مجله بانوان

/

آرایش و زیبایی

/

ماسک ضدجوش فوری برای ایام نوروز

[ مراقبت از پوست, ماسک صورت, زیبایی پوست, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

ماسک ضدجوش فوری برای ایام نوروز

مسلما شما در مدت زمان کوتاه، نمی توانید جوش زدن و آکنه صورتتان را به طور قطعی درمان کنید، زیرا معمولا عوامل داخلی در ایجاد آن دخالت دارند، اما می توانید با استفاده از مواد طبیعی موثر، التهاب صورت را کاهش دهید و از فعالیت عوامل آکنه زا جلوگیری کنید. این ماسک فوق العاده را بیاموزید و در روزهای باقی مانده تا عید نوروز و همچنین در روزهای عید، از آن استفاده کنید تا پوست صاف، زیباتر و بدون جوش و التهاب داشته باشید.

ماسک چای سبز

یک قاشق غذاخوری چای سبز (چای کیسه ای یا دم شده)

یک قاشق غذاخوری عسل

یک قاشق چای خوری آب لیموی طبیعی

3 قاشق چای خوری شکر (ترجیحا شکر قهوه ای)

مواد را با یکدیگر مخلوط کنید تا شبیه یک خمیر نرم و روان شود. به مدت 1 تا 2 دقیقه، این خمیر را به صورت حرکات دورانی روی پوست ماساژ دهید. سپس، به مدت 10 تا 15 دقیقه، اجازه دهید ماسک روی صورتتان بماند.

بعد از زمان گفته شده صورتتان را با آب ولرم بشویید.

ماسک چای سبز

تمام مواد موجود در این ماسک، ضدآکنه قوی هستند و در مدت کوتاهی، از جوش زدن پوست و تولید چربی اضافی در آن، جلوگیری می کنند. همچنین عسل و چای سبز می توانند به طور کامل پوست را از تمام آلودگی ها پاکسازی کنند و آن را تسکین دهند و در نتیجه، التهاب و قرمزی صورت، کاملا از بین برود.

شکر نیز از پوستتان لایه برداری می کند و باعث شادابی پوست می شود. آب لیمو هم برای درمان فوری جوش مناسب است و سریع آن را خشک می کند.

نکته: این ماسک را یک روز درمیان یا هفته ای دو بار استفاده کنید تا جوش هایتان کاهش یابند و پوستتان صاف شود.برای آن که پوستتان به طور کامل پاکسازی شود، بهتر است قبل از استفاده از ماسک، 5 دقیقه پوستتان را بخور دهید. این کار باعث می شود تمام روغن ها و آلودگی های داخل منافذ پوست از بین برود و کمتر جوش بزنید.
ماسک ضدجوش فوری برای ایام نوروز