مجله بانوان

/

خانواده

/

زبان مادر شوهر گیاهی برای تنبل ها

[ گیاه, دکوراسیون منزل, سگ, گربه, گیاهان, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

«زبان مادر شوهر» گیاهی برای تنبل  ها

شاید باور نکنید اما «زبان مادر شوهر» نام یک گیاه است که نگهداری از آن حتی برای تنبل ترین آدم ها هم ممکن خواهد بود. نام اصلی آن سانسوریا و نام انگلیسی رایج آن Snake plant است. برای آشنایی بیشتر با این گیاه محبوب، ادامه مطلب را بخوانید.

چرا باید حتماً یک گلدان سانسوریا داشته باشیم؟

همانطور که در مطلب «بهترین گیاهان آپارتمانی (بخش اول)» گفته شد، این گیاه برای نگهداری در آپارتمان یکی از بهترین گزینه ها است. همچنین در مطلب «دکوراسیون داخلی به سبک 2018 (بخش اول)» گفتیم که یکی از سبک های مد سال 2018 استفاده از گیاهانی با برگ های طرح دار در دکوراسیون منزل است، و از آنجایی که سانسوریا هم به خاطر برگ های زیبا و دو رنگش معروف است، در دکوراسیون امسال محبوب خواهد بود. علاوه بر این در مطلب «5 گیاهی که به شما کمک می کنند بهتر بخوابید!» سانسوریا به عنوان یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی برای کمک به خواب بهتر معرفی شد، زیرا همواره در حال تصفیه هوای خانه و تولید اکسیژن است.

سانسوریا

انتخاب و خرید بهترین گیاه سانسوریا

هنگام خرید، گیاهی را انتخاب کنید که برگ هایی پررنگ و تازه داشته باشد. بعد از خرید چک کنید که آیا گیاه شما نیاز به تعویض گلدان دارد یا خیر. اگر مایل به تعویض آن هستید، گلدانی سفالی یا با مصالح متخلخل دیگر انتخاب کنید که آب را در خود حبس نکند.

سانسوریا

خاک مناسب

برای این گیاه باید مخلوط گلدانی انتخاب کنید که زهکشی آب را به خوبی انجام دهد زیرا ریشه این گیاه مستعد پوسیدگی است. بهتر است از خاک کمپوست استفاده کنید تا زهکشی مناسب صورت گیرد.

سانسوریا

آب، نور و تغذیه

این گیاه حتی اگر برای مدتی آن را فراموش کنید، زنده می ماند. اجازه دهید خاک بین دفعات آبیاری خشک شود و در زمستان فاصله بین آبیاری ها را بیشتر کنید. هنگام آبیاری مواظب باشید که برگ ها خیس نشوند. گلدان را در محلی با نور غیرمستقیم قرار دهید (البته این گیاه با شرایط نوری متفاوت سازگار است). کوددهی به گیاه را در فصول رشد فراموش نکنید.

سانسوریا

قلمه زدن

این گیاه ریزوم هایی را تولید می کند که قابل جدا کردن هستند. قلمه زدن را در هر فصلی می توان انجام داد اما بهار بهترین فصل برای آن است. گیاه تازه قلمه زده شما در فصل تابستان سریع تر رشد می کند.

همچنین می توان با بریدن قطعاتی از برگ این گیاه آن را قلمه زد. چند سانتی متر از برگ را ببرید و در خزانه شنی قرار دهید. توجه کنید که تکه برگ ها به همان سمتی که رشد می کنند در خاک قرار گیرند یعنی رو به بالا. خزانه را آبیاری کنید و برای تامین رطوبت با پلاستیک بپوشانید. پس از ایجاد دو سه برگ، هرکدام از برگ ها را در گلدان های کوچک بکارید.

سانسوریا

سمی بودن

این گیاه برای سگ و گربه های خانگی شما سمی هستند و جویدن و خوردن برگ های آن باعث اسهال و استفراغ آنها می شود.

سانسوریا
زبان مادر شوهر گیاهی برای تنبل ها