خاصیت است که در آن میزان فراوان فیتو وجود دارد و همینطور انتی اکسیدنها، این مواد به کاهش صدمه خارجی به پوست منجر می شوند. درون اسفاج دو ماده مغذی بسیار مهم وجود دارد شامل بتا کرتن و لتین، که هر دوی این مواد غذایی می تواند اثر بسیار قوی بر روی حفظ انطعاف پوست داشته باشد.

ساامونماهی سالمون

ماهی ساردین و سالمون دارای مقادیر بالا اسید چرب امگا 3 هستند که دیواره سلوهای پوستی را تقویت می کند، آنها را مرطوب نگاه می دارد. مصرف دو وعده از این ماهی در هفته به کاهش التهاب پوست و اگزما و در نتیجه آن قرمزی پوست کمک می کند.

هندوانههندوانه

این ماده غذایی خوشمزه و نشاط آور ازجمله غذاهایی است که با آنتی اکسیدن فراوان همراه است. علاوه بار آن وجود ویتامین c و پتاسیم بالا آن را به یک ماده ضد پیری پوست تبدیل کرده است.
بهترین غذاهای ضدپیری