خرید اینترنتی کفی افزایش قد

آیا فاصله سنی زیاد در ازدواج تاثیرگذار است؟

پس از یک سال، جنیفر لارنس و دارن آرونفسکی به رابطه خود پایان دادند. پس از قطع رابطه این دو فرد مشهور، شایعه پراکنی آغاز شد و برخی دلیل جدایی را فاصله سنی آن ها دانستند. جنیفر لارنس 27 ساله است و دارن آرونفسکی 49 ساله. آیا سن فقط یک عدد است یا فاصله سنی می تواند دوام یک رابطه را مشخص کند؟ پاسخ های این سوال متفاوت هستند. بسیاری از زوج هایی که فاصله سنی دارند، ازدواج موفقی نیز دارند. مثل بلیک لایولی و رایان رینولدز (11 سال)، روزی هانتینگتون وایتلی و جیسون استاتهام (20 سال)، یا سارا پائولسون و هالند تایلور (31 سال). در مقابل، برخی ازدواج ها نیز دوام نداشتند. مثل دمی مور و اشتون کوچر (16 سال) یا شان پن و شارلیز ترون (15 سال).

با توجه به مطالعات، برخی علائم نشان دهنده آن هستند که هرچه فاصله سنی بیشتر باشد، شانس دوام آن رابطه کمتر خواهد بود. مطالعات گسترده ای که سال 2014 در دانشگاه ایموری از 3000 فرد تازه ازدواج کرده و تازه طلاق گرفته صورت گرفت، نشان داد که جدا شدن با فاصله سنی مرتبط است. زوج هایی با فاصله سنی 10-5 سال کمتر از زوج هایی با فاصله سنی 20-10 سال احتمال طلاق گرفتن داشتند. با این حال، این فقط یک تحقیق است. مطالعات دیگری نظیر آمارگیری سال 2008 از انگلیس و ولز، نشان دهنده آن هستند که بین فاصله سنی و بهم خوردن ازدواج هیچ نقطه مشترکی وجود ندارد.

با این حال، موفق بودن یک ازدواج فقط با هم ماندن و دوری از طلاق نیست. بحث رضایت نیز در میان است. مطالعات سال 2017 در دانشگاه کلرادو حاکی از آن است که مردان و زنانی که با افراد کم سن و سال تر از خودشان ازدواج می کنند در ابتدا خوشحال تر هستند، ولی این رضایت طی زمان کمتر و کمتر می شود.

در مقایسه، افرادی که با هم سن و سال های خود ازدواج می کنند در زمینه خوشحالی و رضایت پایدارتر هستند و در نتیجه، احتمالا انعطاف پذیرتر نیز هستند.

ولی احتمالا فاصله سنی نیز مزایا و معایب خودش را دارد. فاصله سنی زیاد باعث می شود به رابطه خود شک کنید، دیگران پشت سرتان حرف بزنند و بله، ممکن است دوام نداشته باشد. ممکن است به کسی که از شما بزرگ تر یا کوچک تر باشد علاقه مند شوید و اهداف متفاوتی داشته باشید. با این حال، سن مشخص کننده نیازهای یک فرد نیست؛ به ازای هر 25 ساله ای که به بچه دار شدن علاقه مند است، یک فرد 45 ساله وجود دارد که هیچ علاقه ای ندارد. بیشتر از سن، به خواسته های فرد بستگی دارد.

ولی اگر به یکدیگر کشش دارید، به خوبی ارتباط برقرار می کنید و اهداف یکسانی دارید، اجازه ندهید فاصله سنی جلویتان را بگیرد.

دوام یک رابطه نیازمند نقاط مشترک برای برقرار کردن ارتباط، متفاوت بودن به میزانی که از یکدیگر درس بگیرید، و عقاید مشابه برای مشارکت با هم است. و هیچ چیز جذاب تر از دیدن دنیا از نگاه شخصی که تجربیات متفاوت از شما دارد نیست. ارتباط برقرار کردن با شخصی بزرگ تر یا کوچک تر از خودتان، شما را با داستان ها، دوستان، فرهنگ و نظرات آن شخص آشنا خواهد کرد که موجب مکالمه های فوق العاده و حتی صمیمیت بیشتر می شود.

زنانی که جذب مردی کم سن و سال تر از خودشان می شوند نیز خجالت نکشند. نه تنها نگاه جامعه به این نوع روابط یک استاندارد دوگانه است، بلکه طبق مطالعات دانشگاه کلرادو یکی از بالاترین سطوح رضایت را دارد.

حتی اگر دوام نداشته باشد، نباید اجازه دهید فاصله سنی شما را از روابط مطلوب بترساند. اگر شروع کنیم موفقیت یک رابطه را با میزان رشد، تجربیات و درس هایی که گرفته ایم تعیین کنیم، احتمالا زندگی عاطفیمان جذاب تر و نتیجه بخش تر خواهد بود.
آیا فاصله سنی زیاد در ازدواج تاثیرگذار است؟