مجله بانوان

/

سلامت

/

افکار نابودگر روابط عاشقانه

[ عشق, خیانت, روابط عاشقانه, روان شناسی, مشاوره, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

افکار نابودگر روابط عاشقانه

بیشتر افراد معتقدند ارتباطات ضعیف موجب تمام شدن روابط می شوند، ولی در واقع طرز تفکر ما درمورد شریک عاطفی و مشکلاتمان است که اعتماد را از ما سلب می کند، صمیمیت را از بین می برد و در ارتباطات خلل ایجاد می کند. آگاه بودن از آثار منفی افکار سمی روی روابط برای دوام آن رابطه اهمیت بسیاری دارد. اگر زوج ها فقط به یکدیگر گوش دهند ولی به افکار سمی خود توجهی نشان ندهند، ریشه مشکل پیدا خواهد شد. 9 طرز تفکر سمی را برای شما آورده ایم. اجازه ندهید این افکار، عشق شما را نابود کنند.

با چند تا از این موارد دست و پنجه نرم می کنید؟

یا همه چیز یا هیچ چیز: به عقیده شما، شریک عاطفیتان یا همیشه کار غلط را انجام می دهد، یا هیچ وقت کار درست را انجام نمی دهد. («همیشه باید حق با اون باشه!»)

نتیجه گیری های غلط: یکی از شما کارهای غلط دیگری را بزرگ نمایی می کند. («چک او برگشت خورد و الان مطمئنا ورشکست میشیم!»)

«باید»ها: یکی از شما انتظار دارد دیگری نیازهای او را بتواند برطرف کند، صرفا چون معتقد است او باید از قبل می دانست. («تو باید بدونی من چقدر از شغلم متنفرم، با این که به همه میگم چه فرصت خوبیه برام.»)

برچسب زدن ها: ناعادلانه به طرف مقابلتان برچسب منفی می زنید و از نکات مثبت او چشم پوشی می کنید.(«تو خیلی تنبلی!»)

مقصر دانستن یکدیگر: ناعادلانه و غیرمنطقی مشکلات رابطه و مشکلات بزرگ تر را تقصیر شریک عاطفیتان می اندازید. («زندگی من به خاطر تو افتضاحه!»)

مدار کوتاه احساسی: وقتی اتفاق می افتد که یکی از دو نفر متقاعد می شود که احساسات دیگری قابل کنترل نیست. («هیچ کسی نمی تواند با او منطقی صحبت کند!»)

قوه تخیل بیش از حد فعال: نتیجه گیری های منفی و غیرواقعی نسبت به شریک عاطفی خود می کنید. («اخیرا خیلی مشغوله، لابد داره خیانت می کنه.»)

حدس زدن ها: سعی می کنید با حدس زدن اشتباه حرکات طرف مقابل، زرنگی کنید.(«فقط به خاطر این باهام مهربونه که می خواد آخر هفته بره گلف بازی کنه.»)

تخریب شدن اعتقادات: این وقتی اتفاق می افتد که روی انتظارات ایده آلی که ریشه در گذشته دارند تمرکز می کنید.(«تنها کاری که انجام میده نگرانی راجع به شغلشه، درست مثل بقیه مردها هیچ اهمیتی به نیازهای من نمیده.»)

با این که امکان دارد در پس این افکار سمی حقیقتی نهفته باشد، میزان بزرگ نمایی و انحراف و تمرکز بیش از حدی که به آن ها داریم روابطمان را نابود می کنند. ولی اگر بتوانیم روی رفتارها و نکات مثبت شریک عاطفیمان تمرکز کنیم، این افکار سمی را شکست خواهیم داد.

زوج هایی که افکار سمی ندارند، تفکر بهتر، واقع بینانه تر و سالم تری نسبت به هم دارند. این طرز تفکر به شما اجازه می دهد ارتباطات بین خودتان را بهبود ببخشید، مشکلات را حل کنید و عشقتان را آتشین تر کنید. این راز رسیدن به رابطه ای شاد و موفق است که فقط در ذهن خودتان ممکن است.

به خاطر داشته باشید که برای مواجهه با برخورد بد و بی توجهی وارد رابطه نشده اید. آزار دیدن، خرج پول بیش از حد، روابط جنسی ناکافی یا اجبار به تحمل رفتار غلط و بچگانه حق شما نیست. اگر این اتفاق در رابطه شما می افتد، باید تغییرات بزرگی اعمال کنید. بهتر است به مشاوره نیز فکر کنید. و اگر شریک عاطفی شما همکاری نمی کند، تا جایی که می توانید سعی کنید با او زندگی کنید و شاید توانستید به رابطه سالم و رضایت بخشی دست یابید. ولی اگر دائما آزار می بینید، بهتر است به زندگی خود ادامه دهید.
افکار نابودگر روابط عاشقانه