مجله بانوان

/

آرایش و زیبایی

/

برای زیبایی پوست خود رژیم بگیرید

[ مراقبت از پوست, زیبایی پوست, روشن کردن پوست, آبرسانی پوست, تغذیه پوست, بهار, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

برای زیبایی پوست خود رژیم بگیرید!

پوست شما اولین لباس شماست! پس اجازه دهید برای نوروز امسال، یکی از بهترین و زیباترین لباس های عمرتان را به تن کنید. این برنامه فقط یک هفته وقتتان را می گیرد و در عوض، پوستی صاف، درخشان و سالم را به شما هدیه می دهد. پوست شما ممکن است دچار مشکلات فروان باشد، مثل: خشکی و زبری، باز بودن منافذ، جوش سرسفید، جوش سرسیاه، چین و چروک ریز، تیرگی و تغییر رنگ، کدر بودن و... با وجود این مشکلات در پوست صورت، نمی توان پوستی سالم و طبیعی داشت و قطعا در هر موقعیتی، نیاز به آرایش کردن دارید و این موضوع چندان خوشایند نیست. در این مطلب به معرفی مراقبت های روزانهپوستی می پردازیم تا پس از یک هفته به پوستی سالم و زیبا به استقبال نوروز بروید.

روز اول: تمرکز بر پاکسازی پوست

پوست شما در معرض آلودگی های فراوان است، پس باید آن را پاکسازی کنید تا هم تمام آلودگی، گرد و غبار، روغن و چربی و... از آن پاک شود و هم تمام منافذ آن، پاکسازی گردند.صورتتان را با یک شوینده ملایم بشویید و خشک کنید.سپس از یک تونر برای متعادل کردن PH پوست استفاده کنید. تونر شما می تواند یک تونر طبیعی و خانگی مانند چای سبز، گلاب یا سرکه سفید باشد.بهتر است در روز اول از یک ماسک روشن کننده هم استفاده کنید. به مدت 10 تا 15 دقیقه، کمی آب گوجه فرنگی، شیر، آب لیمو، میوه له شده پاپایا یا عسل را روی پوستتان قرار دهید. همچنین می توانید از ترکیب 2 یا 3 عدد از این موارد هم استفاده کنید.شب ها آرایش صورتتان را به طور کامل از روی پوست بشویید تا بتواند خود را ترمیم نماید و کمی تنفس کند.پس از شست وشو و خشک کردن صورت در شب، کرم مرطوب کننده را فراموش نکنید.

نکته : موارد روز اول را باید در هر هفته تکرار کنید!

روز دوم: تمرکز روی تغذیه پوست

شما باید پوستتان را به خوبی تغذیه کنید. تغذیه صحیح، نیمی از مسیر دستیابی به پوست زیباست. پس سعی کنید همیشه:مقدار زیادی آب بنوشید تا پوستتان آبرسانی شود تا به متعادل سازی تولید چربی، کوچک و سفت شدن منافذ آن کمک کند.مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید.ماسک های میوه، می توانند پوستتان را کاملا تغذیه کنند، برای پوست خشک از موز و برای پوست چرب از توت فرنگی به عنوان ماسک استفاده کنید تا پوست را آبرسانی کند.

سلامت پوست در هفت روز

روز سوم: تمرکز روی لایه برداری

در روز سوم باید سلول های مرده را که باعث تیرگی، مات بودن و خشکی پوست می شوند را از بین ببرید. از هر نوع اسکرابی که مناسب پوستتان است، استفاده کنید تا لایه برداری را برایتان انجام دهد. می توانید حتی با یک لایه بردار ساده مانند آب و جوش شیرین، آب و شکر یا شکر و آب لیمو استفاده کنید. اما بعد از آن استفاده از مرطوب کننده را فراموش نکنید. بهترین زمان برای استفاده از ماسک میوه و هر ماسک دیگری، بعد از لایه برداری است که پوست بهتر می تواند مواد آن را جذب کند.

روز چهارم: تمرکز روی پاکسازی عمیق پوست

تا به این جا باید شاهد بهتر شدن بافت پوست و درخشندگی و زیبایی آن شده باشید. اما حالا نیاز دارید که پوستتان را عمیقا پاکسازی کنید و منافذ آن را از گرد و غبار، آلودگی و چربی خلاص کنید. این کار باعث می شود کمتر جوش بزنید.بعد از شست وشوی صورت، 10 دقیقه صورتتان را بخور دهید تا منافذ آن کاملا باز شود. سپس از یک ماسک خاک رس برای پاکسازی منافذ استفاده کنید. می توانید از ترکیب عسل و جو دو سر هم استفاده کنید. مقداری جوی دو سر را در کمی شیر خیس کرده و سپس آن را با عسل ترکیب کنید و به مدت 10 دقیقه روی پوستتان قرار دهید.حال که صورتتان به طور کامل پاکسازی شد، تونر و بعد مرطوب کننده بزنید.

سلامت پوست در هفت روز

روز پنجم: تمرکز روی روشن کردن پوست

هیچ چیز به اندازه آلوئه ورا نمی تواند پوستتان را آبرسانی و روشن کند. یک ضدباکتری طبیعی، روشن و مرطوب کننده قوی که علاوه بر تیرگی های پوست و زیر چشم، چین و چروک ریز پوست را نیز برطرف می کند.

پس از شست وشوی معمول پوست، کمی ژل آلوئه ورا له شده را با انگشت روی پوستتان ماساژ دهید و پس از 10 دقیقه بشویید. مقدار کمی ژل سرد را هم روی چشم ها قرار دهید تا تیرگی آن را از بین ببرد. همچنین می توانید به جای آلوئه ورا، از ماسک پودر چوب صندل نیز برای روشن شدن پوست استفاده کنید.

روز ششم: تمرکز روی لایه برداری مجدد

شما باید به طور معین، پوست را هفته ای 2 بار لایه برداری کنید. (مگر اینکه پوستتان خشک و به لایه برداری احتیاج نباشد.) بنابراین در این روز، همان مراحل روز سوم را تکرار کنید. به یاد داشته باشید که باید پوستتان را با نوشیدن آب و مایعات مرطوب و درخشان نگه دارید.

روز هفتم: نتیجه گیری

شما شش روز روی زیبایی پوست و ایجاد عادت های مثبت تلاش کرده اید و در این روز باید نتیجه را ببینید و پوستتان را به دیگران نشان دهید. علاوه بر تکرار شست وشو، تونر و مرطوب کننده، باید در این روز دوباره روی تغذیه پوستتان تمرکز کنید و ماسک های میوه که را از یاد نبرید.

نکته: این برنامه ی یک هفته ای به شما نشان می دهد که پوستتان به چه چیزهایی برای زیبا بودن و زیبا ماندن نیاز دارد. بنابراین برای داشتن یک پوست زیبا و سالم، می بایست که هر هفته، تمام دستورات گفته شده را رعایت کنید.

سلامت پوست در هفت روز
برای زیبایی پوست خود رژیم بگیرید!