مجله بانوان

/

جالب و خواندنی [داغ]

/

با چقدر درآمد شاد می شوید

[ جالب و خواندنی, واقعیت زندگی در آمریکا, نقش پول در زندگی, شادی چیست و شاد کیست, زندگی در خارج, زندگی در اروپا, روانشناسی شادی, رابطه پول و شادی, چه چیزی باعث شادی میشود, تاثیر پول در خوشبختی, آدمهای پول پرست, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

با چقدر درآمد شاد می شوید؟

برخی براین باورند که پول الزاما شادی و خوشبختی نمی آورد، اما اگر کمی صادقانه به این موضوع نگاه کنیم، متوجه می شویم که پول نقش مهمی در رضایتمندی انسان از زندگی و حتی احساس خوشحالی ایفا می کند.

دکتر اندرو تی. جب (Andrew T. Jebb) از روانشناسان دانشگاه پوردو (آمریکا) گفت: برخی معتقدند، هیچ سقف مشخصی برای میزان پول / درآمد که منجر به احساس رضایتمندی و خوشبختی فرد شود، وجود ندارد، اما در تحقیقات اخیر توانستیم آستانه ای برای این مسئله مشخص کنیم.

محققان در این مطالعه، داده های نظرسنجی جهانی گالوپ – نظرسنجی بین المللی از 1.7 میلیون نفر از ساکنان 164 کشور جهان – را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. زمانی که محققان پاسخ های شرکت کنندگان به سؤالات مربوط به رضایتمندی از زندگی و رفاه – شاخص اندازه گیری رفاه ذهنی (subjective well-being) – را مورد بررسی قرار دادند، موفق شدند عدد جادویی اشباع درآمدی (income satiation) در مناطق مختلف جهان را مشخص کنند.

جب تأکید کرد: درآمد ایده آل برای رضایتمندی کلی زندگی 95 هزار دلار و برای رفاه احساسی و حس شادی در زندگی بین 60 تا 75 هزار دلار است. این رقم البته برای هر فرد است و برای کل خانواده، این رقم بسیار بالاتر است.

واقعیت زندگی در آمریکا نقش پول در زندگی شادی چیست و شاد کیست زندگی در خارج زندگی در اروپا روانشناسی شادی رابطه پول و شادی چه چیزی باعث شادی میشود تاثیر پول در خوشبختی آدمهای پول پرست

البته میانگین درآمد ایده آل برای برخی کشور ها به میزان قابل توجهی بالاتر از سایر نقاط جهان است که این مسئله بستگی به میزان ثروتمندی و توسعه یافتگی کشور ها دارد:

رقم درآمد ایده آل برای رضایتمندی از زندگی در استرالیا: 125 هزار دلار

رقم درآمد ایده آل برای رضایتمندی از زندگی در آمریکای شمالی: 105 هزار دلار

رقم درآمد ایده آل برای رضایتمندی از زندگی در غرب اروپا: 100 هزار دلار

رقم درآمد ایده آل برای رضایتمندی از زندگی در جنوب شرق آسیا: 70 هزار دلار

رقم درآمد ایده آل برای رضایتمندی از زندگی در شرق اروپا: 45 هزار دلار

رقم درآمد ایده آل برای رضایتمندی از زندگی در آمریکای لاتین: 35 هزار دلار

میزان رضایتمندی درآمدی مردان 90 هزار دلار و زنان 100 هزار دلار است. برای افراد با سطح تحصیلات پایین (رضایتمندی درآمدی) 70 هزار دلار، افراد با سطح تحصیلات متوسط 85 هزار دلار و با تحصیلات بالا، 115 هزار دلار است.

پژوهشگران معتقدند که مقدار ایده آل درآمد، منجر به احساس خوشبختی، شادی و رضایتمندی از زندگی می شود، اما حتی اگر این موضوع را باور نداشته باشید، بیش از حد پولدار بودن باعث نارضایتی از زندگی می شود. این بدان معناست که درآمد بسیار بالا منجر به کاهش رفاه ذهنی (SWB) می شود.

این نتایج البته محدود به 5 نقطه از 9 منطقه مورد بررسی شامل غرب اروپا / اسکاندیناوی، شرق اروپا، بالکان، شرق آسیا، آمریکای لاتین / کارائیب و آمریکای شمالی است.

تحقیقات مختلف نیز نشان می دهند که پول می تواند شادی و خوشبختی به ارمغان بیاورد، به شرط آنکه افراد از اوقات فراغت کافی برای لذت بردن از زندگی برخوردار بوده و بتوانند درآمد ایده آل خود را به درستی خرج کنند.

منبع:فردا

از ازدواج با سگ و اسب تا فاحشه خانه های حیوانی +عکس از روز مارمولک تا روز توالت /عجیب ترین روزها در تقویم جهانی افراد شاد به این موارد اهمیت نمی دهند مضحک ترین بهانه خارجی ها برای «پیچاندن» کار! انتشار عکس قدیمی لئوناردو دی کاپریو با پدر و مادرش جنجالی شد + عکس مسافران اروپایی دوست دارند کدام اشیا را از هتل به سرقت ببرند! +آمار شگفت انگیز عجیب ترین قوانین راهنمایی و رانندگی در جهان عکس های جالب جنیفر لوپز با مادر و خانواده اش برهنه شدن در محل کار به دستور رئیس جمهور !+ تصاویر بزرگترین خودکشی دسته جمعی تاریخ (+عکس)
با چقدر درآمد شاد می شوید؟