مجله بانوان

/

خانواده

/

در سال جدید به خود قول بدهید که این 9 کار را انجام دهید

[ دکوراسیون اتاق خواب, دکوراسیون آشپزخانه, دکوراسیون حمام, غذا, نظافت, خانه مرتب, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

در سال جدید به خود قول بدهید که این 9 کار را انجام دهید!

سال جدید نزدیک است و همگی الان در حال خانه تکانی هستید. اما بعد از تمام شدن خانه تکانی باید سعی کنید که این خانه را همینطور تمیز و مرتب نگه دارید. با چند عمل ساده در طول روز و هفته می توان خانه را همیشه در وضعیتی مناسب نگه داشت و کارها را آسان تر کرد. برای تحقق این هدف، در سال جدید به خود قول بدهید که 9 کاری که در این مطلب نام برده شده اند را انجام دهید. مطمئن باشید که تفاوت را احساس خواهید کرد.

هر روز صبح تخت خواب را مرتب کنید

شما این نکته را از کودکی شنیده اید و این حرف یک دلیل مهم دارد: «یک تخت خواب مرتب به نامنظم ترین اتاق ها هم کمک می کند که مرتب تر به نظر برسند. اما یک تخت نامرتب باعث می شود که توجه انسان به سمت ریخت و پاش ها و گرد و خاک های روی لوازم دیگر هم جلب شود.»

خانه تمیز

قبل از بیرون بردن زباله ها، یخچال را باز کنید

این عمل ساده را به برنامه کاری هر روزتان اضافه کنید: قبل از بیرون بردن کیسه زباله، یک نگاه سریع به داخل یخچال و آشپزخانه بیندازید و غذاهای مانده و تاریخ گذشته را دور بریزید. در همین حین، لیستی از غذاهایی که در حال خراب شدن هستند تهیه کنید تا در چند روز آینده آنها را مصرف نمایید. با این کار هیچ وقت یخچال تان بو نمی گیرد و غذاهای هدر رفته هم کاهش می یابند.

خانه تمیز

اجازه دهید محصولات شوینده کار خود را در آشپزخانه انجام دهند

باور کنید، نظافت عمیق و کامل آشپزخانه نیازی به زحمت زیاد ندارد. ما معمولاً به محصولات شوینده زمان کافی برای اثرگذاری را نمی دهیم. مثلاً برای پاک کردن چربی ها کافیست، اسپری تمیزکننده را روی سطوح بپاشید، سپس حدود 10 دقیقه استراحت کنید و بعد برای تمیز کردن برگردید. دیگر نیازی به سابیدن سطوح نیست.

خانه تمیز

حمام را هفته ای یک بار تمیز کنید

شستن حمام و دستشویی معمولاً جزء کارهای هفتگی شما نیست، اما باید بدانید که نظافت مرتب آن، این کار را ساده و سریع تر می کند. نظافت هفتگی حمام و سرویس بهداشتی باعث می شود کپک، قارچ، باکتری ها و لکه های کف روی هم انباشته نشوند.

خانه تمیز

اما سطوح حمام را هرشب قبل از خواب یک دور پاک کنید

با صرف 1 یا 2 دقیقه در شبانه روز حمام و دستشویی را همیشه در وضعیتی مناسب نگاه دارید و نظافت هفتگی را هم ساده تر کنید. فقط کافیست هرشب قبل از خواب با یک دستمال مرطوب سطوح را خیلی سریع پاک کنید.

خانه تمیز

یک ورق سیلیکون نسوز داخل فر قرار دهید

یکی از راه های ساده کردن نظافت فر، قرار دادن یک پوشش سیلیکونی نسوز در پایین ترین طبقه است که روغن ها و خرده های غذا بر روی آن بریزند. این ورقه ها قابل مصرف مجدد هستند و می توانید چند وقت یک بار آن را بیرون آورده، بشویید و دوباره در فر قرار دهید.

خانه تمیز

مواد شوینده را با عطر دلخواه تان انتخاب کنید

آیا از بوی شوینده ای که برای تمیز کردن حمام استفاده می کنید، متنفرید؟ این موضوع کار نظافت را برای شما سخت تر می کند. اگر از بوی مواد شوینده خود راضی باشید، نظافت مرتب خانه برای شما آسان تر خواهد شد.

خانه تمیز

چند کیسه زباله داخل سطل آشغال قرار دهید

این کار را برای هر اتاقی که سطل زباله دارد انجام دهید. در این صورت وقتی که یک سطل پر شد فقط کافیست کیسه آن را بردارید و بیرون ببرید، و دیگر نیازی نیست همه آشپزخانه را دنبال یک کیسه جدید بگردید.

خانه تمیز

قابلمه ها و ماهیتابه ها را قبل از صرف شام در سینک بخیسانید

فقط 30 ثانیه کافیست که قبل از صرف شام روی اجاق گاز و کمد را بگردید و ظرف هایی را که در طول آشپزی کثیف کرده اید، در سینک بگذارید و روی آنها آب گرم و کمی کف بریزید. در این صورت بعد از صرف غذا که سنگین شده اید، کار شما آسان شده و ظرف ها راحت تر تمیز می شوند.

خانه تمیز
در سال جدید به خود قول بدهید که این 9 کار را انجام دهید!